قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ ابراهیم محمدی در خطبه نماز جمعه  خود گفت: خداوند قادر و متعال انسانها را بر چهار گونه آفریده است.

1. یکی را بدون پدر و مادر که حضرت آدم ابو البشر باشد را آفریده است.

2.  دیگری را بدون مادر که حوا باشد را از پهلوی چب آدم آفریده است.

3. سومی را از مادر و بدون پدر که آن هم حضرت عیسی باشد آفرید.

4.  گروه چهارم که شامل همه انسانها می باشد از پدر و مادر آفریده است.

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ یعقوب شمسا در خطبه نماز جمعه  گفت: گاهی انسان درگیر مسائل حقوقی دیگران می شود در زندگی حق الناس بر گردن او می باشد که لازم است با وجود اینکه خودش می داند یک یا دو نفر از اهل خانواده یا خویشاوندان یا کسی که به آن اعتماد دارد در جریان بگذارد یا اینکه وصیتی بنویسد.

 

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ  احمد رضا کنعانی در خطبه نماز جمعه  گفت: تولی به معنای دوستی و تبری یعنی دوری جستن کسانی که بر علیه دین خداوند قیام و کمر بستند که با این دین مبارزه کنند و قصد نابودی آن را دارند.

 

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ حمزه کردی در خطبه نماز جمعه  گفت: دنیا محل گذر است و کشتزاری برای آخرت است و نباید اینقدر غرق محبت زن و فرزند و کار بشویم.

 

به گزارش سرویس خبری امور روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان  شیخ محمد فاروقی در خطبه نماز جمعه  گفت: از امام فخر رازی منقول است: خدای سبحان خود را به چهار نوع از صفات به صفات کبریاء توصیف کرده اینکه مالک آسمان و زمین است، فقط او معبود است، الوهیت فقط از آن اوست، و اینکه در خلقت جهان آفرینش تدبیر و حکمت به خرج داده است.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391