بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ خلیل افرا گفت: در این جلسات مودت و وحدت و اخوت و برادری بیشتر می شود و از برکات نظام در اجرای اینگونه مسابقات در سطح جهانی رشد کرده ایم.

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ابتدای بیانات پس از خیر مقدم خدمت حضار و شرکت کنندگان، از برگزار کنندگان و زحمت کشان پنجمین دوره مسابقات قرآنی، قدر دانی کرده و در ادامه گفت: خداوند در آخر سوره فرقان درباره عبادالرحمن می فرماید: « و عباد الرحمن الذین یمشون علی الارض هونا » 

وی افزود: در خصوص چگونگی تعامل آنها با خود و تعاملشان با مردم و همچنین تعاملشان با خدای عزوجل و تعاملشان با قرآن کریم گفت: « والذین اذا ذکروا بایات ربهم لم یخروا علیها صما و عمیانا » کسانی که در هنگام شنیدن آیات قرآن کر و ناشنوا نیستند و کور و نابینا نیستند.

رئیس شورای افتاء استان بوشهر بیان کرد: خدای متعال در کتاب هدایتگر خود به موضوعات گوناگونی اشاره کرده و آیات قرآن معانی فراوانی دارند. بعضی از آیات اشاره به اعجاز و معجزات انبیاء و بعضی دیگ به اندرز و موعظه انسان پرداخته است.

افرا با تاکید بر تدبر در آیات قرآن افزود: بعضی از آیات قرآن تکوینی و بعضی تشریعی است و ما برای درک حقایق این آیات باید تدبر و تفکر کنیم « افلم ینظروا فی ملکوت السموات والارض » در این آیه تدبر و تفکر در آفاق و انفس تفکر در زمین و ملکوت آسمانها و زمین ذکر شده است.

سخنران مراسم در ادامه بیانات به بعضی از شگفتیهای قرآن اشاره کرده و گفت: تمام کتابهای آسمانی تحریف شده اند اما خداوند درباره قرآن می فرماید: « انا نحن نزلنا الذکر و  انا له لحافظین ».

وی در این بخش از بحث خود به فصاحت و بلاغت قرآن اشاره و گفت: بلاغت و فصاحت قرآن را هیچ کتاب آسمانی نداشته است و هر روز ابعاد جدیدی از آن کشف می شود: « و جعلنا اللیل و النهار آیتین فمحونا آیة اللیل »یعنی ماه نورش از بین رفت «و جعلنا آیة النهار مبصرة » مبصره بر این اشاره می کند که نور آفتاب از خودش است.

وی ضمن قدر دانی و تمجید از برگزاری مسابقات قرآنی خاطر نشان کرد: ما خداوند را شاکریم که در ایران بعد از پیروزی نظام اسلامی در این کشور نزدیک به چهار دهه است که مسابقات قرآنی را برگزار می کنیم و به قدری در اجرای مسابقات رشد و پیشرفت کرده ایم که در اکثر مسابقات جهانی رتبه های برتر را کسب می کنیم.

وی اظهار کرد: در این جلسات مودت و وحدت، اخوت و برادری بیشتر می شود و از برکات نظام در اجرای اینگونه مسابقات رشد کرده ایم و این را از عنایات و توجه مقام معظم رهبری و تلاش بی وقفه دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور می دانیم.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391