قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ نصیر موحدی شرکت کننده در مسابقات قرآنی در رشته قرائت ترتیل ساکن شهرستان خاف از استان خراسان رضوی،  گفتگوی کوتاهی با ایشان در حاشیه مسابقه قرآنی کشوری در بوشهر ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت صورت گرفت.

متن گفتگو بدین شرح است:

- جناب شیخ موحدی تاثیر برگزاری مسابقات قرآنی در تقویت و رشد استعداد و تواناییهای طلاب و روحانیون را چگونه ارزیابی می کنید؟

قرآن عظیم الشأن در واقع کتابی بسیار معنوی و به واقع غذای روحی بشر است و هدف از مسابقات این است که حفاظ عزیز و قاریان محترم و مرتلین در آیات قرآن تفکر و تدبر کنند و در واقع به نوعی یادآوری و پرورش تواناییهاست برای تلاوت بهتر و تفکر و تدبر بیشتر در مفاهیم آیات قرآن است و همه اینها بهانه ای برای تدبر و تفکر و تعمق بیشتر و عمل به دستورات و فرامین قرآن است.

- قرآن به عنوان یک عامل مشترک در میان مسلمین چگونه میتواند در جامعه اسلامی وحدت بخش باشد؟

خداوند می فرماید: « وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ »قران مایه شفا و رحمت است مایه محبت، مودت و آرامش است دستور قرآن بر این است که به این کتاب آسمانی تمسک بجوییم همچنانکه می فرماید: « واعتصموا بحبل الله جمیعا » همگی به ریسمان محکم الهی که قرآن است چنگ بزنید و پراکنده نشوید.  پیامبر می فرماید: مؤمن برای مؤمن باید مثل بنا و دیوار و تکیه گاه محکم در مقابل آماج گرفتاری ها و یا دشمنی دشمنان باشد.

-با توجه به اینکه شما در مسابقات دیگری هم شرکت داشته سطح این مسابقه را چگونه ارزیابی می کنید؟

-سطح مسابقات از لحاظ شرکت کنندگان بالاست و به لحاظ داوری داوران بسیار خوب و با تجربه ای در این مسابقات حاضر هستند و البته داوران باید معتدل باشند نه اهل افراط و نه تفریط باشند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391