قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

با حضور پرشور مردم شیعه و اهل سنت و اقشار مختلف جزیره شیف در استان بوشهر جشن مبعث رسول مکرم اسلام حضرت محمد (ص)  در مسجد خاتم الانبیاء اهل سنت جزیره شیف با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سروستانی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر  و امام جمعه اهل سنت استان بوشهر جناب شیخ اسماعیل بازدار برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین سروستانی ضمن بیان تاریخ بعثت پیامبر اکرم گفت: حضرت محمد مصطفی در روز 27 رجب سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که  بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

وی با اشاره به تحمل سختی ها و درد و رنج های پیامبر در راه تبلیغ دین گفت: بعد از دعوت علنی پیامبر، مشرکین مکه، بخصوص اشراف قریش به خاطر مخالفت این دین توحیدی با آیین شرک آمیز آنان و نکوهش خدایانشان به شدت به مقابله با پیامبر اکرم (ص) پرداختند. ترس از دست دادن سروری عرب و رقابت طوایف قریش با بنی هاشم نیز از دلائل دیگر این مخالفت بود که اشراف قریش را در مقابله خود با پیامبر، سر سخت تر می نمود.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلام با اشاره به سیره پیامبر (ص) و خلق عظیم ایشان گفت: پیامبر اعظم(ص) به دلیل داشتن «خُلقٍ عَظیم[» و «رَحمَةٌ لِلعَالَمین»، نمونه و الگوی مکارم اخلاقى براى تمام انسان ها در تمام دوران ها بوده است. آن حضرت به عنوان بهترین و کامل ترین اسوه ی راستین بشریّت، نسبت به تمام مردم بسیار دلسوز، صمیمی و مهربان بود. در راستای متخلق بودن به اخلاق و کردار کریمانه بود که حضرت در طول 23 سال نبوت توانست، دل های گمراه بسیاری را شیفته مکتب اسلام کند.

سروستانی در ادامه سخنان گفت:  «مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» هر کسی که، صبح کند و اهتمامی به امور مسلمانان نداشته باشد، مسلمان نیست. اگر مسلمانی با وجود توانایی بر حل مشکلات مسلمانان، در پی رفع گرفتاری آنان نباشد مسلمان واقعی نیست، یعنی مسلمانی وی کامل نیست.

وی با تصریح بر اینکه فریب لبخند دشمن را، فریب وعده‌های دروغ دشمن را نخوریم اضافه کرد: دشمن بداند که توطئه های آنان، فریبکاری های آنان و فتنه انگیزی های آنان در اراده این ملت خللی به وجود نخواهد آورد.

سپس، شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر سخنران بعدی این مراسم  گفت: : رسول الله (ص) در مقام نبوت و دریافت وحی و دعوت به سوی خدا و سفر اسرایش همچنان عبد و بنده خداوند بوده و این بهترین وصف و ویژگی برای او بوده است (سبحان اللذی اسری بعبده من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی....)

وی با اشاره به تاریخ بعث و معراج گفت: اهل سنت قائل بر این است که حادثه اسرا و معراج در  ۲۷رجب رخ داده گرچه تاریخ دقیق این حادثه در بین مورخین اهل سنت مورد اتفاق نیست و نظرات مختلفی وجود دارد و برادران شیعه این روز را سالروز مبعث پیامبر اسلام میدانند به هر حال هردو مساله در زندگی حضرت محمد(ص) رخ داده است.

وی با اشاره به سختی ها و تحمل آزار و اذیت ها در ابلاغ دین گفت:  در ابلاغ رسالت رسول اکرم (ص) مشقت ها و آزار واذیت های زیادی متحمل شدند. در همان سالی که معروف به عام الحزن بود. از یک طرف همسرش ام المؤمنین خدیجه و از طرفی ابوطالب که هر دو حامی بزرگ وی بودند از دنیا رفتند و  پیامبر در غم و اندوهی فرو رفت. خداوند ایشان را به سفر اسراء و معراج برد تا قدرت و عظمت خود را به او نشان دهد و برای دعوت و ابلاغ رسالت او را بیش از پیش قوی گرداند.

وی اضافه کرد: سفر اسرای ایشان از مسجد الحرام تا مسجد الاقصی و از مسجد الاقصی تا بالای آسمان هفتم و به همراهی جبرئیل امین بود.

امام جمعه اهل سنت بوشهر در ادامه سخنان بیان کرد: امروزه دشمنان اسلام سعی دارند ارتباط بین مسجد الحرام و مسجد الاقصی را از بین ببرند و تا زمانی که این ارتباط وجود داشته باشد و به قوت خود باقی بماند امت اسلام در عزت و سرافرازی خواهد بود.  متاسفانه جنایت هایی که در حق مسجد الاقصی روا می شود برای از بین بردن این ارتباط است.

بازدار افزود: هر وقت حرکتی و ملتی به دفاع از قضیه فلسطین بلند شود او را تروریست می خوانند. برخی کشور های اسلامی که فریب صهیونیسم و امریکا را خورده اند، حماس را که در دفاع از کشور خود و در دفاع از مسجد الاقصی که سالیان سال جهاد می کنند را به عنوان تروریست معرفی می کنند آنان با این اقدام سعی در خوشحالی دشمنان دارند.

وی ضمن محکوم کردن حمله امریکا به مردم مظلوم سوریه تأکید کرد: امروزه امریکا با حمله به سوریه به دنبال تضعیف مسلمانان و کشورهای اسلامی ست تا اسرائیل اشغال گر را مورد حمایت قرار داده و امنیتش را تضمین نماید. با اتحاد و قدرت کشورهای اسلامی امنیت اسرائیل مورد تهدید است و آنان هیچ وقت نمی توانند ببینند و قبول کنند که  وحدت بین ملتها و کشورهای اسلامی ایجاد شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391