بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ خلیل افرا در خطبه نماز جمعه خود گفت:روز عرفه فضایل بسیار زیادی دارد خداوند عزوجل می فرماید: (وشاهد و مشهود) شاهد یعنی روز عرفه و مشهود یعنی روز جمعه. پیامبر می فرماید: (خیرا دوعا و دعاء یوم عرفه) بهترین دعا، دعای روز عرفه است و بهترین چیزی که من و پیامبران قبل از من در روز عرفه گفتند ( لا اله الا الله وحده لا شریک له، له الملک و له الحمد و هو علی کل شی قدیر) و پیامبر فرمود: الحج عرفه.

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ حمزه کردی در خطبه نماز جمعه خود گفت: آمریکا نه تنها آن زمانی که سفارتش در ایران تسخیر شد دشمن ایران بود بلکه دشمنی آمریکا بیشتر هم شده است. ملت و بخصوص جوان ها هوشیار باشند و توجهی به حرفهای آمریکا مبنی بر اینکه ما آزادی و دموکراسی می آوریم، نکنند.

 

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ حرمی در خطبه نماز جمعه خود گفت: غذای جهنمیان که خداوند در قرآن از تعابیری چون: غسلین و غساق و نوشیدنی آنها به قول قرآن حمیم (آب داغ) است.

 

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ حسین افروز در خطبه نماز جمعه خود گفت: حدیثی را که ترمذی و احمد آن را نقل کردند که پیامبر فرمودند: از گوسفندانی که برای قربانی در نظر گرفته می شود چهار عیب اگر در قربانی باشد پذیرفته نمی شود، کوری حیوان ، حیوانی که بیمار باشد و بیماری آن آشکار باشد و حیوانی که پایش معیوب باشد و حیوان بزرگسال. حضرت علی(ع) می فرمایند که رسول الله(ص) فرمودند: موقع خریدن و بدست آوردن قربانی چشم و گوش آن را در نظر بگیرید و حیوانی را که گوش آن شکافته یا سوراخ باشد و همچنان حیوانی که دندانهای پیش آن افتاده باشد، قربانی ننماییم.

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ محمد شمسی در خطبه نماز جمعه خود گفت: یاران پیامبر(ص)، آنهایی که از مدرسه حضرت محمد(ص) فارغ التحصیل شده اند و زیر دست آن مرد بزرگ اسلام تربیت یافته اند بر انجام اعمال خیر و کسب ثواب حریص بودند و با هم مسابقه می دادند.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391