بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

باید قرآن را تخصصی و فنی در سطوح و بخش های مختلف فرا گرفته و در کنار عمل به دستورات آن بین مردم و جامعه، فرهنگ قرآنی را توسعه و گسترش دهیم.

وی در ابتدای سخنرانی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان پنجمین دوره از مسابقات حفظ و قرائت قرآن با ارئه گزارشی از این مسابقه گفت: امسال در این دوره از مسابقات نزدیک به ۱۳۵۰ شرکت کننده داشته ایم که در این مرحله میزبان ۱۴۵نفر از حائزین رتبه های برتر هستیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری اهمیت فراوانی برای فعالیتهای قرآنی دارند تاکید ایشان براین است که باید در کشور ما غالب بر ۱۰میلیون حافظ قرآن داشته باشیم، هشتصدهزار نفر سهم شما برادران اهل سنت است.

وی تصریح کرد: مطلب دوم اینکه خواسته رهبری تنها حفظ قرآن نیست بلکه آنچه که اهمیت بیشتری داری ما باید عامل به قرآن و دستورات آن باشیم.

ساجدی فر در ادامه سخنان اظهار کرد: در جلساتی که در خدمت بزرگان اهل سنت بودیم همه بر این اتفاق داشته ایم که امروز نیاز جامعه ما به علما و روحانیون متخصص برای پاسخگویی به شبهات و سؤالات جوانان ضرورت بیشتری دارد چرا که دشمنان در عرصه های جنگ نرم بی امان در حال فعالیت و تلاش و برای ایجاد تزلزل در اعتقادات و ایمان جامعه مسلمین برنامه و هدف دارند.

سخنران مراسم با تاکید بر فرا گیری قرآن به نحو فنی و تخصصی ابراز کرد: باید قرآن را در محضر اساتید تخصصی و فنی در سطوح و بخش های مختلف فرا گرفته و در کنار عمل به آن بین مردم و جامعه، فرهنگ قرآنی را توسعه و گسترش دهیم.

وی تصریح شد: در بعضی از مساجد امامان جماعت هایی حضور دارند که درس خوانده مدارس علوم دینی نیستند باید شما جوانان کم کم جای آنها را بگیرید.

وی اضافه کرد: هر کسی از شما طلاب کانون فرهنگی را در مساجد بخواهد فعال کند ما از آن ها با کمک ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت خواهیم کرد و قطعا کسانی که در این مسابقات حائز رتبه می شوند در اولویت هستند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391