بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: سیره زندگی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) الگو مناسبی برای جوانان است و دراین راستا باید سبک ازدواج ائمه اطهار(ع) ترویج داده شود.

فتح‎الله حقیقی ظهر امروز در مراسم ترویج ازدواج آسان در بوشهر با تبریک ولادت امام علی النقی الهادی(ع) و با اشاره به روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس اظهار داشت: سخت‎ترین و ماندگارترین گردنه هر ملت دفاع از استقلال، تمامیت ارضی، شرف و به ویژه اندیشه و باورهای آن ملت است.

وی با بیان اینکه همه چیز روزی کهنه می‎شود به استثنای خون شهیدان، تصریح کرد: دفاع مقدس که با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی صورت گرفت از نقاط عطف تاریخ معاصر ایران اسلامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تسلیت حادثه ناگوار برای زائران خانه خدا افزود: امروز همه مسلمانان و ما ایرانیان از واقعه پیش آمده در منا که منجر به از دست دادن زائران خانه خدا شده غمگین و عزادار هستیم.

حقیقی با بیان اینکه حادثه در سرزمین منا یک واقعه طبیعی نیست عنوان کرد: هیچ وجدان بیداری باور نمی‎کند این حادثه تنها یک واقعه طبیعی باشد و نشان از بی‌کفایتی کسانی است که مدیریت این حرکت عظیم را داشتند که باید در جایگاه خود بررسی لازم انجام شود.

وی گفت: سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد نشان دهنده ایده، تفکر و اعتقادات ملت بزرگ ایران اسلامی بود که با درایت ویژه از وجدان‎های بیدار و نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه خانواده جلوه‎ای از رحمت الهی است، بیان کرد: امروزه وضعیت تشکیل خانواده از سوی بعضی جوانان بسیار نامناسب است و عده‎ای نیز معتقد هستند باید پس از تمکن مالی ازدواج کنند.

وی با اشاره به آیه 32 سوره نور افزود: به غلامان و کنیزان درست کار خود همسر دهید که اگر ندار و تنگدست باشند خداوند آنان را از فضل خویش بی نیاز می‎کند.

حقیقی خاطرنشان کرد: عده‎ای به سبب توقع بی جا، زیاده خواهی و چشم و هم چشمی جرات ازدواج را ندارند.

وی گفت: ازدواج در سنین بالا نمی‎تواند زیاد منجر به موفقیت شود و زندگی‎ها از هدف خود دور می‎شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام افزود: بهترین ازدواج، آسان‎ترین ازدواج است و اگر می‎خواهید روزی شما وسیع شود ازدواج کنید.

حقیقی اظهار کرد: برای تشکیل یک خانواده سالم و موفق هم زن و هم مرد باید از نظر جسمانی، عقلی، عاطفی، قانونی، اجتماعی و اقتصادی بالغ شده باشند تا بتوانند دورنمایی از زندگی بهتر را برای خویش فراهم کنند.

وی تصریح کرد: گروهی معتقد هستند که بهترین ازدواج وقتی صورت می‎گیرد که خانواده به خواستگاری بروند، با وجود اینکه والدین تنها بخشی از خواسته‎ها و نیازهای ما را می‎دانند و این ازدواج رضایت بخش نیست حتی اگر سال‎ها در کنار یکدیگر احساس خوشبختی کنند.

حقیقی سیره زندگی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را الگو مناسبی برای جوانان دانست و افزود: امام علی(ع) پیشوای پرهیزکاران با برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خداوند والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت.

وی با اشاره به فرموده پیامبر اسلام که ازدواج امام علی(ع) با حضرت فاطمه(س) یک پیوند آسمانی به فرمان خداوند بود، گفت: پیامبر اسلام فرمودند که بنده خضرت فاطمه(س) را به ازدواج امام علی(ع) در نیاوردم مگر آن هنگام که خدا آن را به من فرمان داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه بزرگترین توفیق یک زن این است که معاون خوبی برای همسرش باشد افزود: حضرت فاطمه(س) با رفتار خود نه تنها سبب رنجش امام علی(ع) نشد، بلکه در تمام صحنه‎های زندگی همدم، همدرد و شریک زندگی او بود.

حقیقی با اشاره به اینکه مهم‎ترین کار برای زن خانه‎داری است گفت: زن مسئولیت سنگین مدیریت خانه را دارد که فاطمه(س) با تدبیر و محبت در حد اعلا این شرایط را داشت.

وی تاکید کرد: مقام مادر مهم‎ترین مقام است و این مقام از آن جهت بزرگ و مهم شمرده می‎شود که مقام انسان سازی است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391