قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

عبدالقیوم سلیمانپور از طلاب و شرکت کنندگان در بخش حفظ کل قرآن اعزامی از استان خراسان رضوی.

- جناب سلیمانپور شما تاثیر برگزاری مسابقات قرآنی در روند کشف و رشد استعداهای طلاب و جوانان را چگونه ارزیابی می کنید.

یکی از عوامل رشد حفاظ و قرّاء قرآن کریم شرکت در مسابقات است در این رقتبت ها فرصت هایی ایجاد می شود حافظ قرآن و قاری این انگیزه در او حاصل می شود که برای سطوح بالاتر تلاش بکند. رقابت کنندگان وقتی رقبای خود را می بینند انگیزه بیشتری پیدا می کنند تا تلاش بیشتری بکنند و در نتیجه پیشرفت خود را سرعت و قوت می بخشند.

- قرآن در جوامع اسلامی و در بین مسلمین و مذاهب مختف عامل مشترک محسوب میشود برای تحکیم وحدت و اخوت تمسک به قرآن چه کمکی می تواند بکند؟ 

اگر به قرآن کریم چنگ بزنیم و دستور قرآن: « واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا» است. فرمان قرآن این است که شما به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید. اگر ما مسلمین به قرآن رجوع کنیم گره اختلافات و مشکلات باز خواهد شد و اگر با نگاه ژرف و عمیق بنگریم حقیقتا بین مسلمین تفرق و اختلاف مشاهده نخواهد شد.

منشا ناهمبستگی ها در دوری و فاصله گرفتن از قرآن است.

- دشمنان اسلام و مسلمین همواره در صدد ایجاد تفرقه و دشمنی در صفوف مسلمین هستند بنظر شما وحدت مسلمین چه تاثیری در توسعه و گسترش اسلام در جهان دارد؟

اگر مسلمین متحد و ید واحده شوند با توجه به این که مسلمین در سراسر جهان نسبت به ملل و ادیان دیگر از جمعیت بیشتری برخوردار است ما میبینیم مسیحی و یهودی باهم متحد است با اینکه دینشان از هم جداست اگر ما مسلمانان که دینمان و کتابمان یکی است باهم متحد شویم استکبار ودشمنان مسلمین در مقابل اسلام مغبون و شکست خورده خواهد بود.

- جنابعالی در مسابقات استانهای دیگر حضور داشته اید این مسابقه به نظر شما از چه سطحی برخوردار است؟ الحمد لله سطح مسابقه بسیار عالی و با نظم بخصوصی برگزار می شود و رقبا و شرکت کنندگان هم زحمات فراوانی کشیده اند سطح تلاوت ها بالا است. در رقابتهای مختلف شرکت داشته ام سطح و کیفیت این مسابقه نسبت به جاهای دیگر ستودنی است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391