بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ حسن بازدار گفت: مردم ایران اسلامی به حمدالله با حفظ و تقویت وحدت و با بصیرت کامل پشتیبان انقلاب و رهبر انقلاب هستند و تبلیغات سوء دشمنان هرگز نمیتواند ملت را از انقلاب و آرمان های آن دور سازد.

 

شیخ حسن بازدار امام جمعه اهل سنت گوده در خطبه های نماز جمعه این هفته در طلیعه بیانات با عنوان« لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام» گفت: از نظر اسلام کسی نباید برخود و دیگری ضرر برساند اضرار و ضرر زدن در اسلام ظلم محسوب می شود.

وی افزود: در جای دیگر فرموده اند از ستم و ظلم بپرهیز ید زیرا ستم در نظر خداوند سبب تاریکی روز قیامت است. ظلم تنها چیزیست که خداوند تبارک و تعالی آن را بر خود و برای مردم حرام اطلاق است. خداوند در قرآن فرموده است به خود ظلم نکنید که سرانجام ظلم وخیم و دردناک است.

خطیب جمعه با بیان اینکه انسان گاهی بر خود ستم می کند و گاهی بر دیگران، اضافه کرد: مخلوق نباید نسبت به اوامر و نواهی آفریدگار خود بی تفاوت باشد و در برابر هوای نفس تسلیم شود آیه ۶ سوره اعراف و دیگر آیات شاهد بر این مدعاست که ظلم بندگان نسبت به رسالت پروردگار نمونه های ظلم به خداوند است.

ایشان با اظهار براینکه گاهی انسان در حق نفس خود ظلم میکند یادآور شد: انسان چیزهایی را بر نفس خود تحمیل می کند که خداوند از او نخواسته است. دوری از ندای فطرت پاک و سالم و واداشتن نفس به گناه و شهوت و معصیت از نشانه های ظلم در حق نفس می باشد.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله گوده با بیان اینکه پایمال کردن حقوق مردم و خوردن اموال مردم نمونه هایی از ظلم انسان به دیگران است وی اضافه کرد: قرآن نمونه های انسانهای ظالم را بیان نموده و سرنوشت آنها را بیان کرده است تا عبرتی برای ظالمان و طاغوت باشد.

وی با تاکید بر این که دین اسلام دین مهربانی و محبت بر اساس دوستی و عطوفت برپا شده است اذعان کرد: اسلام از ظلم و ستم بیزار است و حتی ظلم به حیوانات و درختان را هم تقبیح و ناپسند می داند. ظلم و ستم از صفات و ویژگی های انسانهای ضعیف الایمان و دنیا طلب و تابع هواهای نفسانی است.

وی افزود: این را هم بدانیم که خداوند در حق کسی ظلم نمی کند بلکه خود انسان است که نسبت به خود ظالم است.

خطیب جمعه در ادامه سخنان با اشاره به فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایام دهه فجر را گرامی داشته و اظهار کرد: همانطور که مستحضرید در ایام مبارک فرخنده دهه فجر هستیم این ایام را به شما و نمازگزاران و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی یادآور شد: قبل از انقلاب اسلامی حکومت طاغوت در کشور حاکم بود. در آن زمان انتخاب آزاد در ایران مفهوم و معنا نداشت و مردم حقیقتاً در تعیین سرنوشت خود نقشی نداشتند همچنین وجود اماکن فساد و لهو و لعب و بی حجابی و بی بند و باری و دخالت بیگانگان در سرنوشت کشور و مسائلی دیگر باعث شد که مردم با رهبری و زعامت امام راحل رضوان الله تعالی علیه بپاخیزند و در برابر این همه ظلم و ستم قیام نمایند.

وی پیروزی انقلاب را یک نعمت و مهبت الهی خوانده و گفت: انقلاب و پیروزی مستضعفان بر مستکبران یک نعمت و موهبت بزرگ الهی به ملت ایران بود که در سایه رهبری امام راحل و مشارکت و همبستگی همه اقشار و آحاد مردم و خون جوانان این مرز و بوم به ثمر نشست.

شیخ حسن بازدار با اشاره به اینکه دشمنان در تلاشند تا بین صفوف مسلمانان شکاف و تفرقه ایجاد کنند افزود: دشمنان برآنند تا مردم را از انقلاب و ارزش های انقلابی دور کنند. البته مردم ایران اسلامی به حمدالله با حفظ و تقویت وحدت و با بصیرت کامل پشتیبان انقلاب و رهبر معظم هستند و تبلیغات سوء دشمنان هرگز نمیتواند ملت را از انقلاب و آرمان های آن دور سازد.

وی در پایان ضمن تاکید بر حضور گسترده جوانان و مردم سرافراز و همیشه در صحنه در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: حضور گسترده در انتخابات و راهپیمایی ها و در عرصه های سیاسی نشانگر پایبند بودن ملت ایران اسلامی به انقلاب و آرمان‌های آن است. مردم ایران امسال نیز مثل سالهای گذشته با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر به دشمنان نشان خواهند داد که پشتیبان انقلاب و رهبر خود و حافظ خون شهیدان خود هستند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391