خداوند همه انبیا و مصلحان و دعوت‌گران به‌حق را در بوته آزمایش قرار می‌دهد

خداوند همه انبیا و مصلحان و دعوت‌گران به‌حق را در بوته آزمایش قرار می‌دهد

image_pdfimage_print

شیخ محمد انزاری: پروردگار عالم همه انبیا و مصلحان و دعوت‌گران به حق را در مسیر عظیم دعوتگری با انواع مصائب و سختیها مورد آزمایش قرار می‌دهد.
شیخ محمد انزاری امام‌جمعه اهل سنت نخل‌تقی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اظهار کرد: بنا به آیه شریفه قرآن کریم: «وتزودوا فان خیر الزاد التقوا…» معنی تقوا و پرهیزکاری آن است که مسلمان در مقابل مشکلات شکیبا و صبور باشد.
وی تصریح کرد: در حقیقت خداوند در این دنیا اهل ایمان را مورد امتحان قرار می‌دهد و چه سعادت والا که آدمی از این امتحان سربلند و پیروزمند بیرون آید.
خطیب جمعه با بیان اینکه اگر اهل ایمان در زندگی خود مشکلات و سختی ببینند بدان معنا نیست که خالق یکتا آنان را دوست ندارد، افزود: مگر این نیست که پروردگار عالم هستی همه انبیا و مصلحان و دعوتگران به‌حق را در این مسیر عظیم دعوتگری با انواع مصائب و سختی‌ها مورد آزمایش قرار داد که در رأس تمام دعوت‌گران حضرت نبی مکرم اسلام حضرت محمد صل‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم هستند.
شیخ انزاری در ادامه سخنان اظهار کرد: بعضی علمای دین و اندیشمندان اسلامی تقوا را به سه گونه تقوا گریز، تقوا پرهیز، تقوا ستیز تقسیم کرده‌اند.
خطیب جمعه یادآور شد: تقوا گریز آن است که مسلمان باید از محیط آلوده گناه و منکرات دوری جوید بمانند حضرت موسی علیه‌السلام که کاخ فرعون مصر را با تمام نعمت‌های دنیوی رها کرد و تنها به‌سوی سرزمین مدین در شام مهاجرت کرد.
وی در شرح شخص تقوا پرهیز گفت: تقوا پرهیز یعنی تقوا را به‌عنوان سد و دژ محکم بین خود و بین گناه قرار دهند و نگذارد گناه او را آلوده کند مانند حضرت یوسف علیه‌السلام که در مقابل گناه فرار را بر بقا ترجیح داد.
امام جمعه اهل سنت نخل‌تقی اضافه کرد: تقوا ستیز، مانند حضرت ابراهیم خلیل علیه‌السلام است که در برابر عقیده مشرکان و بت‌پرستان زمان خود ایستادگی کرد و جان خود را در معرض خطر قرار دادند.
وی افزود: دشمنان توحید از او بیم داشتند پس چاره را در این دیدند که او را به قتل برسانند حضرت را در آتش انداختند ولی خدای توانا آتش را برای ابراهیم گلستان قرار داد که: «یا نار کونی بردا وسلاما على ابراهیم».
در پایان شيخ انزارى نمازگزاران و حاضرين را به محبت و الفت دعوت كرد.

بازدیدها: 219

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
241042
بازدید امروز
54
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب