قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ جمعه عبداللهی با بیان اینکه ماه مبارك، ماه خيرات و استجابت دعا نزديك است، گفت: فرا رسیدن ماه مبارک و ماه پر فضیلت، نعمت بزرگی است که باید از آن بهره ببریم و نگذاریم شب ها و روزهایش، با غفلت سپری شود.

 شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: خداوند متعال در قرآن كريم می فرمايد: و بترسید از روزی که شما را به سوی خدا باز گردانند، پس هر کس پاداش عمل خویش خواهد یافت و به هیچ کس ستمی نکنند. «وَاتَّقُوا يَوْمًا تُرْجَعُونَ فِيهِ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ تُوَفَّىٰ كُلُّ نَفْسٍ مَّا كَسَبَتْ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ »

وی با بیان اینکه ماه مبارك، ماه خيرات و استجابت دعا نزديك است، افزود: فرا رسیدن این ماه مبارک و ماه پر فضیلت نعمت بزرگی است که باید از آن بهره  ببریم و نگذاریم شب ها و روزهایش، با غفلت سپری شود.

وی افزود: از وظایف روزه داران در این ماه، دعا و درخواست ‏حوائج از حضرت حق است که بنده احساس نیاز به پیشگاه بی نیاز کرده، و دست های احتیاج خویش را به درگاه او دراز می‏ کند. مخصوصاً در اين ماه پرفضيلت پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) مى فرمايد: «ثلاثه لاترد دعوتهم و ذكر منهم الصائم حتي يفطر» سه كس دعای آن ها برگشت داده نمی شود و مورد قبول درگاه الهی می باشد. يكی از آن ها انسان روزه دار است تا زمانی كه افطار بكند.

خطیب جمعه در ادامه سخنان اضافه کرد: خداوند اجابت طلب و دعای انبيای الهی را در قرآن متذکر شده و فرموده  تمام دعاهای آن ها مورد استجابت و قبول پروردگار است.

عبداللهی تصریح کرد: اين يك درس و پیام بزرگی  برای اهل ایمان است که بايد خواسته های خود را از خداوند بخواهيم و نااميد نشويم و دست نیاز به سوی هر کسی دراز نکنیم. چرا که بر طرف كننده و حلال مشكلات خداوند است. اوست كه سختی ها و شدت ها را بر ما آسان می کند و از تنگ دستی و گره های زندگی نجات می دهد.

 وی متذکر شد: خداوند در قرآن كريم آيات متعددی را در مورد اجابت و استجابت دعا ذكر کرده است. الله تبارك و تعالی می فرمايد: «و قال ربكم ادعونی استجب لكم» از من بخواهيد و مرا مورد خطاب و دعای خود قرار دهيد، استجابت حاجات شما با من است. پس دعا كليد هر خيری است كه خداوند دستور داده است بر آن چنگ بزنيم و وعده پروردگار استجابت است.

وی در پایان سخنان عنوان کرد: اهل توحيد باشيم. اهل اخوت و برادری اهل اتحاد و وحدت باشیم. قدر همديگر را بدانيم و در حق یکدیگر دعای خیر و رستگاری از درگاه حضرت احدیت طلب كنيم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391