قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ حمزه کردی: کفار  و مشرکان و همه دشمنان اراده کرده بودند تا با گفتار منفی و به هر طریقی که شده دین خدا و نور خدا را خاموش کنند. در حالی که اراده خداوند بر این بود که دین خودش را به کمال برساند و پشتیبانى از دین اسلام و فروزان نگه داشتن نور آن، وعده قطعى و حتمى خداوند است.

شیخ حمزه کردی امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی گناوه در خصوص فضیلت و اهمیت صلوات بر پیامبر (ص) به ایراد سخن پرداخته و گفت: مشرکین مکه و یهود و نصاری و همه فرق در صدر اسلام هدف آن ها خاموش کردن نور الله تعالی و خاموش کردن چراغ دین  و  هدفشان از بین بردن پیامبر اسلام بود.

وی افزود: چنانکه خداوند در قرآن کریم می فرماید: « يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ » مى خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد .

وی اظهار کرد: کفار، مشرکان، منافقان، یهود و نصاری و همه دشمنان اراده کرده بودند تا با تبلیغات و گفتار منفی و به هر طریقی که شده دین خدا و نور خدا را خاموش بکنند. در حالی که اراده خداوند بر این بود که دین خودش را به کمال برساند و پشتیبانى از دین اسلام و فروزان نگه داشتن نور آن، وعده قطعى و حتمى خداوند است.

خطیب جمعه با اشاره به شکنجه ها و آزار و اذیت آنها برای جلوگیری از رشد دین خدا گفت:  آن ها بدترین شکنجه ها را بر پیامبر اسلام  رساندند، گاهی موقع سر نماز آسیب می زدند و گاهی مانع مسجد رفتن و نماز آن حضرت می شدند و بعضاً قصد و اراده  کردند آن حضرت را به شهادت برسانند.

وی در ادامه سخنان در اهمیت و فضیلت صلوات فرستادن پیامبر اسلام (ص)یاد آور شد: فرستادن صلوات و درود بر پیامبر اکرم (ص) نمونه‌ای دیگر از بزرگ‌داشت آن حضرت است که خداوند متعال ابتدا از صلوات خود و فرشتگان بر آن حضرت خبر می‌دهد و سپس از مؤمنان می‌خواهد برایشان صلوات بفرستند: «اِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَی النَّبِیِّ یا اَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً»

شیخ حمزه کردی با اشاره به روایاتی در این خصوص افزود: نبی مکرم اسلام (ص) فرمودند: بخیل آن کسی است که وقتی نام من برده شود  آن شخص صلوات نفرستد از آن حضرت سؤال شد که نزدیکترین شخص به شما روز قیامت چه کسی است آن حضرت علیه الصلاة و السلام فرمود: آن کسی که بیش از همه در دنیا برای من صلوات  فرستاده است او از همه انسان ها بر من جایگاهش نزدیکتر است.

وی اظهار کرد: امروز مؤمن و مسلمان وقتی نماز میخوانند، در تشهد نماز وقتی حمد و ثنای خداوند گفته می شود بعد از آن صلاة و سلام و درود بر پیامبر فرستاده می شود. امام شافعی رحمه الله وائمه بزرگوار معتقدند که این درود واجب است و هر کسی که صلاة و سلام بر پیامبر و آل پیامبر  نفرستد  نمازش ناقص است و باید این نماز اعاده شود.

خطیب جمعه در پایان سخنان گفت: در گذشته مردم ما در عروسی ها در جشن ها و مراسم ها و در همه اوقات زبانشان به ذکر و صلوات و درود حضرت مشغول بود و لذا در زندگی شان و در تجارت شان و در همه امور خیر و برکت همراه آنان بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391