قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

سید حسن حسینی گفت: فتنه ها و نقشه های دشمنان به فضل الهی و رهبری خردمندانه و حکیمانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای و وحدت ملت شریف ایران اعم از شیعه و سنی نقش بر آب شده است.

 سید حسن حسینی امام جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی با اشاره و احکام شرعی مصرف مشروبات الکلی و مضرات آن گفت: خدا شراب را بدان جهت حرام کرد که مایه فساد و بازداشتن عقل از درک حقایق و از بین بردن شرم و حیا است. رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم خمر را ام الخبائث مادر پلیدی ها بیان کرده است.

وی افزود: کسی که شراب بخورد تا چهل روز نمازش قبول نمی شود اسلام هرآن چیزی که ضرر دنیوی و اخروی داشته باشد از آن نهی کرده و بدون در نظر گرفتن مضرات آن چیزی را حرام و مانع از آن نمی شود.

خطیب جمعه ضمن توصيه و هشدار دوستانه به والدين و جوانان و نوجوانان در خصوص پرهیز و دوری از مواد مخدر تصریح کرد: مصرف مواد مخدر ضرر های فراوانی دارد و حکم آن همان حکم مشروبات را دارد.

امام جمعه اهل سنت جزیره شیف در ادامه سخنان ضمن تبریک فرا رسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در دهه میمون و مبارک و پر افتخار دهه فجر و ورود امام خمینی رحمة الله علیه به میهن عزیز و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم این ایام فرصت مناسبی است تا به دستاوردها و خدمات ارزنده انقلاب در مناطق محروم و بالاخص جزیره شیف اشاره شود.

وی افزود: قبل از انقلاب در شیف چهار کلاس درس داشتیم بعد از انقلاب چهار مدرسه ساخته شده است. از امکانات آب‌ و برق محروم بودیم و از لحاظ فعالیتهای دینی و مذهبی هیچ نماز جمعه ای برگزار نمی شد و از لحاظ اقتصادی بیشتر مردم در فقر بسر می بردند.

وی با اشاره به عزت و استقلال حاکم بر کشور گفت: استکبارستیزی و مبارزه با ظلم یکی از آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی است و مبارزه با ظلم و یاور مظلوم بودن از جمله آموزه‌های دینی ماست. انقلاب اسلامی دشمن اسراییل و مستکبرین و یاور مظلومان و ستمدیدگان است.

وی یادآور شد: دشمنان انقلاب در طول این سالها نقشه های زیادی برای براندازی انقلاب طراحی کرده و می کنند اما به فضل الهی و رهبری خردمندانه و حکیمانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای و در سایه وحدت ملت شریف ایران اعم از شیعه و سنی تمام نقشه های آنان نقش بر آب شده است.

خطیب جمعه با بیان اهمیت حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: وعده ما روز ۲۲بهمن ساعت ۹ صبح، ان شاء الله پیر و جوان و خواهران و برادران با حضور پر شور و مشت های گره کرده ضربه محکمی بر پیکره کفر و استکبار خواهند زد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391