بسم الله الرحمن الرحیم - « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (ال عمران / 103) و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد، و پراكنده نشويد. - « إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ » (انبیاء/92) بی‌ تردید این امت شما امتی یگانه است و من پروردگار شما هستم . پس تنها مرا پرستش کنید.

کمک ۴ میلیارد ریالی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

همزمان با برگزاری سی‌ویکمین همایش گلریزان، ویژه‌ی کمک به آزادی زندانیان ...

آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

 در اولین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به ...

مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند، آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟/ به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید

رهبر معظم انقلاب به‌ مناسبت هفته‌ گرامیداشت مقام معلم، با حضور در دانشگاه ...

دوران بزن در رو گذشته است پای امریکایی‌ها از منطقه قطع خواهد شد

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آستانه روز ...

آخرین اخبار بوشهر

آیت الله طبسی گفت: شیطنت غربی ها و شیطنت امریکاست که فلسطین به فراموشی سپرده شود و همین را باید تبیین کرد و به جامعه باید منتقل کرد که سنی دشمن شیعه نیست و شیعه دشمن سنی نیست.

در حاشیه همایش "همگرایی علمای اسلام در مقابله با مکر تکفیر" که به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در شهر کنگان برگزار شد فرصتی کوتاهی دست داد تا با آیت الله طبسی گفتگوی کوتاهی پیرامون علل گرایش به جریان های تکفیری و راهکارهای پیشگیری از گرایش به این جریان ها صورت پذیرفت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تبلیغات وسیع و حمایتهای مالی  و متاسفانه باید گفت عدم رشد و آگاهی و بینش و  کوتاهی ما هم در کار های فرهنگی  سبب گرایش جوانان به گروههای تکفیری است.
وی افزود: البته باید عرض کنم در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر جذب داعش خیلی ضعیف است گستردگی تبلیغات آنها به قدری بوده که برای جذب جوانان ایران حساب ویژه باز کرده بودند کم نتیجه ترین کشور از نظر ملحق شدن جوانان به داعش کشور ما بوده اما در عین حال ما نباید به این قانع باشیم ما باید کار فرهنگی انجام بدهیم جوانان اهل سنت هم  جوانان ما هستند و هیچ فرقی نمی کند یعنی اینها هم خدای نا خواسته نباید به داعش ملحق بشوند  آنها هم اگر به اسم اسلام به گروه های تکفیر ملحق بشوند ما همچنانکه باید جوانان شیعه را حفظ بکنیم باید آنها را هم حفظ کنیم.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسئولین ذیربط باید به مسئولیت خود عمل بکنند، اظهار کرد: مسئولین سیاسی و نظامی به وظیفه خود عمل بکنند و بدانند که ما همه شهروند این کشور هستیم  سنی هم شهروند است ما که بیش از این اعتقاد داریم ما حتی بیان می کنیم که جهود و مسیحی هم شهروند است و اهل سنت به طریق اولی شهروندان ما هستند حوزه های علمیه هم باید به وضایف خود عمل بکنند با روشنگری بیشتر و با سخنرانیهایی مثل همین همایشی که امروز برگزار شد بسیار عالی بود هم اساتید و هم طلاب حضور داشتند  و این روشنگری و تبیین اهداف تکفیر لازم است در همه جای کشور صورت بگیرد.
وی افزود: برادران اهل سنت احساس کنند که کشور، کشور خودشان است  و ماهم برادران آنها هستیم  و احساس بیگانگی نکنند یعنی آنهایی که تعصب و عصبیت را به جوان سنی تلقین می کند این را بدانیم که آنها نه سنی را می خواهند و نه شیعه را و نه کشور را می خواهند. روحانیون اهل سنت در خطبه ها و در سخنرانی ها تفهیم و بیان کنند که ما همه ایرانی هستیم. علی ایحال ما باید روشنگری کنیم کار فرهنگی کنیم تا احساس بیگانگی با تکفیر در جامعه اسلامی ایجاد شود.
آیت الله طبسی با اذعان بر اینکه گروه ها و جریانهای تکفیری دشمن اسلام و در مسیر خواسته های دشمنان حرکت می کنند یادآور شد: داعش یکی از جریانهای انحرافی است اینها ابدا تفنگهایشان را سمت فلسطین اشغالی و اسرائیل نمی گیرند و هر چه شیطنت و هرچه خشونت و هر چه کشتار است علیه مسلمین است.
شیطنت غربی ها و شیطنت امریکاست که فلسطین به فراموشی سپرده شود و همین را باید تبیین کرد و به جامعه منتقل کرد که سنی دشمن شیعه نیست و شیعه دشمن سنی نیست.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر ©1391