قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ حسن احمد زاده گفت: چه سنی و چه شیعه در کنار هم برای تحکیم وحدت و حفظ امنیت و استمرار اهداف و تحقق آرمان های انقلاب و نظام در راهپیمایی شرکت و دشمنان اسلام را مایوس خواهند کرد.

 شیخ حسن احمد زاده امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی نمازگزاران را به تقوا و پرهیزگاری سفارش کرده و با اشاره به راه های تقرب و نزدیک شدن به خداوند متعال گفت: قرآن حكیم می فرماید: ای كسانی كه ایمان آورده اید! از مخالفت با دستورات الهی پرهیز كنید و وسیله ای برای تقرب به او بجویید.

وی تلاوت و انس با قرآن و تدبر و اندیشیدن در معنا و مفاهیم آن را از راههای تقرب به خداوند خوانده و گفت: خواندن نماز سنت بعد از فرض، محبت به خدا و اولیای خدا، همنشینی با علما و بزرگان علم و اظهار دوستی به محبین خدا و پیامبر و همیشه به یاد خدا بودن و زبان را به ذکر خدا مشغول کردن انسان را به خداوند نزدیک می کند.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر سیراف در ادامه به حدیث قدسی در این خصوص اشاره کرده و گفت: « انا عند ظن عبدی بی و انامعه اذا ذکرنی » و ادامه حدیث می فرماید: « وان تقرب الی بشبر تقرب الیه ذراعا و ان تقرب الی ذراعا تقرب الیه باعا و ان اتانی یمشی اتیته هروله» هر چقدر انسان مؤمن به خداوند مستاصل بشود خداوند برای ادای حاجت بنده اش شتاب بیشتری دارد.

ایشان در ادامه سخنان ضمن تبریک ایام خجسته دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: از خداوند منان خواهانیم که این انقلاب و نظام و این امنیت و انسجام و همبستگی را روز به روز بر آن بیافزاید.

شیخ حسن احمدزاده ضمن تاکید بر حضور حداکثری مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن یادآور شد: روز یکشنبه چه سنی و چه شیعه در کنار هم برای حفظ وحدت و امنیت و استمرار اهداف و تحقق آرمان های انقلاب و نظام در راهپیمایی شرکت و دشمنان اسلام را مایوس خواهند کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391