قال الامام علی(علیه السلام): أَلاِْیمانُ عَلى أَرْبَعَةِ أَرْکان: أَلتَّوَکُّلِ عَلَى اللّهِ، وَ التَّفْویضِ إِلَى اللّهِ وَ التَّسْلیمِ لاَِمْرِللّهِ، وَ الرِّضا بِقَضاءِ اللّهِ.ایمان چهارپایه دارد: توکّل بر خدا، واگذاردن کار به خدا، تسلیم به امر خدا و رضا به قضاى الهى.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: ما ایران را کشوری برادر و دوست و حامی مقاومت فلسطین می‌دانیم و پیروزی انقلاب اسلامی در واقع موجب شکل‌گیری انقلاب فلسطین و ملت‌های حقیقت‌طلب منطقه شد.

 

همزمان با دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم با «خالد البطش» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت‌وگو کرده و به تأثیر انقلاب اسلامی در منطقه و تقویت جبهه تقابل با صهیونیسم پرداخته است.

"خالد البطش" سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین در خصوص تأثیر پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر جهان اسلام و صهیونیست‌ها و کشورهای استکباری تصریح کرد: در ابتدا سالگرد پیروزی انقلاب را به مردم و رهبر ایران تبریک عرض می‌کنم. پیروزی انقلاب اسلامی بر آمریکا و متحدانش تأثیرگذار بود و مردم ایران از طریق این انقلاب خواستار آزادی و حاکمیت بر سرزمین و کشورشان بودند. انقلاب اسلامی وقتی در ایران پیروز شد، در واقع موجب شکل‌گیری انقلاب فلسطین و ملت‌های حقیقت‌طلب منطقه شد. همزمان نیز صدمه و آسیبی به آمریکا و هم‌پیمانانش وارد کرد و به همین دلیل نیز جنگ علیه ایران را از طریق عراق آغاز کردند، بنابراین صهیونیست‌ها و غرب از همان ابتدای پیروزی انقلاب، ایران را به‌عنوان مانعی برای اهداف و منافع خود تلقی کردند. ما ایران را کشوری برادر و دوست و حامی مقاومت فلسطین می‌دانیم. ما ضمن تبریک به امام خامنه‌ای، به روح امام خمینی نیز درود می‌فرستیم.

وی در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت و نقش رهبری حکیمانه امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی، به عوامل شکست انقلاب‌های منطقه در سال‌های اخیر از جمله فقدان رهبری پرداخت و گفت: انقلاب‌های عربی که از سال 2011 آغاز شد، در حقیقت به‌دنبال احقاق حقوق مردم این کشورها و همچنین کسب آزادی بود اما غربی‌ها وقتی متوجه شدند که دوران این رژیم‌های عربی به پایان رسیده است، راه را بر آن بستند، زیرا می‌ترسیدند که این انقلاب‌ها به انقلابی علیه منافع غرب و آمریکا تبدیل شود، به همین دلیل نیز آمریکایی‌ها با دخالت در این امور، رهبران و حکامی را دست‌نشانده خود کردند؛ مانند اتفاقی که برای رئیس جمهور مصر رخ داد.

سخنگوی جهاد اسلامی در همین رابطه افزود: آنها همچنین مانع از حرکت این انقلاب‌ها به‌سوی فلسطین نیز شدند. در ایران زمانی که آمریکایی‌ها قصد داشتند شاپور بختیار را به‌عنوان جایگزین امام خمینی به مردم تحمیل کنند، ملت ایران دست رد به سینه غربی‌ها زده از امام خمینی حمایت کردند ولی در جهان عرب طی انقلاب‌های اخیر این اتفاق رخ نداد، بنابراین انقلاب‌هایی که می‌توانست علیه آمریکا و صهیونیست‌ها باشد، به جنگی فرقه‌ای تبدیل و حمام خونی از کشتار مردم به جریان افتاد.

وی در رابطه با تأثیر امنیت ایران در افزایش امنیت و ثبات منطقه و تلاش برخی رژیم‌های عربی برای ایران‌هراسی نیز تأکید کرد: ایران کشوری مسلمان و برادر ماست که در برابر نظام سلطه ایستاده است. ایران از ابتدای پیروزی انقلاب به‌رهبری امام خمینی، کنار فلسطین و همه مسلمانان ایستاد و برخی تلاش کردند ایران را به‌عنوان دشمن خیالی جایگزین اسرائیل کنند. آیا ایران موجب تقویت ثبات منطقه شده یا اسرائیل و آمریکا و متحدانش؟ بنابراین ما این اتهامات علیه ایران را رد می‌کنیم. دشمن واقعی برای امت عربی و اسلامی، اسرائیل است و ایران ما را در برابر دشمن صهیونیستی یاری داده است، بنابراین هر کشوری که می‌خواهد باارزش شود، باید راه ایران را در پیش گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391