قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

موضوع خطبه : شهادت حضرت علی (ع) و حمایت مردم غزه
بعد از حمد و ثنای خداوند متعال و درود بر پیامبر اسلام حضرت محمد و بر آل و اصحاب او
در ماه مبارک رمضان سال چهلم هجری در چنین شبهایی شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) رخ داد . شخصیتی که برای جهان اسلام و برای امت اسلام مایه افتخار و عزت و سربلندی بود. شخصیتی که در تاریخ  اسلام از نظیر ایمان و تقوا، علم و معرفت، شجاعت و جوانمردی و دلاوری. صبر و بردباری  واز خودگذشتگی بی نظیر بود. شهادت این شخصیت بزرگوار: یک توطئه و نقشه طراحی شده بود از قبل که توسط شخصی پلید به نام ابن ملجم مرادی اتفاق افتاد. با همین قصد و هدف پلیدش وارد شهر کوفه می شود وهنگام نماز صبح روز هفدهم رمضان نقشه شوم و پلید خودش را عملی می کند و با شمشیر مسموم خودش به امیر المؤمنین حضرت علی (ع) ضربه می زند که در شب نوزدهم ماه مبارک سال چهلم هجری به روایت اهل سنت به شهادت می رسد و به روایت برادران اهل تشیع شب 19 ماه مبارک رمضان ضربت و شب 21به شهادت می رسد و با این مقام و منزلت به پیشگاه الله جل جلاله شرفیاب می گردد. حضرت علی (ع) قبل از شهادت در وصیتنامه چنین سفارش می نمایند به فرزندانش و خانواده اش و همه مسلمین را به تقوا و به قرآن –نماز –روزه –صبر و بردباری – صله رحم و پیوند به قرآن و امر به معروف و نهی از منکر وغیره سفارش می نماید .که هرکس حضرت علی (ع) را سرمشق خود و الگوی زندگی خودش می داند باید بر فرمایشات وتوصیه های این بزرگوار پایبند باشد.
در پایان تمام قتل و کشتارهایی که در شهر غزه رخ داده تمام این جنایت ها و کشتار بی رحمانه رژیم صهیونیست را شدیداً محکوم می نماییم.
خلاصه خطبه جمعه 27/4/93 شهر سیراف

خطیب:  یعقوب شمسا

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391