پرینت

شیخ ابراهیم محمدی گفت: رمضان ماه فرصت‌هاست، ماه پربرکت و با میمنتی که خیر و خوبی از هرجانب روزه داران را فراگرفته و سعادت و خوشبختی، فلاح و رستگاری برایش به ارمغان آورده است.

شیخ ابراهیم محمدی امام جمعه اهل سنت عسلویه، در خطبه های این هفته نمازجمعه روستای زبار شهرستان عسلویه، با اشاره به غنیمت شمردن ایام و لیالی پر برکت ماه مبارک رمضان، گفت: نهمین روز از ماه مبارک رمضان را هم پشت سر گذاشتیم. این روزها سپری شد و هرگز برنمی‌گردد، اگر از آن استفاده کردیم و بهره معنوی بردیم، خداوند را شکر کنیم و اگر در این روزها کوتاهی و قصوری داشتیم استغفار کنیم. سعی و تلاش کنیم که در روزهای آینده این کوتاهی و قصور را جبران کنیم.

وی اضافه کرد: هرگز فراموش نکنیم که ماه رمضان "ایاما معدودات" روزهای شمرده شده و زود سپری می شوند. قدر این ماه را بدانیم و روزهای باقی مانده آن را غنیمت بشماریم.

خطیب جمعه در ادامه سخنان با بیان حدیثی از رسول الله (ص) گفت: « ان لربکم فی ایام دهرکم نفحات الافتعرضوا لها» خداوند متعال گاهی فرصت هایی را و به تعبیر روایت نسیم هایی را در زندگی انسان قرار می‌دهد که انسان بایستی خود را در معرض این نسیم ها قرار دهد والا خسارتی می بیند که به آسانی قابل جبران نیست.

وی رمضان را ماه رستگاری عنوان کرد و گفت: روزها و شبهای ماه مبارک رمضان، به اندازه ای مقدس و بابرکت است که پیامبر علیه الصلاة والسلام فرا رسیدن آن را به اصحاب خود مژده می‌داد: «اتاکم شهررمضان، شهرمبارک، فرض الله علیکم صیامه....» ماه رمضان آمد، ماهی مبارک و فرخنده، ماهی که خداوند روزه این ماه را واجب نموده است.

محمدی تأکید کرد: رمضان ماه فرصت‌هاست، ماه پربرکت و با میمنتی که خیر و خوبی از هرجانب روزه داران را فراگرفته و سعادت و خوشبختی، فلاح و رستگاری برایش به ارمغان آورده است.

خطیب جمعه، عبادت در این ماه را مایه ­ی آرامش خوانده و اظهار کرد: یکی از این فرصتها، فرصت عبادت است، عبادتی که سرور و سعادت آن، دلهای مسلمانان را به آرامش می‌رساند.

شیخ ابراهیم محمدی ضمن تأکید بر انس با قرآن اظهار کرد: فرصت دیگر این ماه، که باید قدر آن را بدانیم انس با قرآن است، زیرا رمضان ماه زندگی با قرآن است که در آن مؤمنین به تلاوت و تدبر و تفکر پرداخته و از بهره های فهم و دانش آن مستفید می‌شود.

وی انفاق و صدقه دادن به فقراء و مساكين را از فرصت های دیگر این ماه بر شمرد و گفت: « وافضل الصدقه صدقة في رمضان» و بهترین صدقه صدقه در ماه مبارک رمضان می‌باشد.

وی در ادامه سخنان تصریح کرد: از فرصتهای دیگر ماه رمضان، نمازشب و سپری نمودن آن باقیام است، رسول الله (ص) می‌فرماید: «علیکم بقیام اللیل فانه دأب الصالحین قبلکم‌» بر انجام‌ نماز شب مداومت کنید چون شیوه نیکان پیش از شما بوده است.

امام جمعه اهل سنت عسلویه با بیان آثار و برکات معنوی شب قدر گفت: یکی دیگر از فرصتهای بهره برداری، فرصت شب قدراست، شبی که پاداش و خیر و خوبی آن بیش از هزار ماه می‌باشد.

وی در پایان سخنان گفت: از فرصتهای ماه مبارک رمضان دعا و راز و نیاز با خدای متعال است. خداوند آیه دعا را وسط آیات روزه قرار داد تا ما را متوجه اهمیت دعا در ماه رمضان کند.