قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ محمد کوزه گر گفت: خداوند عقل را به همه  ما انسان ها داده تا بوسیله آن راه خود و سرنوشت خود را تعیین کنیم و به همین سبب است که خداوند متعال ثواب و عقاب، بهشت و دوزخ را تعیین فرموده تا هرکس را به پاداش عمل خود برساند.

شیخ محمد کوزه گر امام جمعه موقت اهل سنت نخل غانم در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از حمد و ثنای الهی به مباحثی در خصوص قضا و قدر و مشیت الهی پرداخته و اظهار کرد: ایمان به قضا و قدر یکی از مهمترین ارکان ایمان به خداوند عزوجل می باشد.

وی افزود: انسان مسلمان به قضا و قدر و حکمت و مشیت الله ایمان داشته و معتقد است هیچ چیزی در این عالم خارج از سیطره قدرت پروردگار عالم رخ نمیدهد حتی اعمال و افعال بندگان که اختیاری است همه تحت امر و علم و تقدیرخداوند متعال است. خداوند باری تعالی عادل است و در قضا و قدرش، در تصرفش و تدبیرش با حکمت است و حکمتش تابع بر مشیت است.

خطیب جمعه با تاکید بر این که هیچ اتفاقی و هیچ امری خارج از مشیت و قدرت او نیست اظهار کرد: اگر الله بخواهد این کار می شود و اگر الله نخواهد این کارنمی شود، « ولاحول ولاقوه إلابالله ». قرآن کریم دراین باره می فرماید: « إنا کل شیء خلقناه بقدر». و اما در توحید و بندگی انسان مسلمان به إلاهیت خداوند برای همه جهانیان ایمان دارد و اینکه هیچ پروردگاری جز او نیست و بخاطر همین همه عباداتی که خداوند برای بندگانش تشریع و واجب کرده است بدون هیچ نقصانی مختص او قرار می دهند و دلیل آن قول خداونداست: « لا إله إل اأنا فاعبدنی » و نیز می فرمایند: « إیاک نعبد و إیاک نستعین »

وی خاطر نشان کرد: لذا بخاطر همین شخص مؤمن به پروردگارش نزدیک می شود و به سبب أعمال صالح و بهترین کردارها به خداوند توسل می جوید. پس او را می خواند و به أسماء إلهی و صفاتش و ایمان به او و به پیامبرش و محبتش و محبت پیامبرش و محبت صالحین و أولیاء خدا تقرب می جوید. خداوند می فرمایند: « قل إن کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله و یغفرلکم ذنوبکم».

شیخ محمد کوزه گر در پایان سخنان با بیان اینکه عاقبت هر کسی به دست خودش و با اعمال خویش رقم می خورد گفت: بنابراین نیکبخت و یا بدبخت شدن هر شخصی بدست خود شخص و منوط به عمل اوست. خداوند عقل را به همه ی ما انسان ها داده تا بوسیله آن راه خود و سرنوشت خود را تعیین کنیم و به همین سبب است که خداوند متعال ثواب و عقاب و بهشت و دوزخ را تعیین فرموده تا هرکس را به پاداش عمل خود برساند.

ازخداوند خواهانم و خواستارم که همه ما راعاقبت بخیر بگرداند و نظرش از ما برنگردد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391