بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

ساجدی فر گفت: حضور و استقبال طلاب و رحانیون اهل از مسابقات قرآنی نسبت به سال های گذشته رشد مضاعفی داشته و سطح مسابقات هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی تحسین برانگیزاست.

ساجدی فر معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگی ولی فقیه در مناطق قومی در مراسم اختتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور صبح امروز در حضور جمع کثیری از شرکت کنندگان، مسئولین استانی و کشوری با ارئه گزارش برگزاری مسابقات گفت:هر شروعی پایانی دارد پدیده های دنیایی همین است دو روز قبل آغاز مسابقات قرآنی بود و اکنون پایان آن و شما هم منتظر نتیجه مسابقات هستید ان شاءالله به زودی تقدیم خواهد شد.

وی افزود: در این رقابتها ۱۳۵۰ نفر شرکت کننده حضور پیدا کردند که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشتیم از این تعداد ۷۵۰ نفر برگزیدگان استانی بودند و در مسابقه نهایی ۱۵۸ نفر درسه رشته حضور پیدا کردند. از این ۱۵۸ نفر شرکت کننده ۴۹ نفر جایزه می‌گیرند و در حقیقت یک سوم افرادی که حاضر بودند تقدیر می‌شود.

ساجدی فر افزود: از نظر معیاری این تعداد تقدیر مورد قبول است چند سالی نیست که این مسابقات در میان اهل سنت برگزار می شود و با توجه به این که منابع مالی ما محدود است اما این جوایز را توسعه دادیم تا اکثریت شرکت کنندگان تشویق شوند.

وی سطح مسابقه و سطح داوران را قابل تحسین دانسته و اظهار کرد: کیفیت داوری و سطح داوران بسیار از اهمیت فراوانی برخوردار است به خاطر همین ما برای قضاوت و ارزیابی مسابقات از اساتید کشوری دعوت کردیم تا با کارشناسی دقیق، عدالت و قضاوت در سطح بالا رعایت شده و هم بحث و گفتگو و شبهه ایی در خصوص مسائل فنی و تخصصی نداشته باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگی ولی فقیه تصریح کرد: سعی و تلاش ما بر این بود که این مسابقه فنی و سالم و قابل اعتماد برگزار شود و تلاش داریم این وضعیت ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر جدی گرفتن مسابقات و حضور هرچه بیشتر متسابقین گفت: امیدواریم با حضور گسترده تر شرکت کنندگان فرهنگ قرآنی را در جامعه اسلامی را بیشتر از این ترویج دهیم. از همه دوستان که زحمت کشیده‌اند قدردان هستیم خصوصا از میزبان جلسه مسابقات قدردانی و تشکر می کنیم.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391