بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ یعقوب شمسا گفت: حجاب عفت و پاکیزگی و دوری از آلودگی می باشد حجاب تقوا و ایمان و حیاء است هرچه زن با حجاب کامل تر و پوشش بهتر باشد پاکدامنی اش مصون تر و از طرف افراد بیمار مورد اذیت و آزار قرار نمی‌گیرد.

شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: یکی از فواید و آثار مهم حجاب در بُعد فردی، ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه است. رعایت حجاب اسلامی یک امری واجب از جانب خداوند می باشد. خداوند به پیامبر امر می کند که برای همسران و دختران و تمام زنان مؤمنه سفارش کن که با حجاب باشند. قرآن زنان پیامبر را که باید سرآمد و الگوی زنان جامعه اسلامی باشند، از خودنمایی و ظاهر نمودن زیبایی ها در مقابل دیگران نهی می کند.

وی افزود: حتی خداوند به زنان سالخورده توصیه می نماید که اگر راه عفت را در پیش بگیرند برای آنها بهتر و افضل است.

خطیب جمعه با بیان اینکه حجاب برای عفت و پاکدامنی و حفظ جایگاه رفیع و با ارزش زن است، افزود: همه این توصیه ها به خاطر این است که قانون اسلامی به زن مسلمان توجه خاص دارد عفت و پاکدامنی و حرمت و جایگاه رفیع و با ارزشش حفظ شود توصیه و دستور الهی به پوشش و حجاب برای زنان، به منظور ایجاد محدودیت و محرومیت نمی باشد، بلکه در واقع برای آگاهی دادن به گوهر ارزشمند در وجود زنان است که باید از آن مراقبت شده و حفظ شود و به تاراج نرود. این کاملاً معقول است که هر چیزی ارزشمندتر باشد، مراقبت و محافظت بیشتری را می طلبد تا از دست راهزنان در امان باشد و به شکل یک ابزار برای مطامع سودپرستان در نیاید.

وی تاکید کرد: حفظ حجاب اطاعت از خدا و پیامبر است بی حجابی یا بدحجابی گناه است و نافرمانی از خدا و پیامبرش می باشد حجاب عفت و پاکیزگی و دوری از آلودگی می باشد حجاب تقوا و ایمان و حیاء است هرچه زن با حجاب کامل تر و پوشش بهتر باشد پاکدامنی اش مصون ترو از طرف افراد بیمار مورد اذیت و آزار قرار نمی‌گیرد.

شمسا در پایان سخنان اظهار کرد: بی حجابی باعث لعنت و دوری از خدا می شود و جامعه را به فساد می کشاند لذا برای داشتن جامعه سالم و خانواده سالم باید امر حجاب را جدی بگیریم و فرهنگ ارزشمند حجاب را در جامعه پیاده کنیم هر کس در خانواده احساس مسئولیت کند همسر خود و خانواده اش پایبند به حجاب باشد تا شخصیت و کرامتش در جامعه محفوظ بماند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391