قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ جمعه عبداللهی با بیان اینکه ماه مبارك، ماه خيرات و استجابت دعا نزديك است، گفت: فرا رسیدن ماه مبارک و ماه پر فضیلت، نعمت بزرگی است که باید از آن بهره ببریم و نگذاریم شب ها و روزهایش، با غفلت سپری شود.

 شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: خداوند متعال در قرآن كريم می فرمايد: و بترسید از روزی که شما را به سوی خدا باز گردانند، پس هر کس پاداش عمل خویش خواهد یافت و به هیچ کس ستمی نکنند. «وَاتَّقُوا يَوْمًا تُرْجَعُونَ فِيهِ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ تُوَفَّىٰ كُلُّ نَفْسٍ مَّا كَسَبَتْ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ »

وی با بیان اینکه ماه مبارك، ماه خيرات و استجابت دعا نزديك است، افزود: فرا رسیدن این ماه مبارک و ماه پر فضیلت نعمت بزرگی است که باید از آن بهره  ببریم و نگذاریم شب ها و روزهایش، با غفلت سپری شود.

وی افزود: از وظایف روزه داران در این ماه، دعا و درخواست ‏حوائج از حضرت حق است که بنده احساس نیاز به پیشگاه بی نیاز کرده، و دست های احتیاج خویش را به درگاه او دراز می‏ کند. مخصوصاً در اين ماه پرفضيلت پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) مى فرمايد: «ثلاثه لاترد دعوتهم و ذكر منهم الصائم حتي يفطر» سه كس دعای آن ها برگشت داده نمی شود و مورد قبول درگاه الهی می باشد. يكی از آن ها انسان روزه دار است تا زمانی كه افطار بكند.

خطیب جمعه در ادامه سخنان اضافه کرد: خداوند اجابت طلب و دعای انبيای الهی را در قرآن متذکر شده و فرموده  تمام دعاهای آن ها مورد استجابت و قبول پروردگار است.

عبداللهی تصریح کرد: اين يك درس و پیام بزرگی  برای اهل ایمان است که بايد خواسته های خود را از خداوند بخواهيم و نااميد نشويم و دست نیاز به سوی هر کسی دراز نکنیم. چرا که بر طرف كننده و حلال مشكلات خداوند است. اوست كه سختی ها و شدت ها را بر ما آسان می کند و از تنگ دستی و گره های زندگی نجات می دهد.

 وی متذکر شد: خداوند در قرآن كريم آيات متعددی را در مورد اجابت و استجابت دعا ذكر کرده است. الله تبارك و تعالی می فرمايد: «و قال ربكم ادعونی استجب لكم» از من بخواهيد و مرا مورد خطاب و دعای خود قرار دهيد، استجابت حاجات شما با من است. پس دعا كليد هر خيری است كه خداوند دستور داده است بر آن چنگ بزنيم و وعده پروردگار استجابت است.

وی در پایان سخنان عنوان کرد: اهل توحيد باشيم. اهل اخوت و برادری اهل اتحاد و وحدت باشیم. قدر همديگر را بدانيم و در حق یکدیگر دعای خیر و رستگاری از درگاه حضرت احدیت طلب كنيم.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391