قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ محمد فاروقی گفت: نیکی چیزی است که نفس و قلب با آن اطمینان می یابد و گناه آن چیزی است که در درونت تردید و سرگردان خواهد ماند.

شیخ محمد فاروقی امام جمعه اهل سنت گناوه  در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه در تفکر عامه مردم  نیکویی را فقط در محدوده مادی و کمک های مالی و صدقه دادن محدود می دانند بیان کرد: در حالیکه در منطق اسلام جامع همه فضایل و بسیاری از کارهای واجب، خوش رویی و مهربانی، نیکی با مردم و گذشت و برد باری در  مشکلات نیکویی محسوب می شود.

وی افزود: در قرآن  سوره  بقره آیه 177 خداوند می فرماید: « لیس البر ان تولوا وجوهکم قبل المشرق والمغرب و لکن البر من امن بالله  والیوم الاخر  والملائکة  والکتاب  والنبیین  واتی المال علی حبه ذوی القربی  والیتامی والمساکین و ابن السبیل والسائلین و فی الرقاب  و اقام الصلاة واتی الزکاة والموفون بعهدهم اذا عاهدوا والصابرین فی البأسا والضرا و حین الباس اولئک  الذین صدقوا و اولئک هم المفلحون »

از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم درباره " بر" سوال شد  ایشان فرمود ند: نیکی چیزی است که نفس و قلب با آن اطمینان می یابد و گناه آن چیزی است که در درونت تردید و سرگردان خواهد ماند و دوست نداری  مردم از آن مطلع شوند.

خطیب جمعه یادآور شد: در چندین جای قرآن واژه نیکی عطر آگین شده است  و می بینیم که خداوند نیز این واژه را برای خود برگزیده است  و می فرماید : « انا کنا من قبل ندعوه انه هو البر الرحیم  » سوره طور آیه 28

ما از دیر باز او را می خواندیم  که او همان نیکو کار مهربان است یعنی نسبت به بندگان نیک رفتار و لطیف است.

وی با بیان اینکه  صفات انبیاء و مرسلین هم در قرآن صفات نیکو کاران بر شمرده است، اظهار کرد: در باره حضرت زکریا  می فرماید: « و برا بوالدیه و لم یکن جبارا عصیا » و با پدر و مادر خود نیک رفتار بود و گردن کش و نافرمان نبود. و از زبان حضرت عیسی می فرماید: « و برا بوالدتی و لم یجعلنی جبارا شقیا » خدا مرا نسبت به مادرم نیکو کار کرده و زور گو  و نافرمان نگردانیده است.

وی اضافه کرد: کمک کردن و نیکی کردن به پدر و مادر از اخلاق و صفات پیامبران الهی بوده و از جمله اعمال نیک قرار دارد.

شیخ محمد فاروقی در پایان خطبه ضمن تبریک ایام مبارکه دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی،  مردم و نمازگزاران  را به حضور حداکثری و پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن ماه دعوت کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391