بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر گفت: وحدت اسلامی و بازگشت به فقه حقیقی اسلامی نسخه ای شفابخش برای ترمیم دردها و آلام مسلمان است.

 

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری درششمین پیش کنگره امام شافعی درعسلویه استان بوشهر افزود: همه نیکی ها در وحدت است و اتحاد مسلمانان درسایه دین خدا و مقابله با تمامی اندیشه های تفرقه انگیز است.
وی با تاکید بر لزوم تقویت همدلی اسلامی اضافه کرد: برگزاری چنین کنگره هایی علاوه بر تکریم و تجلیل از بزرگان جهان اسلام ، می تواند زمینه بخش تحکیم مودت و محبت بین مسلمانان را هم فراهم کند.
نماینده ولی فقیه دراستان بوشهر ادامه داد: گسترش فرهنگ دینی بصورت دانش بنیان و مجرایی برای تقریب مذاهب از دیگر برکات این کنگره هاست.
امام جمعه بوشهر، فقه شافعی را دارای جامعیت درعرصه های مختلف عنوان کرد گفت: محبت به اهل بیت از بارزترین ویژگیهای این امام اهل سنت بود.
وی با بیان اینکه محبت امام شافعی به اهل بیت برگرفته از متن قرآن و سنت نبوی بود وبا تحسین اقدامات امام شافعی در حوزه تقریب و وحدت اسلامی افزود: جای تاسف است امروز برخی مسلمانان بدلیل شناخت نداشتن از فقه شافعی عامل و مزدور دشمن در سرزمینهای اسلامی شده اند.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در این پیش کنگره گفت: وحدت اسلامی در جمهوری اسلامی ایران مثال زدنی است.
ماموستا فایق رستمی افزود: به برکت انفاس ملکوتی امام راحل و هدایت های مدبرانه مقام معظم رهبری امروز ایران اسلامی نماد بارزی از وحدت اسلامی است و جمهوری اسلامی در این زمینه الگویی برای همه امت اسلام است.
وی بیان کرد: وحدت در جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که بسیاری از کشورهای اسلامی از بلای اختلاف و تفرقه بشدت رنج می برند.
ماموستا رستمی با تقدیر از برگزاری پیش کنگره امام شافعی بیان کرد: امام شافعی الگویی برای وحدت امت اسلامی بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391