قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ یعقوب شمسا: با توجه به استقرار گروه های رصد هلال ماه در نقاط مختلف کشور اسلامی ایران، هر وقت مقام معظم رهبری اعلان استهلال کردند روزه را آغاز خواهیم کرد.

شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، گفت: پیشاپیش فرا رسیدن  ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، ماه عبادت و نیایش های عارفانه و بندگی خالصانه را به شما تبریک عرض می کنم. خداوند متعال ماه رمضان را ماه پر خیر و برکت و ماه پر فضیلتی برای مسلمانان قرار داد تا قدر این ماه را بدانیم و از روزها و شبهای این ماه بهره کافی ببریم.

وی افزود: رمضان ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی، میزبان خداوند است و بندگان مؤمن او مهمان و  دعوت به سفره رحمت و برکات الهی هستند. تا روزه داران و بندگان مؤمن پای سفره ماه رمضان بهره های معنوی کسب کنند.

وی با بیان اینکه برای استقبال از این ماه پر خیر و برکت باید خود را آماده کنیم، متذکر شد:  شایسته است با ظاهر و باطن آراسته با شوق و اشتیاق به میهمانی خدای متعال برویم. دوری جستن از رذایل اخلاقی از جمله لوازمی است که برای آراستگی باطنی لازم است.

ایشان به آیات وجوب قرآن اشاره کرده و گفت: پروردگار عالم در قرآن عظیم الشأن می فرماید:« یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» اى کسانى که ایمان آورده ‏اید روزه بر شما مقرر شده است همان گونه که بر کسانى که پیش از شما بودند مقرر شده بود باشد که پرهیزگارى کنید.

شمسا یادآور شد:  روزه بر هر شخص مسلمان بالغ و عاقل که توانایی روزه گرفتن داشته باشد واجب است. ترک روزه بدون عذر شرعی گناه بوده و نافرمانی از خداوند محسوب می شود.

وی اذعان کرد: ماه رمضان یک میدان مسابقه و رقابت است و هر کس تلاش بیشتر و خلوص نیت بیشتری داشته باشد توشه بیشتری جمع و درجات معنوی بالاتری به دست خواهد آورد. در این ماه عمر خود را به بطالت و بیهودگی نگذرانیم که مبادا بعد از این ماه حسرت بخوریم و پشیمان شویم.

وی با اشاره به لزوم استهلال برای آغاز رمضان و روزه گرفتن، با استناد به روایتی از پیامبر اکرم، گفت: « صوموا لرؤیته، و افطروا لرؤیته، فان غم علیکم فعدو ثلاثین، ثم آفطروا» هلال رمضان را مشاهده کنید و روزه بگیرید و همچنان پایان رمضان هلال شوال را مشاهده کنید و افطار کنید. اگر به علت نامساعد بودن هوا یا ابری بودن آسمان امکان رؤیت نبود شعبان را سی روز کامل کنید و روزه رمضان را آغاز کنید.

خطیب جمعه با بیان اینکه در استهلال رمضان از اعلان دفتر مقام معظم رهبری تبعیت می کنیم، تأکید کرد: با توجه به استقرار گروه های رصد هلال ماه در نقاط مختلف کشور اسلامی ایران، هر وقت مقام معظم رهبری اعلان استهلال کردند روزه را آغاز خواهیم کرد. تنها راه پرهیز از اختلاف در استهلال، تبعیت از رهبری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391