قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

شیخ احمد رضا کنعانی گفت: از اعتقادات مسلمين باور به "حساب در قيامت" است كه پروردگار، بندگان خود را درباره گفتار ، رفتار و بلكه نيات و مقاصد به محاسبه كشيده و از عملكرد آنها سوال خواهد.

شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ در خطبه های نماز جمعه گفت: يكي از اعتقادات مسلمين باور به "حساب در قيامت" است كه پروردگار، بندگان خود را درباره گفتار و رفتار بلكه نيات و مقاصد به محاسبه كشيده و از عملكرد آنها سوال خواهد کرد. بايد متوجه بود كه هر فردی در زندگي خود چه مقدار سخن گفته و تا چه اندازه از خوب و بد عمل كرده، تمام لحظات عمرش را در چه راهي گذرانيده، در زندگي چه هدف هايی داشته و به سوی چه كاری حركت نموده است؟

خطیب موقت جمعه مردم را در قیامت سه قسم بیان کرده و اظهار کرد: گروه اول کسانی هستند که حسناتسان بر سیئاتشان سبقت دارد. در روز قیامت میزان را می گذارند و حسنات و سیئات را می سنجند، کسی که حسناتش بر سیئاتش رجحان داشته باشد داخل بهشت می شوند.

شیخ کنعانی گفت: دسته دوم کسانی هستند که سیئاتشان بر حسناتشان سبقت دارد مستحقون للعذاب بقدر سیئاتهم ثم ینجون الی الجنةو سومین دسته کسانی هستند که حسنات و سیئاتشان برابرند و آنها اهل اعراف هستند.

وی در شرح اهل اعراف گفت: اهل اعراف گروهی هستند که از جهنم نجات پیدا کرده اند اما هنوز به بهشت راه نیافته اند ولی امیدوارند به بهشت بروند بین مؤمنان و منافقان حصار و دیواری حایل می گردد که در آن یک دری وجود دارد که بیرون از آن در عذاب است و طرف اندرونی در رحمت و فضای جنت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391