بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس ...

ملت فلسطین مواضع ثابت و ارزشمند ایران در مسئله قدس را می‌ستاید

آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نامه‌ای به ...

«غلط زیادی» امریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار ...

مهمترین هدف دشمن ناامید کردن ملت است باذن‌الله زمین‌گیر خواهند شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار ...

آخرین اخبار بوشهر

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد: ما ایران را کشوری برادر و دوست و حامی مقاومت فلسطین می‌دانیم و پیروزی انقلاب اسلامی در واقع موجب شکل‌گیری انقلاب فلسطین و ملت‌های حقیقت‌طلب منطقه شد.

 

همزمان با دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم با «خالد البطش» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت‌وگو کرده و به تأثیر انقلاب اسلامی در منطقه و تقویت جبهه تقابل با صهیونیسم پرداخته است.

"خالد البطش" سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین در خصوص تأثیر پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر جهان اسلام و صهیونیست‌ها و کشورهای استکباری تصریح کرد: در ابتدا سالگرد پیروزی انقلاب را به مردم و رهبر ایران تبریک عرض می‌کنم. پیروزی انقلاب اسلامی بر آمریکا و متحدانش تأثیرگذار بود و مردم ایران از طریق این انقلاب خواستار آزادی و حاکمیت بر سرزمین و کشورشان بودند. انقلاب اسلامی وقتی در ایران پیروز شد، در واقع موجب شکل‌گیری انقلاب فلسطین و ملت‌های حقیقت‌طلب منطقه شد. همزمان نیز صدمه و آسیبی به آمریکا و هم‌پیمانانش وارد کرد و به همین دلیل نیز جنگ علیه ایران را از طریق عراق آغاز کردند، بنابراین صهیونیست‌ها و غرب از همان ابتدای پیروزی انقلاب، ایران را به‌عنوان مانعی برای اهداف و منافع خود تلقی کردند. ما ایران را کشوری برادر و دوست و حامی مقاومت فلسطین می‌دانیم. ما ضمن تبریک به امام خامنه‌ای، به روح امام خمینی نیز درود می‌فرستیم.

وی در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت و نقش رهبری حکیمانه امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی، به عوامل شکست انقلاب‌های منطقه در سال‌های اخیر از جمله فقدان رهبری پرداخت و گفت: انقلاب‌های عربی که از سال 2011 آغاز شد، در حقیقت به‌دنبال احقاق حقوق مردم این کشورها و همچنین کسب آزادی بود اما غربی‌ها وقتی متوجه شدند که دوران این رژیم‌های عربی به پایان رسیده است، راه را بر آن بستند، زیرا می‌ترسیدند که این انقلاب‌ها به انقلابی علیه منافع غرب و آمریکا تبدیل شود، به همین دلیل نیز آمریکایی‌ها با دخالت در این امور، رهبران و حکامی را دست‌نشانده خود کردند؛ مانند اتفاقی که برای رئیس جمهور مصر رخ داد.

سخنگوی جهاد اسلامی در همین رابطه افزود: آنها همچنین مانع از حرکت این انقلاب‌ها به‌سوی فلسطین نیز شدند. در ایران زمانی که آمریکایی‌ها قصد داشتند شاپور بختیار را به‌عنوان جایگزین امام خمینی به مردم تحمیل کنند، ملت ایران دست رد به سینه غربی‌ها زده از امام خمینی حمایت کردند ولی در جهان عرب طی انقلاب‌های اخیر این اتفاق رخ نداد، بنابراین انقلاب‌هایی که می‌توانست علیه آمریکا و صهیونیست‌ها باشد، به جنگی فرقه‌ای تبدیل و حمام خونی از کشتار مردم به جریان افتاد.

وی در رابطه با تأثیر امنیت ایران در افزایش امنیت و ثبات منطقه و تلاش برخی رژیم‌های عربی برای ایران‌هراسی نیز تأکید کرد: ایران کشوری مسلمان و برادر ماست که در برابر نظام سلطه ایستاده است. ایران از ابتدای پیروزی انقلاب به‌رهبری امام خمینی، کنار فلسطین و همه مسلمانان ایستاد و برخی تلاش کردند ایران را به‌عنوان دشمن خیالی جایگزین اسرائیل کنند. آیا ایران موجب تقویت ثبات منطقه شده یا اسرائیل و آمریکا و متحدانش؟ بنابراین ما این اتهامات علیه ایران را رد می‌کنیم. دشمن واقعی برای امت عربی و اسلامی، اسرائیل است و ایران ما را در برابر دشمن صهیونیستی یاری داده است، بنابراین هر کشوری که می‌خواهد باارزش شود، باید راه ایران را در پیش گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391