بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

قرآن نوریست که انسان را از منجلاب فتنه ها وهوس ها و شهوات و شبهات رهایی می بخشد و در حقیقت این نور همه را به یک مسیر و به یک محور هدایت می کند زیرا نور نماد وحدت و صمیمیت و یکپارچگی است.

 شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر در مراسم اختتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور صبح امروز در حضور جمع کثیری از شرکت کنندگان، مسئولین استانی و کشوری گفت: بهترین امت ها امت رسول الله صلی الله علیه وسلم است و حافظان و قاریان و حاملان قرآن بهترین انسان ها در این امت هستند. پیامبر اسلام می فرماید: بهترین شما کسانی هستند که قران را فرابگیرند و به دیگران بیاموزند: (خیرکم من تعلم القرآن و علمه) واین از نعمت های بزرگ خداوند متعال که اهل قران را مورد امتنان قرار داده است.

وی در ابتدای سخن ضمن عرض خوش آمدگویی به همه حضار وشرکت کنندگان و داوران این مسابقات اظهار داشت: بحمدالله ما در این چند روز که شما عزیزان به استان بوشهر و شهر بوشهر تشریف آوردید شاهد ابرها و بارش باران رحمت بودیم و این را از برکت حضور شما حاملان قرآن و قدوم مبارک شما میدانیم.

وی افزود:کلام وحی روح و نوریست که بدون آن انسان نمی تواند در این زندگانی چند روزه دنیا طعم حقیقی سعادت و خوشبختی را بچشد.

بازدار خاطر نشان کرد: قرآن روح است وقتی در کالبد جامعه دمیده می شود زندگی حیات دیگری به خود می گیرد و در پرتو آن مسیر تعالی و کمال را طی می کند و لذا بدون روح زندگی ناممکن است.

ایشان با بیان اینکه قرآن نور است از جانب الله نور و توسط فرشته ای از جنس نور بر قلب نازنین رسول الله (ص) که در قرآن به نور درخشان موصوف شده نازل و تابیده شده است تصریح کرد: و این نور است که ظلمت ها وتاریکی های زندگی را روشنی می بخشد.

امام جمعه اهل سنت بوشهر در ادامه سخنان گفت: قرآن نوریست که انسان را از منجلاب فتنه ها وهوس ها و شهوات و شبهات رهایی می بخشد و در حقیقت این نور همه را به یک مسیر و به یک محور هدایت می کند زیرا نور نماد وحدت و صمیمیت و یکپارچگی است که در قرآن با لفظ مفرد و ظلمت که نماد تشتت و تفرق و پراکندگی است در قرآن با صیغه جمع بیان شده است ( یخرجهم من الظلمات الی النور)

شیخ اسماعیل بازدار با ذکر اینکه قرآن همه را در زیر سایه خود جمع می کند، اظهار کرد: قرآن آنچنان وسعت دارد که همه گرایشها و فرق اسلامی را در یک صف واحد و زیر چتر امت واحده اسلامی قرار می دهد.

وی در ادامه گفت: در ایران عزیز، آغاز تاسیس نظام اسلامی با حضور حضرت امام رحمت الله علیه با تلاوت قرآن بوده است. کسانی بودند که دوست نداشتند قرآن حاکم باشد و هزینه های هنگفت و فراوانی می کردند تا قرآن حکومت نکند و در جامعه منزوی شود و این دشمنی ها با اشکال مختلف همچنان ادامه دارد. اما غافلند از اینکه الله متعال همواره نورش را مشتعل باقی میگذارد: ( یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون ). هر فهمی از قرآن که انسان را به طرف افراطی گری و تنگ نظری و خشونت و تفریط و کوتاهی سوق دهد آن فهم اشتباه از قرآن است.

وی در ادامه افزود: متخصصین و حاملان قرآن باید برای نصرت و یاری قرآن درفضای حقیقی و در بطن جامعه و در فضای مجازی باید حضور فعال داشته باشند و دشمنی های دشمنان کلام وحی را خنثی نمایند و شک و شبهات برعلیه آن را محکم و مستدل رد نمایند و الگوی برتری برای دیگران باشند.

وی همچنین اظهار داشت: اکنون ما در ادارات و نهادها و سازمان و حتی در شرکتهای تولیدی مثل گاز و نفت و پتروشیمی جلسات و مراکز قرآنی و رقابتهای قرآنی برگزار می شود و این مایه امید و بشارت است که میتوان در سایه قرآن زندگی سعادتمند داشته باشیم و در سایه قرآن امنیت جامعه خود را حفظ نماییم.

شیخ اسماعیل بازداردرپایان از دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در امور اهل سنت کشور و دفاتر نمایندگی استان ها و همچنین از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در برپایی چنین مسابقاتی و حمایت گسترده از کلاس های آموزشی قرآنی تشکر و تقدیر نمود.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391