قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ محمد جمالی: گرایش جوانان به سمت گناه همچون سیلی است که دین و اعتقادات را مورد هدف قرار داده است. اگر به فکر رفع این ابتلا و بلا نباشیم همه باورها و اعتقادات جامعه اسلامی  ویران و نابود خواهد شد.

شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت کنگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: یکی از ویژگی های مهم انسان وارسته تبعیت و پیروی از انسانهای وارسته و صالحین گذشته است. آنها چگونه بودند و چگونه عمل کردند و چگونه رفتار کردند. خداوند متعال می فرماید که شما بهترین امتها هستید. بهترین امت وظیفه اش چیست‌؟

وی افزود: قرآن بهترین امت را توصیف کرده و خطاب به مسلمانان مى فرماید: «كُنْتُم خَیرَ اُمَّةٍ اُخرِجَت لِلنّاسِ تَأمُرُونَ بِالْمَعروفِ و تَنْهَوْن عن الْمُنكَرِ تُؤمِنُونَ بِاللّه» بهترین امت باید پایبند به امر به معروف و و نهی از منکر باشد. اما ما می بینیم که همین امتی که باید امر به معروف و نهی از منکر بکند خودش گرفتار این مشکلات شده است. فرزندان ما وکم کم به سمت فساد کشیده می شوند و این واقعیتی تلخ است. اما حقیقت است.

خطیب جمعه یادآور شد: امروز نوجوانان در مدارس و آن جوانی که باید در دانشگاه به دنبال تحصیل علم باشد، متاسفانه به دنبال مسائل دیگری است. بی توجهی نسبت به فرائض دینی دلایل مختلفی دارد که با شناخت این اسباب و پیدا کردن راه چاره می توان نتایج مثبتی را شاهد بود.

 وی تأکید کرد: این گرفتاریها همچون سیلی است که سرازیر شده و دین و اعتقادات ما را مورد هدف قرار داده است. اگر به فکر رفع این ابتلا و بلا نباشیم همه باورها و اعتقادات جامعه اسلامی  ویران و نابود خواهد شد.

جمالی در پایان اظهار کرد: ممكن است اين امر به دليل عدم تربيت صحيح و دينی والدين در خانواده باشد. به صورتی که یا والدین در زمینه آموزش مسائل دینی کوتاهی کرده باشند. پدران و مادران آگاه باشند. در حد بضاعت و توان خود فرزندان خود را از همان آغاز کودکی نصیحت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391