بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ ابراهیم محمدی گفت: سنت پیامبر اسلام این است که ازدواج و مهریه را بر جوانان آسان بگیریم و اگر به سیره نبی مکرم اسلام نگاهی بیندازیم می بینیم مهریه همسران و دختران پیامبر چقدر کم بوده است.

شیخ ابراهيم محمدی امام جمعه اهل سنت عسلويه در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن بیان مطالبی از ازدواج و اهداف آن  و تحسین از برگزاری ازدواج دسته جمعی اظهار کرد: ازدواج پیمان مقدس و الهی است که بین زن و شوهر و بر اساس فطرت صورت می گیرد، خدای عزوجل می فرماید: « و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها وجعل بینکم مودة و رحمة ان في ذلك لآیات لقوم یتفکرون» و از نشانه های لطف او اینکه همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنارشان آرامش بیابید و در میانتان مودت و رحمت قرار داد در این نشانه هایی است برای گروهی که تفکر کنند.

وی با بیان اینکه ازدواج ‌مانع از بی بند و باری و هرج و مرج طلبی ها و همچنین آشفتگی های جنسی می شود، گفت: ازدواج نقش مهمی در ایجاد سکون و آرامش درونی دارد و باعث شکوفایی عواطف می باشد.

وی اضافه کرد: نسل بشر با ازدواج حفظ و استمرار پیدا می کند و اگر ازدواج صورت نگیرد نسل افراد از بین می رود و مشکلات فراونی ایجاد می شود.

خطیب جمعه با اشاره به اینکه ازدواج از انحرافات اخلاقی و بیماری ها جلوگیری می کند تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد که میزان بزهکاری در میان افراد مجرد چندین برابر است، انحرافات جنسی، مصرف موادالکلی، اعتیاد به مواد مخدر،قتل ، دزدی، انحرافات سیاسی، و حتی تصادفات رانندگی در میان افراد مجرد چندین برابر متأهلين می باشد.

وی یادآور شد: در سايه ازدواج روحیه تعاون و همکاری به اوج خود رسیده و زن و شوهر با همکاری یکدیگر مشکلات را از سر راه بر می دارند.

وی ضمن تاکید بر ازدواج سهل و آسان خاطرنشان کرد: برای کمک به قشر جوان پنج سال متوالی است که ازدواج دسته جمعی و آسان برگزار می کنیم که می طلبد همه ما برای این کار خیر با یکدیگر تعاون و همکاری داشته باشیم.

ایشان افزود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند:« َتعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ» در انجام نیکی ها و دوری از ناپاکی ها یکدیگر را یاری دهید، و هرگز در گناه و ستم به هم یاری نرسانید، و از خداوند پروا کنید که همانا خداوند سخت کیفر است.

امام جمعه اهل سنت عسلویه با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات امروزه بعضی از جوانان عدم توانایی آنها برای اقدام به ازدواج است، اظهار کرد: الحمدلله در منطقه ما بالا بودن سقف مهریه و یا شروط سخت والدین دختر خیلی کم پیدا می شود ولی در جاهای دیگر امر تسهیل ازدواج نادیده گرفته شده و زندگی را بر آنها سخت نموده است.

وی گفت: سنت پیامبر اسلام این است که ازدواج و مهریه را بر جوانان آسان بگیریم و اگر به سیره نبی مکرم اسلام نگاهی بیندازیم می بینیم مهریه همسران و دختران پیامبر چقدر کم بوده است.

خطیب جمعه افزود: ما با یاری خداوند متعال و با همت خیرین و مسئولین این شهر با ترویج سنت ازدواج های کم هزینه و جلوگیری از مخارج اضافی، در نظر گرفتیم روز پنجشنبه 96/12/17 برای بار پنجم در شهر ازدواج دسته جمعی برگزار نماییم، و از مردم شریف بویژه جوانان عزیز تقاضا داریم نهایت همکاری و تعاون را با ما داشته باشند.

امیدوارم خداوند متعال به همه ماتوفیق دهد تا برای نشرسنت پیامبر و فرهنگ ازدواج کم هزینه وکمک به جوانان عزیز گامهای بلندتری برداریم.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391