بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

شیخ جمات مژده گفت: تمام حرکات و سکنات انسان و عادت‌های طبیعی رنگ الهی و جنبه عبادی میتواند داشته و وسیله قرب الهی و سعادت دنیا و آخرت را فراهم می آورد.

 شیخ جمات مژده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی با بیان اینکه الله تبارک و تعالی انسان را در راستای تکامل آفریده و ادیان سماوی و پیامبران را برای هدایت انسان فرستاد، اضافه کرد: آخرین دینی که خداوند برای هدایت بشر و همه جهانیان بر خاتم پیامبران فرستاد دین اسلام است.

وی افزود: خداوند هر یک از ادیان آسمانی را در زمان ها و عصرهای مختلف بر پیامبران خود فرستاد و سرانجام کامل ترین ادیان، دین اسلام را برای پایه گذاری اصول و احکام خود اعم از عبادی و اخلاقی را برای سعادت دنیا و آخرت انسانها بر آخرین پیامبر خود فرستاد.

شیخ مژده با تاکید بر اینکه دین اسلام آخرین و کاملترین ادیان است اذعان کرد: اسلام تمام تکالیف و برنامه های سعادت و آرامش انسانها را اولین و اساسی ترین هدف خود قرار می‌دهد و در واقع از ازل اراده بر این بوده است که انسان با کردار و رفتار نیک آراسته شود و به قرب الهی نائل شود.

خطیب جمعه با تاکید بر اینکه همه رفتار انسان می تواند در مسیر عبودیت و بندگی قرار داشته باشد یادآور شد: تمام حرکات و سکنات انسان و عادت‌های طبیعی مثل خوردن خوابیدن و تمامی اعمالی را که انجام می‌دهد همه جنبه عبادی میتواند داشته باشد و اسباب قرب الهی و سعادت دنیا و آخرت را فراهم می آورد.

وی نماز را در صدر عبادات عنوان کرده و افزود: از این میان نماز در صدر عبادات قرار دارد و قطعاً راحتی و سعادت دنیا و آخرت را در بر دارد. نماز نیز انواع مختلفی دارد مثل نماز  فرض، واجب و نوافل و سنت تقسیم می شود و هرکدام فضائل و فلسفه و حکمت های ویژه ای دارند که هر کدام در راستای اصلاح و خودسازی مشروع انسان نقش موثری دارند.

خطیب جمعه مدوامت بر تهجد و نماز شب را موجب تزکیه و خودسازی عنوان کرده و اظهار کرد: بعد از فرائض و واجبات و سنت مهمترین نمازی که برای ادای آن خیلی تاکید شده است و فضائل متعددی را در بردارد نماز شب یاتهجد است. نماز شب در راستای قرب و خودسازی و اصلاح روح و روان و تندرستی ظاهری و باطنی انسان بسیار سازنده است.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391