قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

در دیدار فرماندهان نیروی زمینی ارتش مطرح شد؛ تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر دیروز (یکشنبه) در دیدار فرمانده کل ...

از قدیم به برادران «هزاره» افغانستان نگاه ستایشگرانه داشته‌ام

امام خامنه‌ای در دیدار با جمعی از خانواده شهدای لشکر فاطمیون فرمودند: بنده از ...

امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: حمله‌ی سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است؛‌ ...

امام خامنه‌ای: علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ جمعه عبداللهی گفت: دنيا دار فانی است و از بين رفتنی است. بازیچه است، اندک و ناچیز، مایه غرور و اغفال، جلوه‌گر برای کفار، تزیین شده با مال و فرزند و فانی و محدود است و اینها همه اوصاف قرآن از دنیاست و هركس در آن زندگی می كند روزی از بین خواهد رفت.

شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنا و توصيه نمازگزاران به تقوای الهی گفت: مرگ چیزی است كه گریزی از آن نیست و سفری بس طولانی است. آمادگی كامل برای مرگ یكی از نشانه های انسان های مؤمن و متقی است انسان مسلمان هميشه آماده مرگ بوده و برای روز آخرت توشه ای از اعمال خوب مهیا می کند.

وی گفت: دنیا محل موقتی برای انسان است، بنابراین باید خود را برای آخرت آماده کرده و از ضایع کردن حقوق مردم و رعایت نکردن حقوق الهی بپرهیزد. انسان‌ها فراموش‌کارند و مرگ را از یاد می‌برند ملک‌الموت در هنگام مرگ حتی لحظه‌ای به انسان مهلت نمی‌دهد و تقاضای او را بی‌جواب می‌گذارد، بنابراین همواره توصیه‌شده است که از قبل برای مرگ آماده ‌باشید تا با دست‌ پر به سرای آخرت بروید.

خطیب جمعه با بیان اینکه علاقه شديد به دنيا هم باعث سختی جان دادن است و هم باعث ترس و واهمه انسان از مرگ است، افزود: چون انسان دنياطلب خوش ندارد لحظه جدا شدنش از اين دنيا را به خاطر بياورد و هميشه از آن لحظه بد در خوف و وحشت است. اساس کلام حضرت و روایات دیگر معلوم می‌شود که لحظه و سکرات مرگ بسیار تلخ خواهد بود، مگر این که خدای ارحم‌الراحمین کمک فرماید.

وی تأکید کرد: اين دنيا دار فانی است و از بين رفتنی است. بازیچه است، اندک و ناچیز، مایه غرور و اغفال، جلوه‌گر برای کفار، تزیین شده با مال و فرزند فانی و محدود است و اینها همه اوصاف قرآن از دنیاست و هركس در آن زندگی می كند روزی از بین خواهد رفت.چرا كه بهترين بشر حضرت محمد صلي الله عليه وسلم و امام على عليه السلام و حضرت فاطمه سلام الله عليها و ديگر صحابه از  دنيا رفتند و ملك الموت روزی سراغ ما هم خواهد آمد.

 امام جمعه اهل سنت بندو تصریح کرد: اگر وارد شدن در این مرحله همراه با آمادگی نفس باشد، نه تنها تلخی ترک دنیای فانی را نخواهد داشت، بلکه توأم با اشتیاق ورود در جهان دیگر را در پی خواهد داشت. ولی چنانچه این آمادگی در انسان وجود نداشته باشد مرگ بسیار دردناکی که در اثر جدایی از محبوب های کذایی است در پیش خواهد داشت.

وی در پایان سخنان ضمن محکومیت حمله وحشيانه امريكا و يهود غاصب به مدرسه طلاب وعلماء و حافضان قرآن كريم گفت:  حمله هوایی اخیر به یک مراسم دینی و هدف قرار دادن مردم بی دفاع و غیرنظامی در ولایت قندوز افغانستان جنایتی بزرگ، تکان دهنده و نیز اهانت به قرآن کریم است که نزدیک به ١٥٠ نفر در این حمله به شهادت رسیدند. اينها نقشه های پليد يهود و إسرائيل و امريكا و دشمنان اسلام است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391