بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حمزه کردی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود گفت: خداوند در قرآن می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید نباشید مانند آن کسانی که خدا را فراموش کرده اند این انسانها درواقع خودشان را فراموش کرده اند در جای دیگر خداوند نسبت به آن انسانهای که دردنیا کاری با دین ندارند ودین خدا را چیزی جز لهو ولعب نمی دانند در قیامت به این افرادگفته خواهد شد همانطور که ما را فراموش کردید ما شما را نیز فراموش می کنیم وشما هیچ نصرت کننده ندارید لذا ای امت مسلمانان باید از حوادث روزگار درس گرفت وخداوند رانباید فراموش کرد .
ایشان در خطبه دوم گفت: حفظ وحدت باعث پیشرفت انسانها در همه عرصه ها خواهد شد لذا به همه توصیه می شود بر حفظ این دستور خداوند تلاش کنند. همچنین اگر امروز در مسئله هسته ای این همه پیشرفت کردیم بزرگترین عامل حفظ وحدت وپیروی از رهبری خردمند است والسلام .

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ اسماعیل بازدار در خطبه های نماز جمعه این هفته خود گفت :چگونه می توانیم بر زندگی ووضعیت موجود تسلط داشته باشیم ؟وشرایط واوضاع پیش آمده را به جهت اسلام سوق دهیم؟
اسلام یک دین جهان شمول است در حیطه استعداد وکاری خود مبلغ وداعی به سوی این دین می باشد .
جهان امروزی یک جهان پیشرفته ومدرن وجهت ترقی وپیشرفت گام نهاده است .لذا دعوت به سوی اسلام باید با شیوه های نوین وبرنامه ریزی خاص ودقیقی صورت گیرد.
ما می خواهیم زندگی به طور کامل در یک مسیر حرکت کند با همه ی آدم ها روابط واموال وعلوم وفنون که درآن قرار دارد،تا کاری کنیم که این جریان به وادی السلام سرازیرشود لذا باید ویژگی های فطری بشر واسرار روابط آنان رابدانیم ودر این راستا مهارت لازم را بدست آوریم .
دعوتگران به سوی اسلام ومسلمانان متعد به اسلام همواره برخیر وخوبی اند تا زمانی که تسلیم منطق باشند وبدون تعصب بلکه آزادانه به سوی نوآوری وتنوع حرکت کنند.
امروز اگر یه وضعیت اطراف خود نگاه کنیم می بینیم که ما مسلمانان  تابع برنامه های غیر مسلمانان وحرکت ها واحزاب وقدرتهای غیر مسلمان برنامه ریزی می کنند وما اجرا می کنیم چرا نباید خود برنامه ریزی کرد ودیگران اجرا کنند.
مراکز قدرتهای جهانی در دست حکومتهای غیر اسلامی است.
آنان با قرار گرفتن بر قله های جریانات همه جریانات پیش آمده را به نفع خود وبرای رسیدن به اهداف خود با برنامه ریزی دقیق وبا صبر وحوصله پیش می برند در حالی که مسلمانان دست خوش این اوضاع وجریانات هستند.
برنامه های اسلامی باید فراگیر ودامنه دار باشد تا به یک تمدنی تأثیر گذار تبدیل شود.
مسلمانان ومربیان ومصلحان ودعوتگران جامعه باید بدانند چگونه بر فراز جریان زندگی قرار بگیرند تا زمامش را به دست گیرند سپس آن را در خدمت عبادت خدای متعال قرار دهند نه اینکه در دل جریان حرکت کنیم ،طوری که امواج مارا به هر سویی پرت کند واختیارمان از دست بدهیم .و همچنین نباید مخالف جریان خروشان حرکت کنیم طوری که مارا با خودش ببرد.بلکه باید با جریان یا به موازات آن حرکت کنیم وبرتری وتسلط خود را حفظ نمائیم.
ما در دوره ای از تمدن اسلامی قرار گرفته ایم که نباید بدون برنامه دقیق واصلاحی مسیر خود را بپیماییم.
آنچه که مایه عقب ماندگی ما می شود پوسیدگی داخلی وتفرقه وعدم داشتن اتحاد وانسجام وهمبستگی است .
هولاکو به موقع از عوامل هرج و مرج سیاسی وانحطاط اخلاقی اواخر دوران عباسی استفاده نمود واز آنان به نفع خود سبقت گرفت ،همینگونه در فتح قسطنطنیه (استامبول) محمد فاتح ولشکریان مسلمان از درگیری پوچ و بی خودبیزانس واظطراب دربار حاکم استفاده نموده ودر جهت پیروزی حرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن جاسمی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود گفت : هدف از خلقت و آفرینش انسانها پرستش خداوند سبحان می باشد که نه تنها انسانها خدا را پرستش می کنند بلکه تمام مخلوقات و جانداران خدا را پرستش می کنند آیه (و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون )  و آیه ( الم تری ان الله یسبح له من فی السموات و الارض و الطیر صافات کل قد علم صلاته و تسبیحه و الله علیم بما یفعلون ) بالاترین عبادتها و نزدیکترین آنها به خدا نماز است که پایه و اساس دین اسلام است که امتها و پیامبران قبل از اسلام آنها را بر پا می داشتند ( ان الصلاه کانت علی المومنین کتاباً موقوتا)و اشاره قرآن کریم در مورد حضرت ابراهیم ( رب اجعلنی مقیم الصلاه و من ذریتی )  و اشاره قرآن در مورد حضرت اسماعیل علیه السلام ( انه کان صدیقاً نبیاً و کان یامر اهله بالصلاه و الزکاه و کان عند ربه مرضیاً ) در مورد حضرت عیسی علیه السلام ( و اوصانی بالصلاه و الزکاه ما دمت حیا) و سفارش خداوند به پیامبر اکرم ( اقم الصلاه لدلوک الشمس الی غسق اللیل و قرآن الفجران قرآن الفجر کان مشهودا ) با ذکر این مطالب که خداوند کریم مسلمانان را امر به اقامه نماز فرمودند منظور و مقصود نماز جماعت است که هدف از ساخت و بنای مسجد اقامه نماز در آنها است نه به صورت فردی در خانه ) ایشان در خطبه دوم نماز جمعه در خصوص اجلاس کشورهای گروه 1+5 با جمهوری اسلامی در ژنو در خصوص انرژی هسته ای ایران اشاره نمودند که گروه دیپلماتیک ایران در این نشست با اخذ امتیاز و کسب مطالبات ملت ایران در حق خود از غنی سازی انرژی هسته ای دفاع کردند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391