بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ نصیر موحدی شرکت کننده در مسابقات قرآنی در رشته قرائت ترتیل ساکن شهرستان خاف از استان خراسان رضوی،  گفتگوی کوتاهی با ایشان در حاشیه مسابقه قرآنی کشوری در بوشهر ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت صورت گرفت.

متن گفتگو بدین شرح است:

- جناب شیخ موحدی تاثیر برگزاری مسابقات قرآنی در تقویت و رشد استعداد و تواناییهای طلاب و روحانیون را چگونه ارزیابی می کنید؟

قرآن عظیم الشأن در واقع کتابی بسیار معنوی و به واقع غذای روحی بشر است و هدف از مسابقات این است که حفاظ عزیز و قاریان محترم و مرتلین در آیات قرآن تفکر و تدبر کنند و در واقع به نوعی یادآوری و پرورش تواناییهاست برای تلاوت بهتر و تفکر و تدبر بیشتر در مفاهیم آیات قرآن است و همه اینها بهانه ای برای تدبر و تفکر و تعمق بیشتر و عمل به دستورات و فرامین قرآن است.

- قرآن به عنوان یک عامل مشترک در میان مسلمین چگونه میتواند در جامعه اسلامی وحدت بخش باشد؟

خداوند می فرماید: « وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ »قران مایه شفا و رحمت است مایه محبت، مودت و آرامش است دستور قرآن بر این است که به این کتاب آسمانی تمسک بجوییم همچنانکه می فرماید: « واعتصموا بحبل الله جمیعا » همگی به ریسمان محکم الهی که قرآن است چنگ بزنید و پراکنده نشوید.  پیامبر می فرماید: مؤمن برای مؤمن باید مثل بنا و دیوار و تکیه گاه محکم در مقابل آماج گرفتاری ها و یا دشمنی دشمنان باشد.

-با توجه به اینکه شما در مسابقات دیگری هم شرکت داشته سطح این مسابقه را چگونه ارزیابی می کنید؟

-سطح مسابقات از لحاظ شرکت کنندگان بالاست و به لحاظ داوری داوران بسیار خوب و با تجربه ای در این مسابقات حاضر هستند و البته داوران باید معتدل باشند نه اهل افراط و نه تفریط باشند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391