قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

باید قرآن را تخصصی و فنی در سطوح و بخش های مختلف فرا گرفته و در کنار عمل به دستورات آن بین مردم و جامعه، فرهنگ قرآنی را توسعه و گسترش دهیم.

وی در ابتدای سخنرانی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان پنجمین دوره از مسابقات حفظ و قرائت قرآن با ارئه گزارشی از این مسابقه گفت: امسال در این دوره از مسابقات نزدیک به ۱۳۵۰ شرکت کننده داشته ایم که در این مرحله میزبان ۱۴۵نفر از حائزین رتبه های برتر هستیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری اهمیت فراوانی برای فعالیتهای قرآنی دارند تاکید ایشان براین است که باید در کشور ما غالب بر ۱۰میلیون حافظ قرآن داشته باشیم، هشتصدهزار نفر سهم شما برادران اهل سنت است.

وی تصریح کرد: مطلب دوم اینکه خواسته رهبری تنها حفظ قرآن نیست بلکه آنچه که اهمیت بیشتری داری ما باید عامل به قرآن و دستورات آن باشیم.

ساجدی فر در ادامه سخنان اظهار کرد: در جلساتی که در خدمت بزرگان اهل سنت بودیم همه بر این اتفاق داشته ایم که امروز نیاز جامعه ما به علما و روحانیون متخصص برای پاسخگویی به شبهات و سؤالات جوانان ضرورت بیشتری دارد چرا که دشمنان در عرصه های جنگ نرم بی امان در حال فعالیت و تلاش و برای ایجاد تزلزل در اعتقادات و ایمان جامعه مسلمین برنامه و هدف دارند.

سخنران مراسم با تاکید بر فرا گیری قرآن به نحو فنی و تخصصی ابراز کرد: باید قرآن را در محضر اساتید تخصصی و فنی در سطوح و بخش های مختلف فرا گرفته و در کنار عمل به آن بین مردم و جامعه، فرهنگ قرآنی را توسعه و گسترش دهیم.

وی تصریح شد: در بعضی از مساجد امامان جماعت هایی حضور دارند که درس خوانده مدارس علوم دینی نیستند باید شما جوانان کم کم جای آنها را بگیرید.

وی اضافه کرد: هر کسی از شما طلاب کانون فرهنگی را در مساجد بخواهد فعال کند ما از آن ها با کمک ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت خواهیم کرد و قطعا کسانی که در این مسابقات حائز رتبه می شوند در اولویت هستند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391