قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ یعقوب شمسا گفت: حجاب عفت و پاکیزگی و دوری از آلودگی می باشد حجاب تقوا و ایمان و حیاء است هرچه زن با حجاب کامل تر و پوشش بهتر باشد پاکدامنی اش مصون تر و از طرف افراد بیمار مورد اذیت و آزار قرار نمی‌گیرد.

شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: یکی از فواید و آثار مهم حجاب در بُعد فردی، ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه است. رعایت حجاب اسلامی یک امری واجب از جانب خداوند می باشد. خداوند به پیامبر امر می کند که برای همسران و دختران و تمام زنان مؤمنه سفارش کن که با حجاب باشند. قرآن زنان پیامبر را که باید سرآمد و الگوی زنان جامعه اسلامی باشند، از خودنمایی و ظاهر نمودن زیبایی ها در مقابل دیگران نهی می کند.

وی افزود: حتی خداوند به زنان سالخورده توصیه می نماید که اگر راه عفت را در پیش بگیرند برای آنها بهتر و افضل است.

خطیب جمعه با بیان اینکه حجاب برای عفت و پاکدامنی و حفظ جایگاه رفیع و با ارزش زن است، افزود: همه این توصیه ها به خاطر این است که قانون اسلامی به زن مسلمان توجه خاص دارد عفت و پاکدامنی و حرمت و جایگاه رفیع و با ارزشش حفظ شود توصیه و دستور الهی به پوشش و حجاب برای زنان، به منظور ایجاد محدودیت و محرومیت نمی باشد، بلکه در واقع برای آگاهی دادن به گوهر ارزشمند در وجود زنان است که باید از آن مراقبت شده و حفظ شود و به تاراج نرود. این کاملاً معقول است که هر چیزی ارزشمندتر باشد، مراقبت و محافظت بیشتری را می طلبد تا از دست راهزنان در امان باشد و به شکل یک ابزار برای مطامع سودپرستان در نیاید.

وی تاکید کرد: حفظ حجاب اطاعت از خدا و پیامبر است بی حجابی یا بدحجابی گناه است و نافرمانی از خدا و پیامبرش می باشد حجاب عفت و پاکیزگی و دوری از آلودگی می باشد حجاب تقوا و ایمان و حیاء است هرچه زن با حجاب کامل تر و پوشش بهتر باشد پاکدامنی اش مصون ترو از طرف افراد بیمار مورد اذیت و آزار قرار نمی‌گیرد.

شمسا در پایان سخنان اظهار کرد: بی حجابی باعث لعنت و دوری از خدا می شود و جامعه را به فساد می کشاند لذا برای داشتن جامعه سالم و خانواده سالم باید امر حجاب را جدی بگیریم و فرهنگ ارزشمند حجاب را در جامعه پیاده کنیم هر کس در خانواده احساس مسئولیت کند همسر خود و خانواده اش پایبند به حجاب باشد تا شخصیت و کرامتش در جامعه محفوظ بماند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391