قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

نگاه مجلس نباید مأیوسانه باشد/ بدانید باید چکار کنید؛‌ شما عصاره فضائل ملت هستید

رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ی فضائل ملت است»، دقت ...

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند

 در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شکرانه یک ماه روزه‌داری و ...

راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر (یکشنبه) در دیدار صدها نفر از ...

سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در اجتماع ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ حسن جاسمی در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: مردم با حضور در تمام صحنه ها به دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی نشان دادند که نقشه های شوم آنان علیه ملت ایران بجایی نخواهد رسید و تمام توطئه ها به فضل الهی خنثی می شود.

 شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت اهل سنت چاه مبارک در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش نمازگزاران به تقوای الهی در ادامه مباحث هفته های گذشته در خصوص فضائل و مناقب خلفاء راشدین، این هفته در فضائل خليفه چهارم حضرت علی علیه السلام بطور خلاصه مطالبی بیان کرده و گفت: شخصیت و بزرگواری حضرت علی را از آیات قرآن می توان پیدا کرد. به اتفاق علماء و مورخين أهل سنت آيه تطهير « إنما یرید الله لیذهب عتکم الرجس أهل البیت و یطهرکم تطهیرا » و آيه « لا أسألكم علیه اجرا إلا المودة فى القربى » و آیه « وات ذالقربى حقه » در شان اهل بيت و از جمله آنها حضرت على (رض) نازل گردید است.

وی با بیان اینکه روایات بسیاری در شان حضرت علی و أهل بیت پیامبر علیهم السلام نازل شده است افزود: روایاتی از زبان پیامبر(ص) در خصوص فضیلت و مناقب حضرت علی(رض) همچون: « لاعطین الرایة لرجل يحبه الله و رسوله » در خصوص دادن پرچم جهاد به حضرت علی در جنگ خیبر است که بدست آن حصرت فتح گردید. و همچنین حدیث: « من كنت مولاه فهذا علي مولاه. ...» به اتفاق اهل سنت اعلام محبت و دوستی حضرت پیامبر(ص) به حضرت علی(رض) است.

خطیب جمعه در ادامه سخنان به حدیث « انت مني بمنزلة هارون من موسى » اشاره کرده و اضافه کرد: حضرت على بسیار شجاع بودند و ايشان در تمام جنگها و غزوات جهادی پیامبر با دردست داشتن پرچم جهاد در مقدم صفوف حضور داشتند.

شیخ حسن جاسمی در ادامه فضایل امیر المؤمنین (ع) عنوان کرد: از برترین فضایل علی (رض) این است که ایشان هرگز بت را نپرستیدند و از اولین موحدین بعد از پیامبر بودند. از فضایل دیگر آن حضرت همسر ایشان دختر پیامبر دو فرزند ایشان حسن و حسبن از جوانان بهشت و عموی ایشان از اولین شهدای اسلام و اسدالله نامیده و برادر ایشان جعفر طیار که در بهشت با دو بال پرواز می کند.

خطیب جمعه در خطبه دوم با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن ملت ایران، از حضور مردم بخش و شهر چا ه مبارک تقدیر و تشکر کرده و اظهار کرد: حضور پر رنگ مردم ایران در22 بهمن امسال دو پیام دارد اول اینکه مردم با حضور در تمام صحنه ها به دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی نشان دادند که نقشه های شوم آنان علیه ملت ایران بجایی نخواهد رسید و تمام توطئه ها به فضل الهی خنثی می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مسئولین قدر دان ملت باشند تصریح کرد: مردم ما هر وقت که نیاز باشد در تمام صحنه ما پشتیبان نظام و انقلاب و رهبری هستند. اما دولتمردان و مسولین باید قدر شناس و قدردان مردم باشند و برای حل مشكلات مردم قدم بردارند. من جمله مشکل بیکاری جوانان و گرانی در اولویت تصمیم گیریهای مسئولان کشور قرار گیرد و در این منطقه صنعتی تعدادی از جوانان بیکارند از مسولین توقع دارند که مشکل بیکاری آنها رفع گردد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391