بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

مراسم بزرگداشت مقام شهید مجاهد آیت الله نمر باقر النمر با حضور مسئولین، روحانیون و جمعی از مردم شیعه و اهل سنت در مسجد جامع اهل سنت بوشهر به همت هیئت امنای مسجد و امام جمعه اهل سنت بوشهر برگزار گردید.


در این مراسم جناب آقای شیخ خلیل افرا عضو شورای رنامه ریزی مارس علوم دینی اهل سنت کشور با اشاره به اتفاقات اخیر جهان اسلام گفتند:  نکته بسیار مهمی که امروزه امت اسلام باید مد نظر قرار دهد و آن را در نظر بگیرد علم ، عابدیت و عالم بودن است . خداوند متعال سه ضروریت را بسیار مهم دانسته برای حفظ توحید ، شرک را حرام نموده است برای حفظ نفوس انسانها و آدمیت و نسل بشریت قتل را حرام و برای حفظ ناموس زنا را حرام می داند . کسانی که قتل مومن را جایز دانسته و او را مورد قتل قرار داده آیا از ایمان به خدا او و یا از مبارزه با ظلم و ستم او ترسیده قطعاً همین است و خداوند قاتلین مومن را مورد لعن و لعنت خویش و برایشان عذاب دردناکی وعده داده است . در هر زمان از تاریخ  عالمی بوده که بین علماء و حکماء مبارزه و مجاهدت و دفاع از حق عالم بوده است در مورد علمای مذاهب اسلامی نوشته شده که این علماء همیشه در دل مبارزه با حکام ظالم بوده اند و همیشه از حق دفاع کرده اند چرا که خداوند می فرماید همانا ما به تحقیق قرار دادیم هر پیامبری ، هر مبلغی  دشمنی که در مقابل راه شما قرار داده است . مبارزه حق بر علیه باطل است و این در هر زمانی از برحه تاریخ وجود داشته و خواهد داشت . پیامبر اکرم (ص) قتل شخص مومن و مسلمان را حرام چه برسد که این مومن عالم و مجاهد در راه خدا باشد چرا که ارج و منزلت عالم نزد پروردگا ربسیار مورد مدح قرار گرفته است حمله مسلمان بر مسلمان دیگر حرام است مال و ثروت ، علم و ناموس مسلمان در نزد اسلام یک امر بسیار مهم است دولت عربستان دو گناه بزرگ و کبیره را مرتکب شده یکی قتل مسلمان و دیگری نسبت تکفیر. در صورتی که نسبت کفر دادن به همدیگر در اسلام به شدت منع شده چرا که در اسلام کسی که شهادتین را گفت نسبت کفر به او دادن را حرام می داند اگر کسی به برادر مسلمانش نسبت کفر دهد او کافر و از دین خارج شده . برادران شیعه و اهل سنت دور هم جمع شدیم و عرض تسلیت و تعزیت داریم به مناسبت شهادت عالمی مردم سالار . ندای حق ، ندای اوست . عالمی مردمی که حرکتی مدنی داشته فرق نمی کند این عالم شیعه باشد یا اهل سنت زمانی که بحث علم ، کتاب الله و سنت پیامبر (ص) است و این عالم بزرگوار به شهادت می رسد جزء دفاع از مقدسات دین می کند و برای همین در این قتل و شهادت شکی نیست که آمریکای جنایتکار و جهان استکبار نقش داشته اند آنها خود را مدافع حقوق بشر می دانند اگر راست می گویند این جنایت را محکوم  کنند ما به جای اینکه به همدیگر رحم کنیم متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که مسلمان به مسلمان حمله می کند و همدیگر را می کشند در کشورهای اسلامی مثل سوریه چه می گذرد در عراق و یمن چه می گذرد امنیت در منطقه وجود ندارد اما به یاری خداوند کشور ما ایران به رهبریت عالم فرزانه و حکیم مقام معظم رهبری بین برادران شیعه و اهل سنت برابری و برادری برقرار است و باید شاکر خداوند باشیم و نگذاریم دشمنان در صفوف ما رسوخ کنند ما امروز این حادثه و فاجعه به وقوع پیوسته این عالم مجاهد را یک امتحان الهی دانسته و انسان مومن به اندازه دین و ایمانش مورد آزمایش قرار می گیرد . ما برادران اهل سنت همسو و همگام با برادران شیعه خود هستیم و با همه امت اسلام همدرد هستیم و عربستان را بخاطر جنایت نسبت به این عالم مجاهد را محکوم می کنیم.


در پایان این مراسم شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر نیز ضمن محکوم کردن این جنایت توسط رژیم سعودی ابارز داشتند که این واقعه جانکاه درد مشترک شیعه و سنی است و ما نیز درغم این جنایت سوگواریم. ایشان از همه حضار در این مراسم تشکر کردند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391