بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

حجت الاسلام احمدی در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی خطاب به طلاب و رحانیون اهل سنت گفت: شما اهل قرآن و حاملان و عاملان قرآن هستید در این چند روز مایه خیر و برکت بودید. انس با قرآن بزرگ ترین نعمت الهی است باید به این نعمت حق تعالی شاکر باشیم.

 

حجت‌الاسلام احمدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در مراسم اختتامیه ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان و مهمانان این دوره از مسابقات، خطاب به حاضرین در مراسم گفت: امام صادق علیه السلام می فرماید: بهترین بندگان کسانی هستند که وقتی کار نیکو می‌کنند شادمانند و از عمل خیر خویش رضایت قلبی دارند.

وی در ادامه افزود: همچنین اگر مرتکب خطایی شوند استغفار می کنند. اگر از نعمتی برخوردار شوند آن را از فضل و رحمت بی منت پروردگار می دانند و اگر مبتلا به رنج و ستمی شوند صبر می کنند.

احمدی مقام شاکرین را برتر از صابرین خوانده و گفت: شکر کنندگان سرریز و سرشار از رضایت هستند اما صابرین در حقیقت مصائب و مشکلات و گرافتاریها را تحمل می می کنند.

وی افزود: امام سجاد(ع) در مناجات شاکرین می فرماید: چگونه میتوانم حق شکر تو را به جای آورم در حالی که همین شکر، شکر دیگری را می‌طلبد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در ادامه سخنان اظهار کرد: انسان وقتی خود را در هاله‌ای از رضایتمندی می‌بیند و روح خود را با نشاط نگه می دارد این نشاط را به دیگران تسری می دهد و این حس رضایتمندی اطرافیان را تحت تاثر قرار می دهد و در واقع شما این انرژی مثبت را به دیگران منتقل می کنید.

حجت الاسلام احمدی ذکر کرد: موارد ارزشمند بسیاری داریم که شکر آن واجب است اولین شکر، شکر خدای با این اوصاف است که به دنبال بهانه ای است تا ما را ببخشد. وقتی معصیت می کنیم به ملائک دستور می دهد ننویسند شاید تا ساعاتی دیگر توبه کند از آن طرف وقتی عمل خیری انجام میدهیم پروردگار دستور می دهد تا فورا ملائکه این عمل خیر را ثبت کنند.

وی در ادامه یادآور شد: دومین شکر، شکر نعمتی است که در قلب های شما جریان دارد در این چند روز مایه خیر و برکت بودید شما که اهل قرآن و حاملان و عاملان قرآن هستید باید به این نعمت حق تعالی شاکر باشید.

ایشان تصریح کرد: شکر بعدی شکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است چرا که وقتی در تشهد نماز اگر صلوات برای آل محمد نباشد نماز باطل است و ما می‌بینیم امام شافعی اشعار فراوانی در مدح اهل بیت دارد و ما از این بابت بسیار شاکر هستیم.

وی شکر بعدی شکر نعمت جمهوری اسلامی دانسته و بیان کرد: این نظام اسلامی ان شاء الله به دست صاحب اصلی اش خواهد رسید به اعتقاد همه ادیان الهی آن موعود و منجی آخرالزمان که جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد خواهد آمد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391