قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

به مناسبت هفته معلم در مراسمی به همت دفتر نماينده ولی فقيه در امور اهل سنت استان بوشهر، با حضور شيخ خليل افرا و شيوخ و مدرسين اهل سنت از كنگان، سيراف و پرك، از مدرسين و مديران مدارس علوم دينی اهل سنت شهرستان كنگان تقدیر و تجلیل شد.

در این مراسم شیخ خلیل افرا عضو شورای مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و همچنین شيخ محمود خوش خبر مدير مدرسه شيخ احمد سعادتی در اهميت و فضيلت علم و علماء به ایراد سخن پرداختند.
شیخ خلیل افرا با اشاره به آیاتی از قرآن، گفت: «يرفع الله الذين آمنوا منكم والذين اوتوا العلم درجات» خدا از ميان شما كسانى را كه ايمان آورده و كسانى را كه صاحب علم و دانش‌اند، به درجاتى رفعت و بزرگى مى‌دهد.
وی بیان کرد: نقش علم در زندگی انسان این است که راه سعادت، تکامل و راه ساختن را به انسان می آموزد.
ایشان تأکید کرد: بدون تردید دین مبین اسلام بیش از هر دین و آیین دیگری به علم بها داده و انسان ها را به تعلیم و تعلّم فراخوانده است. قرآن تا آن جا به تحصیل علم و دانش اهمیت قائل شده كه مسلمانان را ملزم مى سازد كه همه در میدان جنگ شركت نكنند، بلكه گروهى بمانند و معارف اسلامى را بیاموزند.
وی يكي از بهترين و عارفانه‎ترين حالات بنده مخلص، حالت خدا ترسی و وحشت از روز قيامت بیان کرده واظهار کرد: اين حالت مراتب و جلوه‎های گوناگونی دارد، اما در انبيای الهی و معصومين ـ عليهم السلام ـ دارای بيش‎ترين جلوه است؛ چرا كه آنان در بالاترين مراتب خوف خدا قرار دارند. ديگران نيز كه در مراتب پايين‎تری هستند، به گوشه‎ای از اين كمالات دست يافته‎اند. در اين ميان دانشمندان و علما بيش‎تر از ديگران روحيه خداترسی داشته‎اند.
رئیس هیئت افتاء اهل سنت استان بوشهر در ادامه سخنان گفت: قرآن كريم می‎فرمايد: «إِنَّما يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ»؛ از ميان بندگان خدا فقط دانشمندان از او می‎ترسند علت آن است كه هر چه معرفت و يقين انسان به خدا بيش‎تر شود، ترس او از پروردگار بيش‎تر خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391