قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

قرآن نوریست که انسان را از منجلاب فتنه ها وهوس ها و شهوات و شبهات رهایی می بخشد و در حقیقت این نور همه را به یک مسیر و به یک محور هدایت می کند زیرا نور نماد وحدت و صمیمیت و یکپارچگی است.

 شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر در مراسم اختتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور صبح امروز در حضور جمع کثیری از شرکت کنندگان، مسئولین استانی و کشوری گفت: بهترین امت ها امت رسول الله صلی الله علیه وسلم است و حافظان و قاریان و حاملان قرآن بهترین انسان ها در این امت هستند. پیامبر اسلام می فرماید: بهترین شما کسانی هستند که قران را فرابگیرند و به دیگران بیاموزند: (خیرکم من تعلم القرآن و علمه) واین از نعمت های بزرگ خداوند متعال که اهل قران را مورد امتنان قرار داده است.

وی در ابتدای سخن ضمن عرض خوش آمدگویی به همه حضار وشرکت کنندگان و داوران این مسابقات اظهار داشت: بحمدالله ما در این چند روز که شما عزیزان به استان بوشهر و شهر بوشهر تشریف آوردید شاهد ابرها و بارش باران رحمت بودیم و این را از برکت حضور شما حاملان قرآن و قدوم مبارک شما میدانیم.

وی افزود:کلام وحی روح و نوریست که بدون آن انسان نمی تواند در این زندگانی چند روزه دنیا طعم حقیقی سعادت و خوشبختی را بچشد.

بازدار خاطر نشان کرد: قرآن روح است وقتی در کالبد جامعه دمیده می شود زندگی حیات دیگری به خود می گیرد و در پرتو آن مسیر تعالی و کمال را طی می کند و لذا بدون روح زندگی ناممکن است.

ایشان با بیان اینکه قرآن نور است از جانب الله نور و توسط فرشته ای از جنس نور بر قلب نازنین رسول الله (ص) که در قرآن به نور درخشان موصوف شده نازل و تابیده شده است تصریح کرد: و این نور است که ظلمت ها وتاریکی های زندگی را روشنی می بخشد.

امام جمعه اهل سنت بوشهر در ادامه سخنان گفت: قرآن نوریست که انسان را از منجلاب فتنه ها وهوس ها و شهوات و شبهات رهایی می بخشد و در حقیقت این نور همه را به یک مسیر و به یک محور هدایت می کند زیرا نور نماد وحدت و صمیمیت و یکپارچگی است که در قرآن با لفظ مفرد و ظلمت که نماد تشتت و تفرق و پراکندگی است در قرآن با صیغه جمع بیان شده است ( یخرجهم من الظلمات الی النور)

شیخ اسماعیل بازدار با ذکر اینکه قرآن همه را در زیر سایه خود جمع می کند، اظهار کرد: قرآن آنچنان وسعت دارد که همه گرایشها و فرق اسلامی را در یک صف واحد و زیر چتر امت واحده اسلامی قرار می دهد.

وی در ادامه گفت: در ایران عزیز، آغاز تاسیس نظام اسلامی با حضور حضرت امام رحمت الله علیه با تلاوت قرآن بوده است. کسانی بودند که دوست نداشتند قرآن حاکم باشد و هزینه های هنگفت و فراوانی می کردند تا قرآن حکومت نکند و در جامعه منزوی شود و این دشمنی ها با اشکال مختلف همچنان ادامه دارد. اما غافلند از اینکه الله متعال همواره نورش را مشتعل باقی میگذارد: ( یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون ). هر فهمی از قرآن که انسان را به طرف افراطی گری و تنگ نظری و خشونت و تفریط و کوتاهی سوق دهد آن فهم اشتباه از قرآن است.

وی در ادامه افزود: متخصصین و حاملان قرآن باید برای نصرت و یاری قرآن درفضای حقیقی و در بطن جامعه و در فضای مجازی باید حضور فعال داشته باشند و دشمنی های دشمنان کلام وحی را خنثی نمایند و شک و شبهات برعلیه آن را محکم و مستدل رد نمایند و الگوی برتری برای دیگران باشند.

وی همچنین اظهار داشت: اکنون ما در ادارات و نهادها و سازمان و حتی در شرکتهای تولیدی مثل گاز و نفت و پتروشیمی جلسات و مراکز قرآنی و رقابتهای قرآنی برگزار می شود و این مایه امید و بشارت است که میتوان در سایه قرآن زندگی سعادتمند داشته باشیم و در سایه قرآن امنیت جامعه خود را حفظ نماییم.

شیخ اسماعیل بازداردرپایان از دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در امور اهل سنت کشور و دفاتر نمایندگی استان ها و همچنین از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در برپایی چنین مسابقاتی و حمایت گسترده از کلاس های آموزشی قرآنی تشکر و تقدیر نمود.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391