قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ خلیل افرا: انتقال سفارت امریکا  و به رسمیت شناختن قدس اشغالی به پایتختی رژیم صهیونیستی، ضربه ای برای مسلمین است. در رسانه های جمعی، در شبکه های مختلف، در سخنرانی ها و خطبه های جمعه، در مجامع و سازمان های جهانی و اسلامی باید این حرکت محکوم شود.

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در گفتگو با خبرگزاری تقریب در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری را برای مقابله با توطئه های اسرائیل بیان می کنید گفت: بهترین راهکار در برابر توطئه و زیاده خواهی دشمنان و به ویژه اسرائیل و یهود غاصب، دشمن اصلی ملت فلسطین و مسلمانان، تقویت اتحاد و وحدت بین آحاد مسلمین و کشورهای  منطقه و ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار و جلوگیری از دخالت آن ها در کشورهای اسلامی است.

وی افزود: بررسی نقاط ضعف و قوت مسلمانان و تقویت نقاط قوت کشورهای اسلامی راهکار مقابله دیگری است که مسلمین باید به آن بپردازند. قطعاً نقاط قوّت و ضعف هایی داریم. باید نقاط قوّت را تقویت و آن نقاط ضعف را کم کم، کم کنیم. یکی از نقاط قوّتی که باید بر آن اهمیت داد، گسترش و توسعه اسلام و فرهنگی غنی اسلامی در سراسر جهان است.

وی با اظهار این که باید مسلمانان رشد اقتصادی خود را تقویت کنند، تصریح کرد: اقتصاد قدرتمند، که با حمایت از کالای کشورهای اسلامی محقق می شود، راهکار دیگری است. مسلمین با حمایت از کالای کشورهای اسلامی به توسعه اقتصاد خود توجه کرده و  نه تنها ایران، بلکه همه مسلمانان از کالاهای غیر مسلمین و کشورهای دیگر استفاده نکنند. فعالیت اقتصادی که  قدرتمند تر شدن دشمنان ما را موجب می شود، متقابلاً شرایط ذلت مسلمانان را فراهم خواهد کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت کنگان بر ضرورت تقویت بیداری اسلامی، تأکید کرد و گفت: مسلمانان جهان در همه کشورهای اسلامی به این یقین و بیداری برسند که بزرگ ترین و دشمن اصلی آن ها اسرائیل و صهیونیسم است. اسرائیل که تحت حمایت امریکا و مستکبرین دیگر بوده، هدفشان تضعیف مسلمین و اهانت به مقدسات آن هاست. مقدساتی که یکی از آن ها  بیت المقدس، اولین قبله مسلمین  و سومین حرم بعد از مسجدالنبی و مسجدالحرام است.

وی در ادامه گفتگو بیان کرد: خداوند متعال فرموده است: «لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَ عَدُوَّكُمْ أَوْلِياءَ» دشمنی آن ها تمامی نداشته و هیچ پایان و انتهایی ندارد. «وَلَن تَرضىٰ عَنكَ اليَهودُ وَلَا النَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم»؛ ای پیامبر! یهود و نصاری از تو خشنود و راضی نمی شوند تا اینکه تابع ملت و آیین آن ها شوی. لذا بهترین طریق برای مقابله با توطئه های دشمنان حفظ صفوف بهم فشرده مسلمین است و لزوم تقویت اراده و عزم راسخ و ایمان کامل است. کشورهای اسلامی باید در مسیر اتحاد و همبستگی گام بردارند. همچنان که ایران عزیز ثابت کرده حکام مسلمین با سلطه گران قطع رابطه کنند و این بزرگ ترین مقابله است. یعنی اینکه به استقلال و خودکفایی برسند. ضعف نشان ندهند و این گونه نباشد که ما به آن ها متکی باشیم و از آن ها کمک بگیریم. این خدعه و نیرنگ آن هاست که ما محتاج غرب و دشمن باشیم.

وی ضمن محکوم کردن انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس، یادآور شد: انتقال سفارت امریکا  و به رسمیت شناختن قدس اشغالی به پایتختی رژیم صهیونیستی ضربه ای برای مسلمین و ضربه ای به تلاش های صلح خاورمیانه وارد خواهد کرد. چرا که به اعتقادات بیش از یک میلیارد مسلمان مرتبط است. این توطئه‌های شیطانی عامل تعمیق وحدت امت اسلامی و سرعت یافتن تحقق وعده الهی و برچیده شدن طومار اشغالگران قدس شریف است.

افرا تأکید کرد: جهان اسلام باید در مقابل این حرکت با همه‌ وجود بایستد. فلسطین سرزمین مسلمین است. کفار و یهود و اسرائیل، غاصبان این سرزمین اند. برخورد با آنان باید به شکلی باشد که عزت و اقتدار مسلمین را نشان داده و موجب یأس و ناامیدی و نابودی آن ها شود. در رسانه های جمعی، در شبکه های مختلف، در سخنرانی ها و خطبه های جمعه، در مجامع و سازمان های جهانی و اسلامی باید این حرکت محکوم شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391