بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

برخی به‌دنبال دست‌اندازی به باغ‌های تهران هستند/ باید جلوی این کار گرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای،‌ رهبر معظم ...

آن روز که نمازجماعت را در قدس بخوانید ‌به‌زودی خواهد آمد

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در دیدار وزیر ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ محمد کوزه گر گفت: خداوند عقل را به همه  ما انسان ها داده تا بوسیله آن راه خود و سرنوشت خود را تعیین کنیم و به همین سبب است که خداوند متعال ثواب و عقاب، بهشت و دوزخ را تعیین فرموده تا هرکس را به پاداش عمل خود برساند.

شیخ محمد کوزه گر امام جمعه موقت اهل سنت نخل غانم در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از حمد و ثنای الهی به مباحثی در خصوص قضا و قدر و مشیت الهی پرداخته و اظهار کرد: ایمان به قضا و قدر یکی از مهمترین ارکان ایمان به خداوند عزوجل می باشد.

وی افزود: انسان مسلمان به قضا و قدر و حکمت و مشیت الله ایمان داشته و معتقد است هیچ چیزی در این عالم خارج از سیطره قدرت پروردگار عالم رخ نمیدهد حتی اعمال و افعال بندگان که اختیاری است همه تحت امر و علم و تقدیرخداوند متعال است. خداوند باری تعالی عادل است و در قضا و قدرش، در تصرفش و تدبیرش با حکمت است و حکمتش تابع بر مشیت است.

خطیب جمعه با تاکید بر این که هیچ اتفاقی و هیچ امری خارج از مشیت و قدرت او نیست اظهار کرد: اگر الله بخواهد این کار می شود و اگر الله نخواهد این کارنمی شود، « ولاحول ولاقوه إلابالله ». قرآن کریم دراین باره می فرماید: « إنا کل شیء خلقناه بقدر». و اما در توحید و بندگی انسان مسلمان به إلاهیت خداوند برای همه جهانیان ایمان دارد و اینکه هیچ پروردگاری جز او نیست و بخاطر همین همه عباداتی که خداوند برای بندگانش تشریع و واجب کرده است بدون هیچ نقصانی مختص او قرار می دهند و دلیل آن قول خداونداست: « لا إله إل اأنا فاعبدنی » و نیز می فرمایند: « إیاک نعبد و إیاک نستعین »

وی خاطر نشان کرد: لذا بخاطر همین شخص مؤمن به پروردگارش نزدیک می شود و به سبب أعمال صالح و بهترین کردارها به خداوند توسل می جوید. پس او را می خواند و به أسماء إلهی و صفاتش و ایمان به او و به پیامبرش و محبتش و محبت پیامبرش و محبت صالحین و أولیاء خدا تقرب می جوید. خداوند می فرمایند: « قل إن کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله و یغفرلکم ذنوبکم».

شیخ محمد کوزه گر در پایان سخنان با بیان اینکه عاقبت هر کسی به دست خودش و با اعمال خویش رقم می خورد گفت: بنابراین نیکبخت و یا بدبخت شدن هر شخصی بدست خود شخص و منوط به عمل اوست. خداوند عقل را به همه ی ما انسان ها داده تا بوسیله آن راه خود و سرنوشت خود را تعیین کنیم و به همین سبب است که خداوند متعال ثواب و عقاب و بهشت و دوزخ را تعیین فرموده تا هرکس را به پاداش عمل خود برساند.

ازخداوند خواهانم و خواستارم که همه ما راعاقبت بخیر بگرداند و نظرش از ما برنگردد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391