قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ یاسین احمدی: ملت ايران با توكل به خدا و همدلی و يكپارچگی و انسجام، توان پشم كردن نيرنگ های دشمنان را دارند و جالب اينجاست كه همه ی كشورهای آزاده اقدام امريكا را محكوم كردند زيرا اين عمل از نظر مجامع بين المللی يكسر محكوم است.

شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت بندر پرک در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن محکوم کردن خروج امریکا از برجام، گفت: شكر خدا كه اين منت روزمره ی كشور مستكبر و امپرياليسم از سر ما ملت ايران برچيده شد و به جهانيان ثابت شد كه كشور امريكا يك كشور بدعهد و خودخواه است و خود شروع كننده نافرجانی برجام بودند و هستند. ملت ايران با توكل به خدا و همدلی و يكپارچگی و انسجام، توان پشم كردن نيرنگ های دشمنان را دارند و جالب اينجاست كه همه ی كشورهای آزاده اقدام امريكا را محكوم كردند زيرا اين عمل از نظر مجامع بين المللی يكسر محكوم است.

وی در ادامه سخنان با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک گفت: مهمانی بسيار ويژه در راه است. مهمانی ای كه جا و مأوای آن دل هاست؛ آن دلی كه منبع نور است. ماه رمضان و ماه صيام، دعا كنيم كه زنده بمانيم و نهايت استفاده از لحظات پربركت آن را ببريم. زندگی عرصه فرصت هاست؛ بنابراين  قبل از اينكه از دست خارج شود قدر آن را بدانيم. پس شكرش كه بيدار شديم و دعای الحمدلله الذی احيانا بعد مااماتنا و اليه النشور سر می دهيم.

 شب صحبت غنيمت دان كه بعد از روزگار ما

بسي گردش كند گردون بسي ليل و نهار آرد

 وی افزود: خالق هستی خالق ما از وجود و درون ما آگاه است و مي داند زمانی كه انسان غرق گناه شود و راه و دری برای خارج شدن و نجات نيابد، نااميد به زندگی می شود و احساس بيهودگی به اين انسان دست می دهد، بنابراين وقتی درهايی باز باشد انسان، خويش را بازيافت می كند و دوباره روح در وجودش دميده می شود، رمضان يكی از اين درهای نجاتبخش است.

وی در ادامه افزود: بسيار از فضل رمضان گفته شده و همه آن را حفظ كرده ايم و به خاطر داريم فقط كافيست اراده كنيم و قبل از ورود به ماه رمضان دل ها را از كينه ها و كبر و غرور و حسد، پاك كنيم تا بهره ی ما از اين ماه مبارك، تضمين شود. «يا أيها الذين آمنوا كتب عليكم الصيام كما كتب علي الذين من قبلكم لعلكم تتقون».

شیخ یاسین احمدی با بیان اینکه  روزه داری در آیین ها و ادیان مختلف وجود داشته و دارد عنوان کرد: همه ی اديان در اين عبادت و به سبك و روش های مختلف مشترك اند و اين اشتراك دلالت بر اهميت اين عبادت می كند. نتيجه روزه گرفتن، تقوا است و تمرين پرهيزكاری و خوب بودن است.

وی با اشاره به روایتی از رسول اکر(ص) گفت: «الصوم لي و انا أجزي به»؛ همه ی عبادت ها از آن خداوند است اما دلالت بر اختصاص براي روزه چيست؟  مضاف شدن به الله بمثابة بيت الله يعني تشريف و احترام، در روزه جايي براي ريا نيست و سرشار از صبر است.

امام جمعه اهل سنت پرک در پایان سخنان گفت: ماه قرآن است. به قرآن چنگ زنيم و فردی و جماعی تلاوت كنيم. امامان هيئت امنای مساجد، برای جذب نمازگزاران برنامه ريزی كنید و سفره هاي افطاری، سحری، مسابقات فرهنگی برگزار کنید و مطمئن باشيد همه و همه مشروعيت دارد و كاری بسيار بزرگ است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391