قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (چهارشنبه) در اجتماع عظیم ...

مخاطب شعار امسال آحاد ملت و مسئولانند همه باید سخت، کار کنند

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ هجری شمسی، با تبریک به ...

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

آخرین اخبار بوشهر

امام جمعه بوشهر گفت: اگر وحدت نباشد شکست هایی را تجربه خواهیم کرد که در طول تاریخ سابقه نداشته است چون اکنون و در این عصر دشمنان ما بیش از هرزمان ماهیت خود را در خطر می بینند

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پنجمین دوره مسابقات قرآنی ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور گفت: قرآن در آخرین مرحله از بعثت هدیه عرشی خداوند است به جامعه بشری برای اینکه از سقوط هر چه تمامتر در باتلاق ظلمت نجات پیدا کند و به اوج کمال عرشی و الهی دست پیدا کند.

وی افزود: قرآن تنها نسخه نجات بخش و کمال آفرین است که بر قلب نازنین والاترین انسان تاریخ بشریت وحی شد تا انسان را بر بال نور هدایتش بنشاند و از دنیا او را به اوج عرش کرامت انسانی رهنمون سازد.

وی با بیان اینکه قرآن یکی از نقاط مشترک و اساسا اصل اسلام است که همه مسلمین بر آن اتفاق نظر دارند، اضافه کرد: اگر تمام مسلمانان طبق دستور خداوند متعال اعتصام به حبل الهی داشته و بر مدار و اصول قرآن زندگی کنند با نسخه شفابخش آن جامعه از ظلمات رهای یافته و به اوج کمال و نورانیت می رسد و به همین جهت است که قرآن و سیره نبوی محور وحدت است و این از اصول محکم اسلام و قرآن است.

آیت الله بوشهری بیان کرد: یک ضلع قرآن ما را به ایمان ، تقوا، زندگی به سبک اسلامی و الهی و بدون گناه دعوت می کند. جامعه به اخلاق زنده است چه اخلاق فردی و چه اجتماعی و یا سیاسی.

ایشان با اشاره به اینکه کتاب آسمانی محور وحدت و اخوت است، افزود: ضلع دیگر قرآن ما را به وحدت دعوت می کند وحدت اسلامی هم اصول اهل سنت و هم اصول شیعه بر آن تاکید و هم عقل بر آن حکم می کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اشاره کرد: دشمنان اسلام همواره به دنبال ایجاد تفرقه در سرزمینهای اسلامی بوده اند تا اولا بتوانند طرح درگیری داخلی در کشورهای اسلامی را راه بیندازند و با اینکار ضمن تضعیف جامعه اسلامی برآنند تا با کوچکترین اختلاف مشکلات اساسی و جدی در جوامع اسلامی ایجاد کنند.

ایشان با تصریح بر اینکه امروز دشمن اسلامی ما استکبار جهانی امریکا به دنبال تسلط بر جامعه اسلامی است اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران با هدایتهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی یک بیداری تاریخی اسلامی را در جهان به راه انداخته و با هوشیاری و بازگشت به آموزه های قرآن که یکی از آنها وحدت است رهنمون می کنند.  

امام جمعه بوشهر ضمن تاکید بر تحکیم وحدت و همبستگی گفت: وحدت نشان از عقلانیت جامعه دارد مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که وحدت جوهره بقای جامعه اسلامی است.

ایشان خاطر نشان شد: اگر وحدت نباشد شکست هایی را تجربه خواهیم کرد که در طول تاریخ سابقه نداشته است چون اکنون و در این عصر دشمنان ما بیش از هرزمان ماهیت خود را در خطر می بینند.

وی یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی ما شاهد احیای اسلام ناب محمدی هستیم لذا دشمنان با تمام وجود در مقام تهاجم به اسلام با حربه ها و فتنه های گوناگون هستند. هم از طریق تهاجم سخت و نظامی و هم تهاجم نرم و فرهنگی با دنیای اسلام در حال تقابل و تخاصم و دشمنی هستند.

وی در پایان اظهار کرد: استان بوشهر برادران شیعه و اهل سنت در کنار هم بسیار صمیمی زندگی می کنند و حضور و پیشرفت علمی در کنار هم را شاهدیم و این به برکت قرآن و تعالیم روحبخش آن در سایه برادری است.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391