بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

موسس و مدیر موسسه نجوم و علوم اسلامی کبریاء استان قم گفت: احتمال رویت هلال ماه رمضان در غروب 17 خرداد بیشتر است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید رضا قلمکاریان اصفهانی در کارگاه استهلال در کنگان بوشهر با اعلام این مطلب افزود: بر اساس محاسبات نجومی، ماه شعبان 30 روز و رویت ماه در غروب 17 خرداد ماه میسر خواهد بود.
وی بیان داشت: بنا براین به احتمال قوی سه شنبه 18 خردادماه مصادف با اول ماه مبارک رمضان باشد.
این استاد نجوم با تبیین مبانی علمی رویت هلال بر مبنای آیات و وروایت و فقه اسلامی اظهار کردد: مسلمانان جهان مناسک دینی و اعمال مذهبی خود را بر اساس تقویم هجری قمری به جا می آورند که مبنای این تقویم رویت هلال ماه است.
کارشناس مرکز مطالعات و پژوهش های فلکی ـ نجومی با بیان ضرورت تبیین تقویم شمسی بیان داشت: توجه به تقویم شمسی در جهان اسلام یک امر ضروری است.
قلمکاریان اصفهانی همچنین با مرور محسابات نجومی گفت: بهترین مکان در جنوب استان بوشهر برای رویت هلال ماه رمضان ، ارتفاعات جنوبی کنگان است.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر نیز گفت: برگزاری کارگاه استهلال و همایش باران نجوای ربوبی جلوه ای مثال زدنی از وحدت اسلامی است.
حجت الاسلام سید احمد احمدی برگزاری کارگاه استهلال با حضور علمای فریقین را حرکتی در جهت تقریب مذاهب دانست.
وی گفت: شیعه و سنی دارای مشترکات زیادی هستند که تقویت و توجه به این اشتراک ها می تواند زمینه تحکیم وحدت و همدلی امت اسلامی را بیشتر فراهم کند.

منبع:ایرنا

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391