بسم الله الرحمن الرحیم -- « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا »--« همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد » (آل عمران / 103)

مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت

توسط یکی از علمای اهل سنت هرمزگان تالیف شد: مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از ...

فراخوان پذیرش طلاب شیعه و سنی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از میان طلاب شیعه و اهل سنت، از طریق آزمون اختصاصی در سال ...

در مقابل برنامه دشمن روزبه‌روز پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم

 مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) ...

تقدیر علمای الجزایر از فتوای وحدت آفرین رهبر معظم انقلاب

        شورای عالی اسلامی الجزایر فتوای وحدت آفرین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ...

آخرین اخبار بوشهر

feed-image متن خوراک

در چهاردهمین نشست علمای شیعه و اهل سنت استان بوشهر بر تحکیم وحدت و تقویت نقش عالمان دین در تداوم و استمرار انقلاب اسلامی تاکید کردند.

 

مدیرکل ادیان و مذاهب تبلیغات اسلامی کشور در چهاردهمین نشست مشترک علمای شیعی و سنی استان بوشهر در کنگان گفت: براندازی نظام ظالم ستمشاهی در درون و پرداختن به مسئله فلسطین و قدس شریف دو هدف امام راحل از قیام علیه طاغوت های زمان بود.

حجت الاسلام احمد حاتمیان افزود: انقلاب اسلامی بنیان استکبار را ویران و آنها را به خاک مذلت نشانده و همین موضوع باعث تشدید دشمنی ها با نظام دینی شده است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور شیخ خلیل افرا ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: برکات این همایشها و نشست ها بسیار است با تخلیه و تحلیه دلها را از کدورت و دشمنی دور کنیم و این با شناخت بیشتر از همدیگر حاصل می شود طبق حدیث پیامبر (ص) با شناختن همدیگر ائتلاف صورت می گیرد.

امام جمعه موقت اهل سنت کنگان به عوامل مؤثر پیروزی نهضت و قیام امام راحل اشاره کرده و اظهار کرد: امام راحل عامل اصلی تحکیم وحدت و ایجاد اخوت و برادری بین امت اسلام و مسلمین بودند و خداوند امر تبلیغ را برای او سهل و آسان کرد. همانند دعایی که حضرت موسی علیه السلام که فرمود: « و یسر لی امری واحلل عقدة من لسانی» یعنی خداوندا کار دعوت و تبلیغ را برای من آسان بگردان.

رئیس هیئت افتاء استان بوشهر امام راحل را مجدد اسلام و قرآن دانسته و اظهار کرد: مجددین زیادند و یکی از مجددین امام راحل بودند. در هر دوره و در هر عصری مجددین دین را احیا و حیات و جان دوباره می دهند.

وی اخلاص امام و وحدت مسلمین شیعه و اهل سنت را از دلایل موفقیت نهضت خوانده و اضافه کرد: خون شهیدان رمز بقاء و ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است. امروز دشمنان اسلام در کمین نشسته اند با ایجاد مشکلات اقتصادی بر آنند تا بین ملت شریف ایران و نظام و رهبری جدایی و تفرقه بیندازند.

شیخ خلیل افرا گفت: اگر انقلاب ایران بی بدیل و بی نظیر است رهبری امام راحل و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری حرکتشان بی بدیل و بی نظیر است.

وی در پایان سخنان علمای اسلام اعم از شیعه و اهل سنت را حافظان و نگاهبانان انقلاب خوانده و اظهار کرد: علمای دین خدا حرکت و نهضت امام راحل را تبلیغ می کنند و فقط از خدا می ترسند:« الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احدا الا الله و کفی بالله حسیبا »

امام جمعه اهل سنت عسلویه نیز گفت: نشست علمای فریقین تجلی وحدت و همدلی امت اسلامی است.

شیخ ابراهیم محمدی افزود: وحدت و برادری رکن مهم در پیروزی انقلاب بود و همه بویژه عالمان دین بایستی حافظ این نعمت سترگ باشند.

این نشست به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان با همکاری فرمانداری کنگان و دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391