بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

امام جمعه بوشهر گفت: اگر وحدت نباشد شکست هایی را تجربه خواهیم کرد که در طول تاریخ سابقه نداشته است چون اکنون و در این عصر دشمنان ما بیش از هرزمان ماهیت خود را در خطر می بینند

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پنجمین دوره مسابقات قرآنی ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور گفت: قرآن در آخرین مرحله از بعثت هدیه عرشی خداوند است به جامعه بشری برای اینکه از سقوط هر چه تمامتر در باتلاق ظلمت نجات پیدا کند و به اوج کمال عرشی و الهی دست پیدا کند.

وی افزود: قرآن تنها نسخه نجات بخش و کمال آفرین است که بر قلب نازنین والاترین انسان تاریخ بشریت وحی شد تا انسان را بر بال نور هدایتش بنشاند و از دنیا او را به اوج عرش کرامت انسانی رهنمون سازد.

وی با بیان اینکه قرآن یکی از نقاط مشترک و اساسا اصل اسلام است که همه مسلمین بر آن اتفاق نظر دارند، اضافه کرد: اگر تمام مسلمانان طبق دستور خداوند متعال اعتصام به حبل الهی داشته و بر مدار و اصول قرآن زندگی کنند با نسخه شفابخش آن جامعه از ظلمات رهای یافته و به اوج کمال و نورانیت می رسد و به همین جهت است که قرآن و سیره نبوی محور وحدت است و این از اصول محکم اسلام و قرآن است.

آیت الله بوشهری بیان کرد: یک ضلع قرآن ما را به ایمان ، تقوا، زندگی به سبک اسلامی و الهی و بدون گناه دعوت می کند. جامعه به اخلاق زنده است چه اخلاق فردی و چه اجتماعی و یا سیاسی.

ایشان با اشاره به اینکه کتاب آسمانی محور وحدت و اخوت است، افزود: ضلع دیگر قرآن ما را به وحدت دعوت می کند وحدت اسلامی هم اصول اهل سنت و هم اصول شیعه بر آن تاکید و هم عقل بر آن حکم می کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اشاره کرد: دشمنان اسلام همواره به دنبال ایجاد تفرقه در سرزمینهای اسلامی بوده اند تا اولا بتوانند طرح درگیری داخلی در کشورهای اسلامی را راه بیندازند و با اینکار ضمن تضعیف جامعه اسلامی برآنند تا با کوچکترین اختلاف مشکلات اساسی و جدی در جوامع اسلامی ایجاد کنند.

ایشان با تصریح بر اینکه امروز دشمن اسلامی ما استکبار جهانی امریکا به دنبال تسلط بر جامعه اسلامی است اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران با هدایتهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی یک بیداری تاریخی اسلامی را در جهان به راه انداخته و با هوشیاری و بازگشت به آموزه های قرآن که یکی از آنها وحدت است رهنمون می کنند.  

امام جمعه بوشهر ضمن تاکید بر تحکیم وحدت و همبستگی گفت: وحدت نشان از عقلانیت جامعه دارد مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که وحدت جوهره بقای جامعه اسلامی است.

ایشان خاطر نشان شد: اگر وحدت نباشد شکست هایی را تجربه خواهیم کرد که در طول تاریخ سابقه نداشته است چون اکنون و در این عصر دشمنان ما بیش از هرزمان ماهیت خود را در خطر می بینند.

وی یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی ما شاهد احیای اسلام ناب محمدی هستیم لذا دشمنان با تمام وجود در مقام تهاجم به اسلام با حربه ها و فتنه های گوناگون هستند. هم از طریق تهاجم سخت و نظامی و هم تهاجم نرم و فرهنگی با دنیای اسلام در حال تقابل و تخاصم و دشمنی هستند.

وی در پایان اظهار کرد: استان بوشهر برادران شیعه و اهل سنت در کنار هم بسیار صمیمی زندگی می کنند و حضور و پیشرفت علمی در کنار هم را شاهدیم و این به برکت قرآن و تعالیم روحبخش آن در سایه برادری است.

 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391