بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ حسین افروز: انقلاب امام خمینی (ره) به همه مسلمانان قدرت و جسارت داد ایشان رهبری بودند که بدون توسل به زور و دستور و با روشنگری و آگاهی بخشی مردم را به سوی حقانیت و آزادی هدایت و دعوت کرد.

 بحث‌ و گفتگوی کوتاهی پیرامون انقلاب حضرت امام خمینی(ره) با شیخ حسین افروز مردی با اخلاقی نیکو و از علما و امام جمعه اهل سنت شهر تاریخی سیراف.

تمام سال‌های پیروزی و تداوم و استمرار جمهوری اسلامی، مردم و علمای دینی اهل سنت همراهی‌های بسیاری در روزهای فراز و فرود و بحران‌های آن داشته‌اند.

-  همواره در این سال‌ها شاهد همدلی و همراهی اهل سنت با انقلاب امام خمینی(ره) بودیم، اولاً علت این همراهی را بیان بفرمایید که چه هست و نظر اهل سنت نسبت به ایشان را بفرمایید.

انقلاب امام خمینی (ره) اسلامی بود و به همه مسلمانان قدرت و جسارت داد. این انقلاب شیعه و سنی را در بر گرفت ایشان رهبری بودند که بدون توسل به زور و دستور و با روشنگری و آگاهی بخشی مردم را به سوی حقانیت و آزادی هدایت و دعوت کرد. شیعه و سنی زیر یک پرچم و باهم برابر و برادرند و با توجه بر اینکه انقلاب امام اسلامی بود مردم هم برای قرآن و اسلام قیام کردند.

-  انقلاب کردن آسان نیست ولی قطعا نگه داشتن انقلاب و رهبری آن کار بسیار سختی است. در دنیا انقلاب‌های بسیاری را داریم که به‌علت ضعف رهبری شکست خوردند. انقلاب ایران طبق فرمایش جنابعالی به‌علت اینکه انقلابی اسلامی بود، توطئه در مقابلش خیلی زیاد شد دلیل تداوم انقلاب را بیان بفرمایید.

دلیل تداوم انقلاب اسلامی ایران با وجود اینهمه توطئه و دسیسه و فتنه های دشمنان و بحران سال های اخیر، وجود ملتی آگاه و بصیر و زعامت و رهبری مدبر است. رمز تمام این موفقیت ها و استمرار انقلاب در حقیقت اتحاد و وحدت کلمه ای است که در میان آحاد مردم در جامعه اسلامی موج می زند و خصوصا در این هشت سال دفاع مقدس برادران شیعه واهل سنت در کنار هم این حقیقت را ثابت کردند.

-  جناب شیخ افروز در بیانات شما اشاره به وحدت کلمه و اتحاد و برادری شد جنابعالی دلیل تمسک دشمنان بر ایجاد تفرقه در بین مسلمین را چگونه ارزیابی می کنید؟

همان‌طور که منافع مسلمانان در وحدت است در مقابل منافع دشمن در ایجاد تفرقه بین مذاهب و فرق مسلمین است. دشمن برای اینکه به اهداف شوم خود برسد تمام راه ها را امتحان کرد، از ترور و جنگ تحمیلی و کودتا گرفته تا فتنه های گوناگون، اما راه به جایی نبرد آخرین برنامه‌اش این بود که جنگ فرقه‌ای و مذهبی را ایجاد کند بلکه شاید بتواند به اهداف شوم خود برسد. البته مسلمین با اتکال به خدا و تمسک به وحدت و همبستگی این حربه و مکر دشمنان را هم می توانند بی اثر و خنثی کنند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391