بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

امروز با دشمنانی مواجهیم که از هیچ ظلمی و از هیچ هتک حرمت و توهینی به مقدسات اسلام و مسلمین دریغ نمیکنند مسلمانان فلسطین را از خانه هایشان رانده و آواره کرده اند، در عراق و سوریه و یمن آتش جنگ را بین مسلمین شعله ور کرده اند برماست که اتحاد و وحدت کلمه داشته باشیم و در مقابل ضلم و جنایات مستکبرین بایستیم و ساکت نباشیم.

شیخ احمد کشتکار امام جمعه اهل سنت سهمو در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: خداوند متعال و اسلام عزیز همه ما را توصیه و امر به رعایت  تقوی و پرهیز از گناهان کرده است تقواى واقعى، در سايه ايمان به مبدأ و معاد است.

خطیب جمعه با اشاره به آیه 102 از سوره آل عمران اظهار کرد: یكی از دستورات قرآن این است كه آحاد امت اسلامی با یكدیگر متحد باشند «ياايها الذين امنواتقواحق تقاته و لاتموتن الا و انتم مسلمون و اعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا » اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد! از خداوند پروا كنيد آن گونه كه سزاوار تقواى اوست و نميريد مگر اين‌كه مسلمان باشيد و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید، و پراکنده نشوید.

وی افزود: این آیه خطاب به ما است، خطاب به ملت ایران است، خطاب به ملتهای مسلمان كشورهای اسلامی است، خطاب به همه‌ی مؤمنین به اسلام در سراسر دنیا است.

شیخ احمد کشتکار با بیان اینکه اتحاد و همبستگی ما را از نزاع و تفرقه و اختلافات دور می کند اضافه کرد: رسول اکرم (ص) می فرماید:« يا ابى ايوب الانصاري الاادلك علي تجارة رابحه ان تسعي في اصلاح الناس اذا تفاوا وتقارب بينهم اذاتباعدوا وقال الله واطيعواالله ورسوله ولاتنازعوا فتفشلواوتذهب ريحكم واصبرواان الله مع الصابرين.»فرمان خدا و پیامبرش را اطاعت نمایید! و نزاع و کشمکش نکنید، تا سست نشوید، و قدرت و شوکت شما از میان نرود! و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است.

وی با بیان اینکه بهانه‌های اختلاف زیاد است و ما باید به دنبال نقاط اشتراک باشیم اضافه کرد: گاهی در یک قضیه‌ای سلیقه‌ یک نفر، دو نفر با هم یکسان نیست این نباید بهانه‌ اختلاف بشود. گاهی در کسی یک گرایشی هست، در دیگری نیست این نباید مایه‌ی اختلاف بشود. اختلاف در درون، منازعه‌ در درون، موجب فشل و سستی می شود. و می فرماید:« ان الله يرضينن لكم ثلاثا. ان تعبدوه ولاتشركوا به شيا و ان تعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا . و ان تناصوا من ولاه الله امردي دينكم» رضایت خداوند در سه چیز است بندگی خدا و پرهز از شرک و چنگ زدن به ریسمان الهی و دوری از اختلاف و تفرقه.

امام جمعه اهل سنت سهمو با تصریح بر جنایتهای ایادی استکبار در اقصی نقاط عالم و کشور های اسلامی یادآور شد: پیامبر اسلام می فرماید: دست خداوند با جماعت است. ما امروز با دشمنی های امریکا روبرو هستیم دشمنانی که از هیچ ظلمی و از هیچ هتک حرمت و توهینی به مقدسات اسلام و مسلمین دریغ نمی کنند مسلمانان فلسطین را از خانه هایشان رانده و آواره کرده اند و در عراق و سوریه و یمن آتش جنگ را بین مسلمین شعله ور کرده اند باید با اتحاد و وحدت کلمه  در مقابل ضلم و جنایات مستکبرین بایستیم و ساکت نباشیم.

وی در پایان سخنان اظهار کرد: در کشوری هستیم که با وجود این همه نا امنی در اطراف ما کشور ما در امنیت و مردم ما علیرغم مشکلات فراوان درآسایش است باید قدر نعمت امنیت را بدانیم و خداوند را شاکر باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391