بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

مراسم بزرگداشت عالم نستوه، مومن و انقلابی شهید آیت الله نمر باقر النمر به همت اهل سنت جزیره شمالی از توابع بندر ریگ گناوه با حضور مردم و مسئولین در مسجد سلمان فارسی برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن توسط سه نفر از قاریان محلی شیخ حمزه کردی امام جمعه اهل سنت این جزیره خیر مقدم گفت و به سخنرانی پرداخت. پس از ایشان آقای شیخ خلیل عنانی امام جمعه موقت اهل سنت بوشهر نیز به ارائه مقاله ای پراختند. در پایان نیز شیخ حمزه کردی امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی و اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر سخنرانی کردند که مشروح آنها در ذیل می آید.
شیخ حمزه کردی ضمن تسلیت شهادت عالم عالیقدر آیت الله نمر گفتند:
در حالی که همه جهان اسلام خوشحال از فرارسیدن سالروز میلاد پربرکت پیامبر نور و رحمت بودند و در حالی که بزرگترین کنفرانس وحدت اسلامی جهان در ایران با حضور مسلمانان بیش از 70 کشور جهان در حال برگزاری بود ناگهان کشور عربستان سعودی دست به جنایت اعدام شهید آیت الله نمر باقر النمر زده و این شیرینی را به کام مسلمانان جهان تلخ کردند. در حال عادی از دنیا رفتن یک عالم دینی خود خسارت بزرگی به جهان اسلام است، حال چه اینکه اقدام به قتل و اعدام یک عالم شجاع و آزاده کرده اند و این جنایت بزرگ برای هیچ یک از مسلمانان پذیرفته نیست و این اقدام قطعا بازی در زمین امریکا و صهیونیست می باشد و بلاشک بدون اطلاع و بلکه دستور آنها نیز نبوده است.. سالهاست که برای همه روشن شده است که اینها به دنبال تفرقه در جهان اسلام هستند و قصد دشمنی با مسلمانان را دارند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند که هرکسی درباره بد بودن سنی و یا شیعه  حرف بزند این دشمن است.الان در کشور فلسطین سنی ها در زیر آتش دشمنی هستند و در کشور عراق می بینیم که شیعیان چنین وضعی دارند. ما نباید فراموش کنیم که یهود و نصارا همیشه به دنبال دشمنی با مسلمانان است. با وجود این دشمنی ها بر ما فرض است که اختلافات را کنار گذاشته و ان شاءالله بنا بر آیه حقه "جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا"، هر دو قبله فعلی و پیشین مسلمین یعنی کعبه و مسجدالاقصی از دست دشمنان و تندروهای تکفیری آزاد شود.
باعث تاسف است مسلمانانی که دین آنها بالاترین مراتب انسانیت و آزادگی را داراست امروزه توسط کشورهای لائیک و کمونیسم و بعضا حتی جنایتکار دعوت به آرامش و خویشتنداری می شوند و این نشان می دهد که جنایات سعودی ها باعث تنزل جایگاه مسامانان جهان شده است و ما با اعلام نظر وحدت و همبستگی خود به دنیا نشان می دهیم که اسلام واقعی با چهره ای که سعودی ها برای آن ساخته اند به کلی متفاوت است.
جامعه اهل سنت، علماء، مردم بنابر قرآن و سنت پیامبر این حرکت را محکوم کرده و در هیچ جای دین مبین اسلام این جنایت پذیرفته نیست.
در ادامه نیز و شیخ خلیل عنانی امام جمعه موقت اهل سنت بوشهرمقاله خواندند و شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر به سخنرانی پرداختند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391