قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

آخرین اخبار بوشهر

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسلمانان در ایران اعم از شیعه و سنی و سایر مذاهب در کنار هم زندگی می‌کنند و با آرامش و امنیت برنامه‌های خود را در کمال وحدت و همدلی اجرایی می‌کنند.

ماموستا فایق رستمی بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی کنگره بین‌المللی امام شافعی در سالن اجتماعات سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی اظهار داشت: مسلمانان در ایران اعم از شیعه و سنی و سایر مذاهب در کنار هم زندگی می‌کنند و با آرامش و امنیت برنامه‌های خود را در کمال وحدت و همدلی اجرایی می‌کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تشریح بخش‌هایی از زندگی و آثار فقهی امام شافعی، تکیه بر اشتراک‌های دینی از جمله پرستش خداوند یکتا، کتاب واحد و پیامبر واحد را ضروری دانست.

ماموستا رستمی ابراز داشت: برخلاف کشورهای منطقه که دچار تفرقه و نزاع‌های فرقه‌ای شده‌اند، ایران اسلامی در کمال آرامش و امنیت قرار دارد و تمام ادیان و مذاهب در کنار همدیگر فعالیت سالم دارند که ارزش و اهمیت زیادی دارد.

دبیر علمی پیش کنگره امام شافعی نیز بیان کرد: جامعیت علمی، تلاش برای تقریب مذاهب و مجاهدت در هجرت از جمله ویژگی‌های پیشوای مذهب شافعی است.

حجت‌الاسلام محمد ایمانی اضافه کرد: امام شافعی در سن 14 سالگی از علمای زمان خود اجازه اجتهاد اخذ کرد و این نشانه اهمیت و جایگاه ایشان است.

در این مراسم تعدادی از علما و روحانیون اهل تسنن و تشیع نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی امام شافعی انجام شد.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391