قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ جمعه عبداللهی گفت: عاقبت بخیری و نجات در روز محشر در حقيقت در رعایت  تقوا نهفته است تقوای الهی نور است که انسان بوسيله آن در دينا راههای هدايت را پیدا می کند.

شیخ جمعه عبداللهی امام جمعه اهل سنت بندو از توابع عسلویه در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای خداوند و توصیه  نمازگزاران به تقواي الهی اظهار کرد: حفظ و اطاعت فرامین و  دستورات الهی و اهتمام در تقوا و پرهیزگاری بهترين توشه و ذخيره آخرت است.
وی افزود: عاقبت بخیری و نجات در روز محشر در حقيقت در رعایت  تقوا نهفته است تقوای الهی نور است که انسان بوسيله آن در دينا راههای هدايت را پیدا می کند.
خطیب جمعه با بیان اینکه درقرآن كريم ايات متعددی در مورد تقوا بیان شده است اظهار کرد: خداوند در سوره آل عمران آیه ۱۰۲می فرماید: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ. اى كسانى كه ايمان آورده ايد، از خدا آن گونه كه شايسته پرواى اوست پروا كنيد، و هرگز نميريد مگر در حالى كه مسلمان باشيد.
وی اضافه کرد: تقوا دل انسان را اصلاح و اخلاق انسان را زیبا و آداب و معاشرت و همزيستی با دیگران را اصلاح می کند.
خطیب جمعه با اشاره به روایتی از پيامبر اسلام (ص) ‌بیان کرد: خداوند به صورتهای شما و ظاهر شما نمي نگرد  و ليكن به قلبهای شما و اعمالتان نگاه می کند كه جای ايمان است.
وی به دیگر آثار و برکات رعایت تقوای پرداخته و اظهار کرد: از ثمرات تقوا الهی بصيرت، نور و علم و مهربانی است.
شیخ جمعه عبداللهی در ادامه سخنان با تاکید بر همبستگی و برادری گفت: در كنار هم باشيم باهم باشيم و برای حفظ نظام جمهوری اسلامی و اهداف نظام تلاش و دعا كنيم. نظام، نظام مقدس و اسلامی است شکر گزار این نعمت بزرك الهی و قدر دان امنيت و آسایش حاکم بر کشور باشیم.
وی با ذکر ناامنی های کشور های همچوار و همسایه یادآور شد: در کشور های همسایه شاهد نا امنی و قتل و کشتار و انفجار هستیم در کشور ما به لطف زعامت و رهبری مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی و زحمات و جانفشانی های سربازان و نیروهای نظامی و انتظامی در آرامش و امنیت هستیم ما باید قدر این امنیت را بدانیم.
امام جمعه اهل سنت مسجد ابوبکر صدیق(رض) بندو ضمن تبریک سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام  فرخنده دهه فجر، مردم را به حضور یکپارچه در راهپیمایی 22 بهمن فراخواند.
 خطیب جمعه در پایان خطبه ضمن دعای خیر برای سلامتی ولی امر مسلمين رهبر انقلاب حضرت آيت الله خامنه ای،استقامت و پایداری و صبوری در برابر مشكلات و  بيش برد اهداف جمهوری اسلامی و امنيت روز افزون را از درگاه خداوند خواستار شدند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391