بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

در دیدار فرماندهان نیروی زمینی ارتش مطرح شد؛ تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر دیروز (یکشنبه) در دیدار فرمانده کل ...

از قدیم به برادران «هزاره» افغانستان نگاه ستایشگرانه داشته‌ام

امام خامنه‌ای در دیدار با جمعی از خانواده شهدای لشکر فاطمیون فرمودند: بنده از ...

امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: حمله‌ی سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است؛‌ ...

امام خامنه‌ای: علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ احمد رضا کنعانی گفت: از اعتقادات مسلمين باور به "حساب در قيامت" است كه پروردگار، بندگان خود را درباره گفتار ، رفتار و بلكه نيات و مقاصد به محاسبه كشيده و از عملكرد آنها سوال خواهد.

شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ در خطبه های نماز جمعه گفت: يكي از اعتقادات مسلمين باور به "حساب در قيامت" است كه پروردگار، بندگان خود را درباره گفتار و رفتار بلكه نيات و مقاصد به محاسبه كشيده و از عملكرد آنها سوال خواهد کرد. بايد متوجه بود كه هر فردی در زندگي خود چه مقدار سخن گفته و تا چه اندازه از خوب و بد عمل كرده، تمام لحظات عمرش را در چه راهي گذرانيده، در زندگي چه هدف هايی داشته و به سوی چه كاری حركت نموده است؟

خطیب موقت جمعه مردم را در قیامت سه قسم بیان کرده و اظهار کرد: گروه اول کسانی هستند که حسناتسان بر سیئاتشان سبقت دارد. در روز قیامت میزان را می گذارند و حسنات و سیئات را می سنجند، کسی که حسناتش بر سیئاتش رجحان داشته باشد داخل بهشت می شوند.

شیخ کنعانی گفت: دسته دوم کسانی هستند که سیئاتشان بر حسناتشان سبقت دارد مستحقون للعذاب بقدر سیئاتهم ثم ینجون الی الجنةو سومین دسته کسانی هستند که حسنات و سیئاتشان برابرند و آنها اهل اعراف هستند.

وی در شرح اهل اعراف گفت: اهل اعراف گروهی هستند که از جهنم نجات پیدا کرده اند اما هنوز به بهشت راه نیافته اند ولی امیدوارند به بهشت بروند بین مؤمنان و منافقان حصار و دیواری حایل می گردد که در آن یک دری وجود دارد که بیرون از آن در عذاب است و طرف اندرونی در رحمت و فضای جنت است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391