بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور گفت: شهرستان عسلویه و کنگان اهل سنت در انقلاب شریک و سهیم هستند همراه و همسو و هم قدم و همگام با برادران شیعه در جبهه های جنگ و هشت سال دفاع مقدس حاضر بودند و بسیاری از این عزیزان در این راه شهید و مجروح و جانباز شدند.

 

شیخ خلیل افرا ظهر سه‌شنبه در همایش تخصصی بخش چاه مبارک ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: شهرستان عسلویه و کنگان اهل سنت در انقلاب شریک و سهیم هستند همراه و همسو و هم قدم و همگام با برادران شیعه در جبهه های جنگ و هشت سال دفاع مقدس حاضر بودند و بسیاری از این عزیزان در این راه شهید و مجروح و جانباز شدند.

همایش تخصصی ائمه جمعه و جماعت اهل سنت بخش چاه مبارک به همت امام جمعه اهل سنت چاه مبارک، دهیاری، شورا و شهرداری و ناحیه مقاومت سپاه با حضور اقشار مختلف از علما و رحانیون و مسئولین و مردم دینمدار برگزار گردید.

شیخ خلیل افرا با اشاره به اینکه دشمنان اسلام با استفاده از عوامل و نوکران خود در صدد تبدیل فرهنگ اسلامی به فرهنگ غربی گفت: ملت شریف ایران به رهبری و زعامت امام راحل برای چند مسئله اساسی، انقلاب و علیه محمدرضاشاه پهلوی قیام کردند. رضا پهلوی در ایران و آتاتورک در ترکیه و امان الله خان در افغانستان برآن بودند تا فرهنگ اسلامی این کشورها به فرهنگ اروپایی و غربی تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: امام راحل و ملت شریف ایران با وحدت و انسجام مانع از آن شدند که دشمنان، دین و فرهنگ اسلامی ایران را مبدل به فرهنگ مبتذل غربی کنند. ملت ایران با اتکاء و اتکال به قدرت خداوند قادر متعال و با استقامت و جانفشانی مردم غیور و جوانان به پیروزی رسیدند.

سخنران همایش به عوامل دیگر پیروزی انقلاب اشاره کرده و افزود: عامل اصلی در این پیروزی ایمان ملت بود، امام راحل برای ملت الگو و نمونه بود.

شیخ خلیل افرا صبر و یقین را در رأس ویژگیهای امامت و مقام رهبری دانسته و اظهار کرد: خداوند می فرماید:« و جعلنا منهم ائمه یهدون بامرنا لما صبروا و کانوا بایاتنا یوقنون »یعنی استقامت و صبر در راس امور است و سبب قیادت و رهبریت انسان ها می شود.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان در ادامه سخنان به سختی ها و دشواریهای که حضرت امام در مبارزه با استبداد و طاغوت متحمل شدند اشاره کرده و افزود: ائمه خمسه شافعی، حنفی، مالکی و جعفری و بسیاری از علما سختی زندان‌ و تبعید و شهادت در راه اعتلای اسلام و توحید را به جان خریدند.

وی با ابراز به اینکه همت و عظمت بزرگان در جهان کوه ها را متلاشی می کند: امام راحل یک امام راستین و یک امت به تمام معنا بود همانطوری که خداوند درباره حضرت ابراهیم علیه السلام می فرماید: « إِنَّ إِبْرَاهِيمَ كَانَ أُمَّةً قَانِتًا لِلَّهِ حَنِيفًا وَلَمْ يَكُ مِنَ الْمُشْرِكِينَ- شَاكِرًا لِأَنْعُمِهِ اجْتَبَاهُ وَهَدَاهُ إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ- وَآتَيْنَاهُ فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَإِنَّهُ فِي الْآخِرَةِ لَمِنَ الصَّالِحِين»َ

رئیس هیئت افتاء استان بوشهر در ادامه سخنان ضمن تاکید بر حفظ اتحاد و همبستگی و پرهیز از شکاف در صفوف امت تصریح و تاکید کرد: در سخنرانی ها و خطبه ها چیزی نگوییم که دلهای همدیگر را برنجانیم و سبب ناراحتی و نگرانی همدیگر شویم. بحمدالله در استان بوشهر در شهرستان عسلویه و کنگان اهل سنت در انقلاب شریک و سهیم هستند همراه و همسو و هم قدم و همگام با برادران شیعه در جبهه های جنگ و هشت سال دفاع مقدس حاضر بودند و بسیاری از این عزیزان در این راه شهید و مجروح و جانباز شدند.

وی ضمن تاکید بر حفظ ارزشها و دستاوردهای انقلاب گفت: این انقلاب متعلق به همگان است در حفظ و نگهبانی آن همه ما مسئولیم باید قدرشناس این نعمت و موهبت الهی باشیم و از دستاوردهای نظام و انقلاب پاسداری کنیم.

وی در پایان سخنان طول عمر باعزت و صحت و سلامتی مقام معظم رهبری حفظه الله را از خداوند متعال مسئلت کرد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391