قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ خلیل افرا گفت: در این جلسات مودت و وحدت و اخوت و برادری بیشتر می شود و از برکات نظام در اجرای اینگونه مسابقات در سطح جهانی رشد کرده ایم.

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ابتدای بیانات پس از خیر مقدم خدمت حضار و شرکت کنندگان، از برگزار کنندگان و زحمت کشان پنجمین دوره مسابقات قرآنی، قدر دانی کرده و در ادامه گفت: خداوند در آخر سوره فرقان درباره عبادالرحمن می فرماید: « و عباد الرحمن الذین یمشون علی الارض هونا » 

وی افزود: در خصوص چگونگی تعامل آنها با خود و تعاملشان با مردم و همچنین تعاملشان با خدای عزوجل و تعاملشان با قرآن کریم گفت: « والذین اذا ذکروا بایات ربهم لم یخروا علیها صما و عمیانا » کسانی که در هنگام شنیدن آیات قرآن کر و ناشنوا نیستند و کور و نابینا نیستند.

رئیس شورای افتاء استان بوشهر بیان کرد: خدای متعال در کتاب هدایتگر خود به موضوعات گوناگونی اشاره کرده و آیات قرآن معانی فراوانی دارند. بعضی از آیات اشاره به اعجاز و معجزات انبیاء و بعضی دیگ به اندرز و موعظه انسان پرداخته است.

افرا با تاکید بر تدبر در آیات قرآن افزود: بعضی از آیات قرآن تکوینی و بعضی تشریعی است و ما برای درک حقایق این آیات باید تدبر و تفکر کنیم « افلم ینظروا فی ملکوت السموات والارض » در این آیه تدبر و تفکر در آفاق و انفس تفکر در زمین و ملکوت آسمانها و زمین ذکر شده است.

سخنران مراسم در ادامه بیانات به بعضی از شگفتیهای قرآن اشاره کرده و گفت: تمام کتابهای آسمانی تحریف شده اند اما خداوند درباره قرآن می فرماید: « انا نحن نزلنا الذکر و  انا له لحافظین ».

وی در این بخش از بحث خود به فصاحت و بلاغت قرآن اشاره و گفت: بلاغت و فصاحت قرآن را هیچ کتاب آسمانی نداشته است و هر روز ابعاد جدیدی از آن کشف می شود: « و جعلنا اللیل و النهار آیتین فمحونا آیة اللیل »یعنی ماه نورش از بین رفت «و جعلنا آیة النهار مبصرة » مبصره بر این اشاره می کند که نور آفتاب از خودش است.

وی ضمن قدر دانی و تمجید از برگزاری مسابقات قرآنی خاطر نشان کرد: ما خداوند را شاکریم که در ایران بعد از پیروزی نظام اسلامی در این کشور نزدیک به چهار دهه است که مسابقات قرآنی را برگزار می کنیم و به قدری در اجرای مسابقات رشد و پیشرفت کرده ایم که در اکثر مسابقات جهانی رتبه های برتر را کسب می کنیم.

وی اظهار کرد: در این جلسات مودت و وحدت، اخوت و برادری بیشتر می شود و از برکات نظام در اجرای اینگونه مسابقات رشد کرده ایم و این را از عنایات و توجه مقام معظم رهبری و تلاش بی وقفه دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور می دانیم.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391