قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

در چهاردهمین نشست علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر بر تحکیم وحدت و تقویت نقش عالمان دین در تداوم و استمرار انقلاب اسلامی تاکید کردند.

 

مدیرکل ادیان و مذاهب تبلیغات اسلامی کشور در چهاردهمین نشست مشترک علمای شیعی و سنی استان بوشهر در کنگان گفت: براندازی نظام ظالم ستمشاهی در درون و پرداختن به مسئله فلسطین و قدس شریف دو هدف امام راحل از قیام علیه طاغوت های زمان بود.

حجت الاسلام احمد حاتمیان افزود: انقلاب اسلامی بنیان استکبار را ویران و آنها را به خاک مذلت نشانده و همین موضوع باعث تشدید دشمنی ها با نظام دینی شده است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور شیخ خلیل افرا ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: برکات این همایشها و نشست ها بسیار است با تخلیه و تحلیه دلها را از کدورت و دشمنی دور کنیم و این با شناخت بیشتر از همدیگر حاصل می شود طبق حدیث پیامبر (ص) با شناختن همدیگر ائتلاف صورت می گیرد.

امام جمعه موقت اهل سنت کنگان به عوامل مؤثر پیروزی نهضت و قیام امام راحل اشاره کرده و اظهار کرد: امام راحل عامل اصلی تحکیم وحدت و ایجاد اخوت و برادری بین امت اسلام و مسلمین بودند و خداوند امر تبلیغ را برای او سهل و آسان کرد. همانند دعایی که حضرت موسی علیه السلام که فرمود: « و یسر لی امری واحلل عقدة من لسانی» یعنی خداوندا کار دعوت و تبلیغ را برای من آسان بگردان.

رئیس هیئت افتاء استان بوشهر امام راحل را مجدد اسلام و قرآن دانسته و اظهار کرد: مجددین زیادند و یکی از مجددین امام راحل بودند. در هر دوره و در هر عصری مجددین دین را احیا و حیات و جان دوباره می دهند.

وی اخلاص امام و وحدت مسلمین شیعه و اهل سنت را از دلایل موفقیت نهضت خوانده و اضافه کرد: خون شهیدان رمز بقاء و ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است. امروز دشمنان اسلام در کمین نشسته اند با ایجاد مشکلات اقتصادی بر آنند تا بین ملت شریف ایران و نظام و رهبری جدایی و تفرقه بیندازند.

شیخ خلیل افرا گفت: اگر انقلاب ایران بی بدیل و بی نظیر است رهبری امام راحل و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری حرکتشان بی بدیل و بی نظیر است.

وی در پایان سخنان علمای اسلام اعم از شیعه و اهل سنت را حافظان و نگاهبانان انقلاب خوانده و اظهار کرد: علمای دین خدا حرکت و نهضت امام راحل را تبلیغ می کنند و فقط از خدا می ترسند:« الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا »

امام جمعه اهل سنت عسلویه نیز گفت: نشست علمای فریقین تجلی وحدت و همدلی امت اسلامی است.

شیخ ابراهیم محمدی افزود: وحدت و برادری رکن مهم در پیروزی انقلاب بود و همه بویژه عالمان دین بایستی حافظ این نعمت سترگ باشند.

این نشست به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان با همکاری فرمانداری کنگان و دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391