قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

در دیدار فرماندهان نیروی زمینی ارتش مطرح شد؛ تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر دیروز (یکشنبه) در دیدار فرمانده کل ...

از قدیم به برادران «هزاره» افغانستان نگاه ستایشگرانه داشته‌ام

امام خامنه‌ای در دیدار با جمعی از خانواده شهدای لشکر فاطمیون فرمودند: بنده از ...

امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: حمله‌ی سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است؛‌ ...

امام خامنه‌ای: علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ احمد کشتکار: قدس شهر شهداست، در هر ذره از خاک آن خون شهیدی ریخته شده است و قطعا اسرائیل با اتحاد مسلمین و ید واحده جهان اسلام محکوم به نابودی و اضمحلال است.« وان تنصروا الله ينصركم ويثبت اقدامكم»

شیخ احمد کشتکار امام جمعه اهل سنت سهمو در خطبه های نماز جمعه این هفته  بعد از حمد ثنای پروردگار با اشاره به آیاتی از سور اسراء اظهار کرد: منزه است آن خدایی که بنده خود را شبی، از مسجدالحرام به مسجدالاقصی در فلسطین که گرداگردش را برکت داده ایم سیر داد، تا بعضی از آیات خود را به او بنماییم ، هر آینه او شنوا و بیناست.

وی گفت: به نقل از منابع اسلامی، پیامبر(ص) در شبی، از مکه به مسجدالاَقصی انتقال یافت و از آنجا به آسمان عروج کرد. او در شب معراج، با برخی از ملائکه دیدار و گفتگو نمود و اهل بهشت و اهل جهنم را مشاهده کرد. بر طبق احادیث، پیامبر در شب معراج، با برخی از پیامبران دیدار کرد.

وی در ادامه سخنان با اشاره به درد رنج ها و سختی های پیامبر اسلام، خاطر نشان کرد: عام‌الحزن از حوادث حزن‌انگیز صدر اسلام است، در پی وفات ابوطالب و خدیجه (رض) رسول خدا (ص) از این سال با عنوان «عام‌الحزن» یاد کردند. نام‌گذاری این سال بدین نام، خود، بیش از هر چیز دیگر، بیانگر خدمات شایسته و فداکاری‌های بی‌مانند آن دو بزرگوار در راه دین و حمایت از رسول خدا (ص) بود.

خطیب جمعه افزود: پس از وفات این دو یار عزیز و دو همراه شفیق، مصیبت‌ها و محنت‌های پی‌درپی عرصه را بر حضرت (ص) سخت تنگ کرد و سختی‌ها از هر سوی بر حضرت به شدت فزونی گرفت.

شیخ احمد کشتکار با بیان برخی از سختی های رسول مکرم اسلام (ص) گفت: بعد از عام الحزن و بعد از سفر طائف وآن همه مصائب و ناراحتی که دچار پیامبر عظیم الشان اسلام گردید بخصوص برخورد ناجوانمردانه اهل طائف و آن همه ناراحتی و زحماتی که در برگشت به مکه دچارش شد که همه و همه نشانه‌ای هستند که حیات رسول الله (ص) پراز محنت و آزار و اذیت بوده  و خدای بزرگ به جهت تسکین روح و تجدید قوت  پیامبر خود را به آسمان دعوت فرمود که در قدس به دیدار پیامبران رفت ودر سفر معراج به اعلا علیین رفت.

امام جمعه اهل سنت سهمو در پایان سخنان گفت: بر تربت  سرزمين مقدس، انبيا و رسولان، از جمله ابراهيم، اسحاق و يعقوب عليهم‏السلام گام نهاده‏اند. همچنين، حضرت موسى(ع) در آن جا دفن شده است. عيسى (ع) را خدا از آن جا به آسمان برد. سرزمينى كه صحابه فتوحات اسلام را شاهد بودند. چهار هزار صحابه هنگام فتح فلسطين حضور داشتند، قدس شهر شهداست و در هر ذره از خاک آن خون شهیدی ریخته شده است و قطعا اسرائیل با اتحاد مسلمین و ید واحده جهان اسلام محکوم به نابودی و اضمحلال است.« وان تنصروا الله ينصركم ويثبت اقدامكم»

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391