قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

سید حسن حسینی گفت: فتنه ها و نقشه های دشمنان به فضل الهی و رهبری خردمندانه و حکیمانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای و وحدت ملت شریف ایران اعم از شیعه و سنی نقش بر آب شده است.

 سید حسن حسینی امام جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی با اشاره و احکام شرعی مصرف مشروبات الکلی و مضرات آن گفت: خدا شراب را بدان جهت حرام کرد که مایه فساد و بازداشتن عقل از درک حقایق و از بین بردن شرم و حیا است. رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم خمر را ام الخبائث مادر پلیدی ها بیان کرده است.

وی افزود: کسی که شراب بخورد تا چهل روز نمازش قبول نمی شود اسلام هرآن چیزی که ضرر دنیوی و اخروی داشته باشد از آن نهی کرده و بدون در نظر گرفتن مضرات آن چیزی را حرام و مانع از آن نمی شود.

خطیب جمعه ضمن توصيه و هشدار دوستانه به والدين و جوانان و نوجوانان در خصوص پرهیز و دوری از مواد مخدر تصریح کرد: مصرف مواد مخدر ضرر های فراوانی دارد و حکم آن همان حکم مشروبات را دارد.

امام جمعه اهل سنت جزیره شیف در ادامه سخنان ضمن تبریک فرا رسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در دهه میمون و مبارک و پر افتخار دهه فجر و ورود امام خمینی رحمة الله علیه به میهن عزیز و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم این ایام فرصت مناسبی است تا به دستاوردها و خدمات ارزنده انقلاب در مناطق محروم و بالاخص جزیره شیف اشاره شود.

وی افزود: قبل از انقلاب در شیف چهار کلاس درس داشتیم بعد از انقلاب چهار مدرسه ساخته شده است. از امکانات آب‌ و برق محروم بودیم و از لحاظ فعالیتهای دینی و مذهبی هیچ نماز جمعه ای برگزار نمی شد و از لحاظ اقتصادی بیشتر مردم در فقر بسر می بردند.

وی با اشاره به عزت و استقلال حاکم بر کشور گفت: استکبارستیزی و مبارزه با ظلم یکی از آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی است و مبارزه با ظلم و یاور مظلوم بودن از جمله آموزه‌های دینی ماست. انقلاب اسلامی دشمن اسراییل و مستکبرین و یاور مظلومان و ستمدیدگان است.

وی یادآور شد: دشمنان انقلاب در طول این سالها نقشه های زیادی برای براندازی انقلاب طراحی کرده و می کنند اما به فضل الهی و رهبری خردمندانه و حکیمانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای و در سایه وحدت ملت شریف ایران اعم از شیعه و سنی تمام نقشه های آنان نقش بر آب شده است.

خطیب جمعه با بیان اهمیت حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: وعده ما روز ۲۲بهمن ساعت ۹ صبح، ان شاء الله پیر و جوان و خواهران و برادران با حضور پر شور و مشت های گره کرده ضربه محکمی بر پیکره کفر و استکبار خواهند زد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391