امام‌جمعه اهل سنت پرک حادثه تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد

امام‌جمعه اهل سنت پرک حادثه تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد

image_pdfimage_print

شیخ یاسین احمدی امام‌جمعه اهل سنت بندر پرک با ارسال پیامی حادثه تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحيم
حادثه تروريستی دو مسجد نيوزیلند كه منجر به شهادت جمعی از نمازگزاران در اثناء ادای نماز جمعه كه به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و مجرمانه است، قاطعانه محكوم می‌کنیم و خداوند شهدای اين حادثه را قبول درگاه خويش نمايد و به خانواده‌های آنان صبر جزيل دهد و به يكديگر تسليت می‌گوییم.

اما بعد: قال الله تعالی: (قل هذه سبيلي أدعو الي الله علي بصيرة انا و من اتبعني و سبحان الله و ما انا من المشركين)
مهر حقانيت و تأييد آسماني برای رسول خدا صلی‌الله عليه وسلم و كسانی كه پيرو او می‌باشند ای محمد قاطعانه بگو اين روش و منهج من است منهج اسلام و با بَصِيرت به‌سوی خداوند دعوت می‌كنم …
بصر چشم و بينايی و اداتی كه به‌وسیله‌ی آن اطراف خود را می‌بینیم و می‌شناسيم اما بَصِيرت نتيجه تفكر و شناخت اطراف خويش است كه در دل و وجودمان قرار می‌گيرد، خود و جهان و خدا را شناختن و بر مبنای هدف والا زندگي كردن است‌.
راهه‌ای رسيدن به بصيرت:
١)تفكر در زمين و آسمان و دريا و همه‌ی مخلوقات خداوند، به‌عنوان‌مثال دسته‌های پرندگان در حال مهاجرت عجيبت تَر از طَی كردن مسافت و فرسنگ‌های، همان در كنار يكديگر به‌صورت هندسی و عدم برخورد پروبال آنان به يكديگر در حال كه تعداد زياد و فاصله‌ها سانتيمتری است، آری مدير و مدبر جهان خداست… و ما را بيهوده نيافريده است.
٢) چنگ زدن به قرآن و آن را شبانه‌روز تلاوت و تدبر كردن، اين قرآن است كه محمد بن عبدالله را به محمد رسول‌الله مبدل كرد،…
٣) پيروي از سنت و سيرت رسول خدا، اوست كه قصری از اخلاق و قوانين و شناخت بِنَا نهاد و کتابخانه‌های دنيا را رونق نهاد؛ و هر چه می‌بینیم از تحقيق و بررسی‌ها همه و همه از زير چتر ايشان برانگیخته ‌شده است. الگوی به تمام معناست.
در آخر همه‌ی نمازگزاران و اهالی روستا را جهت استقبال از ریاست‌جمهور دكتر روحانی كه روز يكشنبه ٢٦ اسفند نود هفت در استاديوم ورزشی شهر كنگان دعوت می‌نمايم و يادمان باشد ما عضوی از خانواده‌ی شهرستان كنگان می‌باشيم و دكتر روحاني،‌ رياست جمهوری ركنی از ارکان نظام جمهوری اسلامی است.

یاسین احمدی
امام‌جمعه اهل سنت بندر پرک

بازدیدها: 63

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

تلفن : 077-33560757-8
پست الکترونیک : boushehr@dmsonnat.ir
آدرس : بلوار آیت ا...طالقانی(خ صلح آباد) ، خ خبرنگار، خ خرد شرقی ،دفترنماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

کل بازدیدکنندگان
154577
بازدید امروز
31
افراد آنلاین
0
طراحی و اجرا پویاپردازان جنوب