بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

عبدالقیوم سلیمانپور از طلاب و شرکت کنندگان در بخش حفظ کل قرآن اعزامی از استان خراسان رضوی.

- جناب سلیمانپور شما تاثیر برگزاری مسابقات قرآنی در روند کشف و رشد استعداهای طلاب و جوانان را چگونه ارزیابی می کنید.

یکی از عوامل رشد حفاظ و قرّاء قرآن کریم شرکت در مسابقات است در این رقتبت ها فرصت هایی ایجاد می شود حافظ قرآن و قاری این انگیزه در او حاصل می شود که برای سطوح بالاتر تلاش بکند. رقابت کنندگان وقتی رقبای خود را می بینند انگیزه بیشتری پیدا می کنند تا تلاش بیشتری بکنند و در نتیجه پیشرفت خود را سرعت و قوت می بخشند.

- قرآن در جوامع اسلامی و در بین مسلمین و مذاهب مختف عامل مشترک محسوب میشود برای تحکیم وحدت و اخوت تمسک به قرآن چه کمکی می تواند بکند؟ 

اگر به قرآن کریم چنگ بزنیم و دستور قرآن: « واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا» است. فرمان قرآن این است که شما به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید. اگر ما مسلمین به قرآن رجوع کنیم گره اختلافات و مشکلات باز خواهد شد و اگر با نگاه ژرف و عمیق بنگریم حقیقتا بین مسلمین تفرق و اختلاف مشاهده نخواهد شد.

منشا ناهمبستگی ها در دوری و فاصله گرفتن از قرآن است.

- دشمنان اسلام و مسلمین همواره در صدد ایجاد تفرقه و دشمنی در صفوف مسلمین هستند بنظر شما وحدت مسلمین چه تاثیری در توسعه و گسترش اسلام در جهان دارد؟

اگر مسلمین متحد و ید واحده شوند با توجه به این که مسلمین در سراسر جهان نسبت به ملل و ادیان دیگر از جمعیت بیشتری برخوردار است ما میبینیم مسیحی و یهودی باهم متحد است با اینکه دینشان از هم جداست اگر ما مسلمانان که دینمان و کتابمان یکی است باهم متحد شویم استکبار ودشمنان مسلمین در مقابل اسلام مغبون و شکست خورده خواهد بود.

- جنابعالی در مسابقات استانهای دیگر حضور داشته اید این مسابقه به نظر شما از چه سطحی برخوردار است؟ الحمد لله سطح مسابقه بسیار عالی و با نظم بخصوصی برگزار می شود و رقبا و شرکت کنندگان هم زحمات فراوانی کشیده اند سطح تلاوت ها بالا است. در رقابتهای مختلف شرکت داشته ام سطح و کیفیت این مسابقه نسبت به جاهای دیگر ستودنی است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391