بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

امام خامنه‌ای: از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ مشکل حل‌نشدنی در کشور وجود ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار ...

امام خامنه‌ای: نسل جوان امروز برای عقب‌راندن دشمن آماده‌تر از نسل‌های قبل است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و ...

برخی به‌دنبال دست‌اندازی به باغ‌های تهران هستند/ باید جلوی این کار گرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای،‌ رهبر معظم ...

آن روز که نمازجماعت را در قدس بخوانید ‌به‌زودی خواهد آمد

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در دیدار وزیر ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ حسین افروز با تاکید بر محاسبه نفس و پرهیز و دوری از غفلت و گناه اظهار کرد: خویشتن را محاسبه کنید قبل از آنکه به حساب شما برسند در این دنیای فانی و زودگذر مجال و فرصت غفلت و گناه و عصیان نیست خود را تزکیه و بر اعمال صالح و حسنات خود بیافزاییم. صله رحم را بجا بیاوریم و از نماز اول وقت غافل نشویم.

شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از حمد و ثنای الهی و توصیه نماز گزاران به رعایت تقوا با اشاره به آیاتی از قرآن پیرامون روز رستاخیز و قیامت گفت: قال الله تبارک و تعالی: « يَوْمَ هُمْ بارِزُونَ لا يَخْفى‌ عَلَى اللَّهِ مِنْهُمْ شَيْ‌ءٌ لِمَنِ الْمُلْكُ الْيَوْمَ لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ » سوره غافر/ آیه ۱۶ روزى كه مردم ظاهر و آشكارند و هيچ چيز از آنان بر خداوند پنهان نيست. در آن روز ندا آيد: امروز حكومت براى كيست؟ و پاسخ آيد: براى خداوند يكتاى قهّار.

وی با بیان اینکه در روز قیامت گنهکاران به قدرى گرفتار اضطراب و وحشت مى شوند که دوست دارند هر چه در جهان است بدهند و از عذاب الهى نجات یابند، افزود: هنگامی که حادثه بزرگ، قیامت فرا برسد در آن روز انسان همه اعمال و کردارش و همه کوشش ها و تلاش هایی را که کرده است به یاد می آورد. روزی که مردمان ظاهر و آشکار می شوند و چیزی از ایشان بر خدا پنهان نمی ماند.« لِمَنِ الْمُلْكُ الْيَوْمَ لِلَّهِ الْواحِدِ الْقَهَّارِ » آنروزی که تمام اعضای انسان شهادت می دهند. در بارگاه الله خواهیم ایستاد آیا برای آن ملاقات آماده ایم؟از آن روز بترسید که کسى جاى دیگرى را در مجازات نمى گیرد، نه شفاعتى از او پذیرفته مى شود، نه غرامت قبول خواهد شد، و نه کسى به یارى کسی برمى خیزد.

وی اضافه کرد: رسول الله (ص) می فرماید: « تحشرون حفاة عراة غرلا، ذلک الیوم الحق» آن روز حقیقت و واقعیتی انکار ناپذیر است این روز برای مؤمن مثل خواندن دو رکعت نمار کوتاه است روزی که پیامبر(ص) می فرماید: « سَبْعَةٌ يُظِلُّهُمُ اللَّهُ فِي ظِلِّهِ يَوْمَ لا ظِلَّ إِلا ظِلُّهُ ».

وی یادآور شد: در آن روز مردم با بیقراری و بیتابی خواستار آغاز شدن محاسبه هستند صدا می زنند پروردگار ما کجاست تا ما را محاسبه کنند.

خطیب جمعه در ادامه سخنان نماز گزاران را به محاسبه نفس دعوت کرده و اظهار کرد: رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرماید: «حاسِبُوا اَنْفُسَکُم قبلَ اَن تُحاسَبُوا »خویشتن را محاسبه کنید قبل از آنکه به حساب شما برسند در این دنیای فانی و زودگذر مجال و فرصت غفلت و عصیان نیست خود را تزکیه و بر اعمال صالح و حسنات خود بیافزاییم. صله رحم را بجا بیاوریم و نماز ها را به وقت بخوانیم به نیازمندان رسیدگی و تلاوت قرآن و عمل به سنت و سیره پیامبر و راه و روش خاندان نبوت را ادامه بدهیم و از منکرات فاصله بگیریم.

شیخ حسین افروز در ادامه سخنان با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) خاطر نشان شد: خداوند روز قیامت به سه گروه نظر نمی افکند کسی که از والدین نافرمانی کند - زن مرد نما و شخصی که خانواده اش را در حال ارتکاب فاحشه و کارهای زشت و حرام ببیند ولی آنان را باز ندارد.

پروردگارا کشور جمهوری اسلامی ایران را از گزند دشمنان حفظ بگردان بر اتحاد و انسجام و همدلی این ملت شریف و عظیم و مقتدر بیفزای. طول عمر با عزت و سلامتی به مقام معظم رهبری عنایت بفرما.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391