بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

آخرین اخبار بوشهر

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر امور اهل سنت استان، آقای یعقوب شمسا در خطبه های این هفته خود گفت: همسایه دارای حقوق بسیار زیادی است. که متاسفانه ما امروزه کمتر به آن اهمیت می دهیم باید بدانیم که رعایت نکردن حق همسایه موجب سرپیچی از دستور خداوند و دستور پیامبر گرامی می باشد.

ایشان گفتند: خداوند در آیه 36 سوره نساء می فرماید: (و اعبدوا الله و لا تشرک به شیئا و بالوالدین احسنا و بذی القربی و الیتمی و المساکین و الجار ذالقربی و الجار الجنبی و الصاحب بالجنب و بن السبیل و ما ملکت ایمانکم ان الله لا یحب کل مختال فخورا) حکم بدست خداوند است که بندگی کنید خداوند را و هیچ شریک و همتایی با خدا قرار ندهید و پدر و مادر و ایتام و خویشاوندان و مسکینان و همسایه ای که از خویشاوند باشد و همسایه غیر خویشاوند و به راهگذر و به دوست و رفیق و به زیر دستان خود احسان و خوبی کنید. و در حدیثی پیامبر نسبت به توصیه همسایه می فرماید: پیوسته و مکرر جبرییل مرا درباره همسایه توصیه و سفارش می کرد تا جایی که من گمان کردم همسایه از همسایه میراث می برد. این آیه و حدیث به ما می فهماند که همسایه دارای حقوق بسیار زیادی است. که متاسفانه ما امروزه کمتر به آن اهمیت می دهیم باید بدانیم که رعایت نکردن حق همسایه موجب سرپیچی از دستور خداوند و دستور پیامبر گرامی می باشد. کسی که به حقوق همسایه اهمیتی نمی دهد و همسایه را مورد آزار و اذیت قرار می دهد بخاطر ضعف ایمان و عدم تقوای او می باشد. زیرا پیامبر می فرماید: ( والله لا یومن والله لا یومن والله لا یومن قیل من یا رسول الله قال الذی لا یأمن جاره بواقئه) پیامبر سه بار فرمودند که بخدا مومن شمرده نمی شود سئوال شد که چه کسی ؟ فرمود کسی که همسایه اش از او در امان نباشد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391