قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

ساجدی فر گفت: حضور و استقبال طلاب و رحانیون اهل از مسابقات قرآنی نسبت به سال های گذشته رشد مضاعفی داشته و سطح مسابقات هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی تحسین برانگیزاست.

ساجدی فر معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگی ولی فقیه در مناطق قومی در مراسم اختتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور صبح امروز در حضور جمع کثیری از شرکت کنندگان، مسئولین استانی و کشوری با ارئه گزارش برگزاری مسابقات گفت:هر شروعی پایانی دارد پدیده های دنیایی همین است دو روز قبل آغاز مسابقات قرآنی بود و اکنون پایان آن و شما هم منتظر نتیجه مسابقات هستید ان شاءالله به زودی تقدیم خواهد شد.

وی افزود: در این رقابتها ۱۳۵۰ نفر شرکت کننده حضور پیدا کردند که نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشتیم از این تعداد ۷۵۰ نفر برگزیدگان استانی بودند و در مسابقه نهایی ۱۵۸ نفر درسه رشته حضور پیدا کردند. از این ۱۵۸ نفر شرکت کننده ۴۹ نفر جایزه می‌گیرند و در حقیقت یک سوم افرادی که حاضر بودند تقدیر می‌شود.

ساجدی فر افزود: از نظر معیاری این تعداد تقدیر مورد قبول است چند سالی نیست که این مسابقات در میان اهل سنت برگزار می شود و با توجه به این که منابع مالی ما محدود است اما این جوایز را توسعه دادیم تا اکثریت شرکت کنندگان تشویق شوند.

وی سطح مسابقه و سطح داوران را قابل تحسین دانسته و اظهار کرد: کیفیت داوری و سطح داوران بسیار از اهمیت فراوانی برخوردار است به خاطر همین ما برای قضاوت و ارزیابی مسابقات از اساتید کشوری دعوت کردیم تا با کارشناسی دقیق، عدالت و قضاوت در سطح بالا رعایت شده و هم بحث و گفتگو و شبهه ایی در خصوص مسائل فنی و تخصصی نداشته باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای نمایندگی ولی فقیه تصریح کرد: سعی و تلاش ما بر این بود که این مسابقه فنی و سالم و قابل اعتماد برگزار شود و تلاش داریم این وضعیت ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر جدی گرفتن مسابقات و حضور هرچه بیشتر متسابقین گفت: امیدواریم با حضور گسترده تر شرکت کنندگان فرهنگ قرآنی را در جامعه اسلامی را بیشتر از این ترویج دهیم. از همه دوستان که زحمت کشیده‌اند قدردان هستیم خصوصا از میزبان جلسه مسابقات قدردانی و تشکر می کنیم.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391